Viesītē trešo gadu notiek labdarības akcija sākumskolēniem «Skolas soma»
ILZE BIČEVSKA

Sestdien jau trešo reizi Viesītes kultūras pilī notika vietējās baptistu draudzes rīkotais labdarības pasākums «Skolas soma», kura laikā ar dažādām skolai vajadzīgām lietām piepildītas somas dāvanā saņēma novada bērni, kuri jaunajā mācību gadā sāks skolas gaitas no 1. līdz 5. klasei. 
   — Šogad ar nodibinājuma «Tuvu» (Rīga) un Vācijas labdarības organizāciju palīdzību akcijai vajadzīgās kancelejas preces un skolas somas izdevās sagādāt īpaši laicīgi, par ko mums liels prieks, jo domājams, ka vēl skolēnu vecāki nav paguvuši sagādāt visu bērniem vajadzīgo, kas savukārt nozīmē to, ka tagad bērniem būs jānopērk tikai tas, kā vēl pietrūkst. Tā sanāca, ka akcijas «Skolas soma» norise sakrita ar dienu, kad noslēdzās mūsu ikgadējā kristīgā nometne bērniem un jauniešiem. Tāpēc šodienas pasākumā mums palīdz gan mūsu draudzes, gan arī citu Latvijas draudžu pārstāvji, kā arī mūsu draugi un ciemiņi no Arizonas (ASV), — stāsta Viesītes baptistu draudzes mācītājs Juris Grigs.
    Lai tiktu pie savas somas ar kancelejas precēm — bloknotiem, krāsām, zīmuļiem, krītiņiem, pusdienu kastītēm un citām skolai vajadzīgām lietām, bērniem vajadzēja iziet astoņas «stacijas», kur katrā bija dots savs uzdevums. Astoņas komandas turpat divu stundu laikā izgāja tikpat stacijas, kur vajadzēja rādīt, kā tie prot trāpīt mērķī ar bumbiņu, sastrādāties komandā, ejot spēli «Papīra vilcieniņš», sa­likt kopā Bībeles panta tekstu un veikt tamlīdzīgas jautras un atraktīvas lietas. 
   Novada bērnu komandu darbu vadīja Viesītes baptistu draudzes un organizācijas «Jauniešu virzība» jaunieši, kā arī ciemiņi no Arizonas. 
    — Esam tikko noslēguši savu nometni, bet vēl negribas šķirties, jo daudzi šajā nometnē ir otro gadu vai pat bijuši visus trīs, kopš tā notiek. Šī mums bija sporta un angļu valodas mācību nometne, kuras laikā ciemiņi vietējiem mācīja angļu valodu. Tika veidotas iesācēju, vidējā un augstākā līmeņa grupas, tāpat kopā sportojām, bija kopīgas sarunas, Bībeles stāsti un dziedāšana. Nometnē piedalījās 42 jaunieši no Latvijas (Viesīte, Jē­kabpils, Jaunjelgava un Rī­ga), kā arī trīspadsmit arizonieši. Katrai komandai bija savi palīgi no pieaugušo vi­dus. Lai nometne varētu notikt, rakstījām projektu, ko iesniedzām Viesītes no­vada domei, un tikām saņēmuši atbalstu, par ko esam pateicīgi. Tāpat mūs atbalstīja arī SIA «Gargrode». Par to uzņēmumam un Gunā­ram Cankalim personīgi liels paldies. Ceram, ka arī nā­kamgad izdosies šo nometni sarīkot, tāpat kā šo akciju «Skolas soma», — stāsta     J. Grigs.
    — Es nometnē darbojos kā tulks. Tā kā man ļoti patīk darboties ar bērniem un jauniešiem, tad labprāt piekritu palīdzēt arī šajā akcijā. Nometne man ļoti patika. Tur bija skaista daba, ezers, miers un klusums. Bijām arī nelielā ekskursijā pa novada apkārtni, — stāsta organizācijas «Jauniešu virzība» pārstāve Baiba no Grobiņas.
    Lai uz akciju «Skolas so­ma» varēt nokļūt ikviens novada 1. līdz 5. klases audzēk­nis, pašvaldība bija piešķīrusi autobusu.
 
 
 

рекомендую:

Комментарии (0)

    Информация! Эта статья не имеет каких-либо комментариев, но вы можете быть первым!

Добавить комментарий