Ar domes lēmumu apstiprina domes un privātpersonu sadarbību Zīriņu ielas asfaltēšanā
INESE ZONE

     Jēkabpils novada domes pēdējā sēdē nolemts piešķirt finansējumu Aldaunas ielas Jēkabpilī atjaunošanas izmaiņu būvprojektā paredzēto būvdarbu izmaksu segšanai 14 082,43 eiro apmērā. Nākamajos 2021. gada budžeta grozījumos finansējumu iekļaus tāmē “Pašvaldības ielu remonts un uzturēšana”. Juridiskajai nodaļai uzdots noslēgt līgumu par privātpersonu līdzfinansējumu Aldaunas ielas atjaunošanas būvprojekta izstrādes un būvdarbu izmaksu segšanai. Katrai no noasfaltētajā posmā dzīvojošajām personām tas izmaksās 5 496,78 eiro. 
     BD jau informēja par Jēkabpils novada domes pozīcijas un opozīcijas deputātu diskusijām par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu Zīriņu ielas posma jeb Aldaunas ielas atzara asfaltēšanai. Tā kā asfaltēšanas darbu ierosinātāji bija ielas namīpašnieki, izmaksas vienādās daļās jāsedz domei un ielas iedzīvotājiem. Šāda sadarbība atbilst Jēkabpils pašvaldības saistošajiem noteikumiem “Par privātpersonu un pašvaldības sadarbību inženierkomunikāciju būvniecības, remontu un daudzdzīvokļu dzīvojamo māju remontu finansēšanā”. Lēmuma paskaidrojošajā daļā minēts, ka Jēkabpils pilsētas pašvaldībā 2020. gada 29. septembrī saņemts iesniegums ar ierosinājumu pašvaldībai veikt nepieciešamās darbības Aldaunas ielas atzara seguma izbūvei un piedāvāts privātpersonu līdzmaksājums līdz 50% no būvprojekta izmaksām. Būvniecības projekts atbilstoši saistošajiem noteikumiem jāizstrādā privātpersonai. Pēc ielas izbūves projekts un darbi kļūst par pašvaldības īpašumu. Kopš 2007. gada būvniecības jomu reglamentējošie normatīvie akti ir būtiski mainījušies un būvniecību var ierosināt zemes vai būves īpašnieks, tātad pašvaldība, kas arī izstrādāja Aldaunas ielas atjaunošanas izmaiņu projektu (Zīriņu ielas posma asfaltēšanai), bet atbilstoši lēmumam šie izdevumi jāsedz iesniedzējiem. Izmaiņu būvprojekta izstrādes izmaksas bija 2 407,90 eiro, bet būvprojektā noteiktās būvdarbu izmaksas – 28 164,87 eiro.  Projekta un būvdarbu izmaksu kopsumma ir 30 572,77 eiro. Izmaiņu būvprojekts paredzēja karstā asfaltbetona seguma izbūvi 340 m garā Aldaunas ielas atzara posmā. Pašvaldības līdzfinansējums būvdarbiem ir noteikts 50% apmērā no 28 164,87 eiro, kas ir 14 082,43 eiro, un tādā pašā apmērā noteikts arī privātpersonu līdzfinansējums būvdarbiem, kā arī privātpersonām jāsedz finansējums būvprojekta izstrādei  - 2 407,90 eiro. Privātpersonu kopējais finansējums tad ir 16 490,34 eiro. 
      Opozīcija iepriekš pārmeta, ka iela jau noasfaltēta, bet tikai tagad steigā ar domes lēmumu risinot lietu par līdzfinansējumu un apstiprinot darbu izmaksas. Deputāts Aivars Kraps arī domes sēdē kritizēja šādu darbu kārtību un pārmeta, ka pašvaldība faktiski līdzfinansē strupceļa asfaltēšanu, jo tālāk ir uzstādīta aizlieguma zīme pārvietoties gar Radžu ūdenskrātuvi.  Tāpat lēmuma pieņemšanai par līdzfinansējumu esot būtiska autotransporta intensitāte ielā. Viņam esot sniegta aplama informācija, ka tā ir 100 automašīnas dienā, bet tāda intensitāte esot tikai Aldaunas, nevis Zīriņu ielā. 
     

iesaki šo rakstu:

Komentāri (9)

 1. Smuzzy
  Smuzzy
  pirms 2 nedēļām

  Nav mums riktīgu žurnālistu. Kāpēc uzreiz neuzrakstīt kam pieder īpašumi uz šis ielas? Un tauta zinās varoņus un reitingi avīzei būs.

  Atbildēt
 2. Ne žurnālists
  Ne žurnālists
  pirms 2 nedēļām

  Pirmā māja pieder Nitiša meitai, to taču visi zina.

 3. Smuzzy
  Smuzzy
  pirms 2 nedēļām

  Nojaušu ka pēc neilga laika Tur ķieģelis tiks uzstādīts, kas liegs parastajiem mirstīgajiem vispār iebraukt tajā ieliņā.

  Atbildēt
 4. Hm
  Hm
  pirms 2 nedēļām

  Starp citu citas ielas asfaltē bez iedzīvotāju līdzdalības.Ta kā šis nu dien nav sliktākais variants.

  Atbildēt
 5. He he
  He he
  pirms 2 nedēļām

  Gribu redzēt kuras iela sasfaltē, kurā ir trīs mājas un tupiks. Tad kad draudēja izvērsties skandāls, tad tikai atcerējās par līdzdalību.

  Atbildēt
 6. Ceru
  Ceru
  pirms 2 nedēļām

  Ka tagad nebūs jāgaida pilsētas mazo ielu asfaltēšana gadu desmitus,jo kāds izdomās pieprasīt naudu no iedzīvotājiem,kuri jau maksā nodokļus,tomēr rij putekļus pilsētas bedrainajās grants ielās.

  Atbildēt
 7. Labi ka ir opozīcija!
  Labi ka ir opozīcija!
  pirms 1 nedēļas

  Ja opozīcija nebūtu bļaustījusies, tad nekāda iedzīvotāju līdzmaksājuma nebūtu. Paklusām par pašvaldības naudu - jeb no mūsu visu kabatām - tiktu noasfaltēti šie 340 metri Zīriņu ielas, jo darbus veica Ošukalns (Nitišs), un šajā ielā ir māja Nitiša meitai, Mikora šefam un vēl vienam uzņēmējam. Bet to gan te neraksta, jā, ka Zīriņu ielas asfaltēšanas lietu paklusām pielīmēja Aldaunes ielas remontam, lai biezajiem par asfaltu nebūtu jāmaksā no savas kabatas. Tā ir korupcija.

  Atbildēt
 8. pirms 1 nedēļas

  Kurie tie līmētāji pa kluso beja?

 9. garāmgājējs
  garāmgājējs
  pirms 1 nedēļas

  man po...

  Atbildēt

Pievienot komentāru