A. Pormaļa ielā 11 izvietos bērnu bibliotēku un plāno piebūvēt jaunu pilsētas bibliotēku
INESE ZONE

Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps informē, ka pilsētas bērnu bibliotēku jau šogad plānots pārcelt uz ēku Andreja Pormaļa ielā 11. 
    Jau sākot informēt par ieceri remontēt tautas namu, tika aktualizēts jautājums par pilsētas bibliotēkas pārvietošanu uz citām telpām. Sākotnēji Jēkabpils dome  bibliotēku plānoja izmitināt bijušā tiesu nama telpās Brīvības ielā. Tad pašvaldība iegādājās vēsturisko Latvijas bankas ēku Pormaļa ielā 11, un tika runāts, ka bibliotēku izvietos tur. Pašlaik ēkā darbojas «Jēkabpils rezidence», un plānots izvietot arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jēkabpils biznesa inkubatoru, kas darbosies līdz  2023. gada 31. decembrim, un tagad arī bērnu bibliotēku.
    -Bērnu bibliotēkas telpas jau sen vairs nav piemērotas mūsdienu prasībām un nefunkcionālas. Izskats tur ir kā sen neremontētā lauku bibliotēkā. Izpētot ir secināts, ka remontēt to nav jēgas, jo telpas nav funkcionāli atbilstošas. Tāpēc bērnu bibliotēku pārvietosim uz Pormaļa ielas 11. ēkas otro stāvu.  Savukārt nākotnē ir plānots celt blakus šai ēkai jaunu pilsētas bibliotēku uz zemes, ko pašvaldība iemainīja no privātpersonas un kas atrodas blakus ēkas iekšpagalmam. Par šo iespēju ir runāts ar ekspertu bibliotēku jautājumos, un viņš redz iespēju, kā to visu varētu izdarīt, uzceļot piebūvi pie Pormaļa 11. Nākamā gada budžetā ir jāparedz nauda jaunās bibliotēkas projektēšanai, – sacīja Aivars Kraps. 
    BD vaicāja, vai jauno bibliotēku paspēs uzcelt līdz tautas nama remonta uzsākšanai, jo  tautas nama pārbūvei jau ir projekts, un, ja tiks saņemts valsts atbalsts, varēs ķerties pie darba. A. Kraps atzīst, ka tad būs jāmeklē risinājums. Tāpēc esot svarīgi ķerties pie bibliotēkas projektēšanas, jo gandrīz visām līdzšinējām iecerēm, kam jau bijis gatavs projekts, esot izdevies rast finansiālu atbalstu. Projekts esot viens no atbalsta saņemšanas priekšnosacījumiem. 
    A. Kraps stāsta, ka jaunā bibliotēka būšot skaista, mūsdienīga ēka, kas varētu atbilst visām mūsdienu bibliotēkas prasībām, kas nebūt nav tikai grāmatu izsniegšana. A. Kraps gan secina, ka šobrīd grūti pateikt, vai ES fondu nauda būs pieejama šādiem mērķiem, bet, ja būšot gatavs bibliotēkas projekts, ir visas izredzes to īstenot.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. lasītāja
  lasītāja
  pirms 8 mēnešiem

  pilsētas bibliotēkai bankas mājā vieta neatradās, jo ozolas draudzenei polei bija jāizplešas vienai pašai pa diviem stāviem

  Atbildēt
 2. Vērotājs
  Vērotājs
  pirms 8 mēnešiem

  Ozola šeptē vēl trakāk kā Taratorka. Gribu redzēt kādus vikrutasus šī veiks, lai tiktu ievēlēta nākošajās vēlēšanās.

  Atbildēt
 3. Mmm
  Mmm
  pirms 8 mēnešiem

  Domāju,ka šitie triki ar Poli Ozolai dārgi maksās vēlēšanās.Un vēl ar tūrisma i-punktu.Sviests. Vispār tikai tērē,bet investīciju piesaiste kā nav tā nav pilsētā.

  Atbildēt
 4. Huligāns
  Huligāns
  pirms 8 mēnešiem

  Kādreiz Ozola smuki runāja pretī Sacevičam, bija gandrīz vai vienīgā tādā karojošā opozīcijā un uz šī viļņa arī iekļuva deputātos pēdējās vēlēšanās. Bet redz cik smuki Leonīds viņu pārpirka ar amatu. Nacionāļi nebija viņa sīsto dabu pareizi novērtējuši. Nezin kurā partijā viņa tagad stāsies.

  Atbildēt
 5. Pacients no psihenes
  Pacients no psihenes
  pirms 8 mēnešiem

  Un kur tad vēl naudas slaukšana caur biedrību Domus, kur arī karojošā un proncipiālā eksdeputāta Ģirģena partijas biedrene darbojas.

 6. A
  A
  pirms 8 mēnešiem

  Kristīne paņēmusi savā paspārnē pelnošākās nozares: sociālo un tūrismu. Ja TIC funkcijas kādam nodod, tad jārīko konkurss. Varbūt pieteiksies MANS`S vai kāda viesnīca.

  Atbildēt

Pievienot komentāru