Ar plašu programmu Viesītē atzīmēs Eiropas Kultūras mantojuma dienas
Jānis Dzimtais, Viesītes muzeja „Sēlija” izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciālists

       No 17. līdz 19. septembrim Viesītes muzejā “Sēlija” atzīmēs Eiropas Kultūras mantojuma dienas, kas šogad veltītas transportam. 2021. gads Eiropā pasludināts par dzelzceļa gadu, un tam par godu šī gada Eiropas Kultūras mantojuma dienu tēma ir tieši dzelzceļš, kas Latvijā izvērsta plašāk nekā transports.
     Viesītes muzejā “Sēlija”, kas izveidots kādreizējā šaursliežu dzelzceļa depo teritorijā, Kultūras mantojuma dienas tiks atzīmētas 3 dienu garumā. Svētki iesāksies ar bijušo dzelzceļnieku tikšanos, kas ir ilggadēji muzeja brīvprātīgie. Dienas vidū biedrība “Izaicini sevi” aicina izspēlēt orientēšanās spēli “Dzelzceļam pa pēdām”, bet tāpat  visas trīs dienas tūrisma informācijas punktā varēs saņemt viedspēles “Cilpo Viesītē” bezmaksas pieejas kodus.
     Galvenajā svētku dienā, 18. septembrī, svētki iesāksies ar Kultūras mantojuma dienu karoga pacelšanu. Dienas gaitā paredzētas radošas aktivitātes bērniem, Viesītes pūtēju orķestra koncerts, bet dienas īpašie viesi būs VAS «Latvijas dzelzceļš» industriālā mantojuma eksperts Toms Altbergs un projekta vadītāja Agnese Neija, kas iepazīstinās ar projektā “600 mm dzelzceļa tīkls Augšzemes novadā I pasaules kara laikā - celtniecība, mērķi, ietekme’’ līdz šim izpētīto.
     Visas dienas garumā apmeklētāji varēs aplūkot Jēkabpils pilsētas bibliotēkas veidoto izstāde “Jēkabpils–Krustpils tiltam – 80”. Tilts bija nozīmīgs dzelzceļa savienojums Viesītes šaursliežu dzelzceļam ar Krustpils staciju, tomēr pastāvēja vien nepilnus 8 gadus. Savukārt pēcpusdienā ikvienam interesentam būs iespēja izstaigāt dzelzceļa depo ēkas muzeja gidu pavadībā un doties bezmaksas braucienā ar elektrobānīti pa pilsētas vēsturisko centru.
     Svētdien, 19. septembrī, sadarbībā ar biedrību “Sēlijas laivas” notiks ekspedīcija “Nākamā stacija Ževaldi” pa kādreizējiem sliežu ceļiem no Viesītes līdz Dešiem, kur kādreiz atradās Ževaldu pieturas punkts. Lokveida maršruts 15 km garumā caur Eķengrāvi vedīs atpakaļ uz Viesīti, pa ceļam aplūkojot kultūrvēsturiski nozīmīgākās vietas. Dalība ir bez maksas! Pārgājiena sākums – plkst. 10.00 Viesītes muzejā “Sēlija”.
     Labvēlīgu laikapstākļu gadījumā pasākumi tiks organizēti brīvā dabā, lai ievērotu epidemioloģiskās drošības prasības. Visas svētku norises ir bez maksas. Svētkus rīko Viesītes muzejs “Sēlija” ar Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes finansiālu atbalstu un sadarbībā ar biedrību “Izaicini sevi” un “Sēlijas laivas”.
     
Foto no muzeja krājuma
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. iedzimtais
    iedzimtais
    pirms 5 dienām

    Dzimtais gan ašs puika, ko tik viņš nedabū gatavu - brauc ar bānīti, lido ar stārķiem, māca kā stellēs nesajaukt metus, laivo pa sēļu krāčainajām upēm, zīmē sēļu ģērbomi, apciemo mājas kafejnīcas. Un vēl raksta avīzēm un dod intervijas un ņem tās. Un vēl un vēl.

    Atbildēt

Pievienot komentāru