Aptuveni pēc mēneša varēs sākt izmitināšanu grupu dzīvokļu mājā Brīvības ielā 286a
INESE ZONE

     BD jau ir informējusi par grupu dzīvokļu ēku Brīvības ielā 286a, kur īstenojot deinstitucionalizācijas projektu “Infrastruktūras izveide sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu nodrošināšanai dzīvesvietā” ir izveidoti 16 grupu dzīvokļi pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Ēku ekspluatācijā plānots nodot martā, bet 16. februārī bija iespēja klātienē iepazīties ar paveikto. Darbus veic uzņēmums SIA “LC būve”.
      -Būvniecības process nebija tik sarežģīts, kā bijām domājuši. Sākotnēji, novērtējot ēku objekta apskatē, tā izskatījās diezgan katastrofālā stāvoklī, un šķita, ka te varētu būt kādi neparedzēti darbi daudz lielākā apmērā nekā tie tiešām bija. Šobrīd būvdarbu process jau ir noslēguma fāzē  Jāpiestiprina pēdējās līstes, rokturi. No dokumentācijas viedokļa ir atlicis iegūt Veselības inspekcijas atzinumu, bet nākamajā nedēļā  varētu parakstīt apliecinājumu par būves gatavību ekspluatācijā un nodot dokumentus uz izskatīšanu Jēkabpils būvvaldei, - saka SIA “LC būve” valdes loceklis Sandis Dzērvītis.
     Arī Jēkabpils Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs atzīst, ka ēka bija ļoti bēdīgā stāvoklī. Tāpēc esot jāuzteic būvnieks, kas labi ticis galā ar darbu. Ar šo uzņēmumu tā esot jau otrā nesenā sadarbība. Pirmā bijusi, būvējot jauno multihalli, un R. Sirmovičs par “LC būve” varot teikt tikai to labāko, jo darbs veikts atbildīgi. 
     R. Sirmovičs informēja, ka  šī ES fondu  finansiāli atbalstītā projekta būvniecības izmaksas ir 641 247 eiro ar PVN. Atsevišķs iepirkums un finansējums - 102 620 eiro  - paredzēts mēbelēm, un citam aprīkojumam, kas nepieciešams dzīvokļos un koplietošanas telpās. R. Sirmovičs teic, ka informācija no Sociālā dienesta liecinot, ka dzīvokļi tiek ļoti gaidīti, jo ir jāizmitina cilvēki, kas atrodas valsts aprūpes iestādēs un ir gatavi uzsākt patstāvīgu dzīvi šajā mājā. 
     Iemītnieki atjaunotajā namā varētu ievākties aptuveni pēc mēneša. Sociālais dienests nodrošinās grupu dzīvokļu iemītniekiem diennakts atbalstu un palīdzību sadzīves iemaņu apgūšanā. 
   
 D. Gagunova foto
     
    

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru