Atklāta vēstule Jēkabpils mēram
Alīna Jarocka, jēkabpiliete

    Daudzi, šogad saņemot paziņojumu par nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu, ir neizpratnē un pat šokā par nodokļa palielinājumu, salīdzinot ar 2016. gadu.
   Iznāk: ja pašvaldība nav spējīga pienācīgi sakārtot savus īpašumus, tad, lai budžetā vairāk iekasētu, «tautas kalpi» nolēma ar saviem saistošajiem noteikumiem vērsties pret tiem Jēkabpils iedzīvotājiem, kuriem nepieder «būdiņas» ar pāris desmitiem kvadrātmetru, bet pieder privātmājas ar mistiskiem dzīvokļiem  no PSRS laika un lieliem kvadrātmetriem, vairākas mājas, kurās neviens nav deklarēts.
 
Vai Jēkabpilī ienāk represiju laiki? Ir jau no kā paņemt, piemēram, dzīvojām taču jūgā daudzus gadus. Arī tad nemīlēja tos, kam bija kaut kas vairāk — sauca par budžiem.
     Salceviča kungs! Kāda mērķa vadīta, dome pieņēma un Jūs akceptējāt saistošos noteikumus Nr. 21 (no 14.07.2016.), kuri liek man maksāt lielāku nekustamā īpašuma nodokli par savu mājokli tikai tāpēc, ka es savā mājoklī esmu piedeklarējusi maz personu? Kāpēc tāds sods? Tas taču ir mans īpašums, par to es godprātīgi un laikus maksāju likumā noteikto nodokli, uzturu īpašumu kārtībā. Tajā pašā laikā  īpašums Rīgas ielā 146 (vai pašvaldības vai valsts), kuru Jūs solījāt jau pirms trīs gadiem nojaukt, katram garāmgājējam liek nodrebēt, bet gan jau kontrasti arī ir vajadzīgi un bezpajumtniekiem — jumts. Tikai žēl, ka pāris metru attālumā plīvo sarkanbaltsarkanais karogs. Žēl... Tas nav ētiski! Bet tas ir mans viedoklis. Taču karoga īpašniekam gan laikam vienalga.
    Kāpēc tiek nicināti privātmāju īpašnieki? Kāpēc «Brīvās Daugavas» slejās pašvaldības amatpersonas ik pēc laiciņa vaino privātmāju īpašniekus, ka viņi pienācīgi nekopj pilsētas ietves, grāvjus, notekas utt.: lietus laikā gājējiem traucē ūdens, sniega laikā — sniegs, uz apledojuma cilvēki iet un krīt..., bet īpašnieki tikai noskatās. Avīzes slejās tantiņas bļauj: sodīt viņus, nevis brīdināt! Bet kāpēc man jākopj pašvaldības teritorija, jāpērk slotas, pretslīdes materiāli? Kāpēc? Tikai nesakiet, ka to nosaka saistošie noteikumi! To es zinu — sētnieku skaitu samazinājāt līdz absurdam, bet tie, kurus atstājāt, strādā ar pašvaldības uzņēmuma pirkto inventāru. Par paveikto darbu, Salceviča kungs, vienmēr pienākas samaksa. Es neesmu pašvaldībā pieteikusies par brīvprātīgo sētnieci! Ja saistošajos noteikumos ir punkts par pašvaldības teritorijas tīrīšanu, t. i., kopšanu, tad esiet tik godprātīgs un šajos saistošajos noteikumos pielieciet punktu, ka privātīpašniekiem par ietves kopšanu pienākas nekustamā īpašuma nodokļa atlaide.
 
 Jūs, strādādams Briselē, noteikti zināt, ka ES dalībvalstīs vienīgajam īpašumam (mājoklim) nekustamā īpašuma nodokli nepiemēro vai piemēro 0,1% likmi no nekustamā īpašuma vērtības. Pieņemtie grozījumi saistošajos noteikumos Nr. 21 (no 14.07.2016.) reāli apdraud Satversmē garantētās iedzīvotāju tiesības uz īpašumu un mājokli.
   Latvija ir ES valsts, tad kāpēc neņemat vērā citu ES dalībvalstu labvēlīgo attieksmi pret saviem iedzīvotājiem? Arī Latvijā ir pašvaldības, kas piešķir nekustamā īpašuma nodokļa atlaides 50% apmērā vienīgajam mājoklim. Vai Latvijai vēl ir par maz brīvprātīgi izdzīto iedzīvotāju uz citurieni?
     Pašvaldība savus īpašumus (kā mājas Ķieģeļu ielā 13b; 13c) noved līdz iznīcināšanai. Jūs kādā intervijā teicāt, ka, ja vajadzēs, esat gatavi pieņemt bēgļus no pasaules valstīm, bet «Jē­kabpils laikā» lasu, ka nezināt, ko darīt ar minēto māju iemītniekiem, jo tos namus paredzēts iznīcināt. Vēl jau rezervē esot jaunbūve Celt­nieku ielā, ko vajagot uzcelt līdz galam, bet šai jaunbūvei, Salceviča kungs, jau ir 30 gadu! Ķieģeļu ielas ie­mītnieki ir mūsu Jēkabpils iedzīvotāji, mūsu sabiedrības daļa. Salceviča kungs, varbūt vajag pieņemt saistošos noteikumus, kuri liktu īpašniekiem savās privātmājās pieņemt šos nelaimīgos? Varbūt vajag kādu saukli un ņemt piemēru no Jelgavas novada, kur cilvēku grupa «organizēja pansionātu» un «kopa» šos dzīves pabērnus, bet sociālais dienests tikai reizēm nāca pārbaudīt, vai viņi vēl spīrājas tajā mēslainē. Gribas kliegt: «Mīļā Latvija! Uz kurieni mēs ejam?»
   Nobeigumā —  es un, domāju, arī daudzi citi gribam avīzē «Brīvā Daugava» izlasīt saprotamu atbildi no pilsētas mēra. Mēs taču arī esam Jūsu vēlētāji!

Saistītais raksts:

Jēkabpiliešus pārsteidz lielais nekustamā īpašuma nodoklis

 

 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (7)

 1. Nabags
  Nabags
  pirms 1 gada

  Sis ir nodoklis tiem, kam vairaki dzivokli un majas, kur neviens nav pierakstits. Krapjas un nemaksa par atkritumiem. Pareizi dara,i ka turigajiem uzliek nodokli.

  Atbildēt
 2. vizstra
  vizstra
  pirms 1 gada

  Par dzīvokļiem es piekrītu. Zinu personas, kuras tura vairākus dzīvokļus, laiž iekšā īrniekus, iekasē naudiņu, ienākumu nodokli nemaksā. Īrnieks dzīvoklī netiek deklarēts, lai nesāk VID kontrolēt. Pareizi dara, ka uzliek lielāku NĪN nodokli tukšajiem dzīvokļiem.

 3. eh!
  eh!
  pirms 1 gada

  Nu redziet tauta, kādus kalpus ievēlējāt, tā arī kalpo. Leonīdam sen jau vajadzēja pamainīt darbu. Zasidzelsa čelovek. Pilsētu sakārtot vajadzētu sākt no viena stūra un virzīties, līdz visa pilsēta būtu skaista un ziedoša. Tagad pagrābstās tur, tad tur, un kopumā skata nekāda.

  Atbildēt
 4. nabags arī
  nabags arī
  pirms 1 gada

  Kas bez biksēm, tas bez bēdām

  Atbildēt
 5. xx
  xx
  pirms 1 gada

  arī par apkuri mēs tagad maksājam par kvadrātmetriem. Mežonīgas summas, Bez pamatojuma. Vienkārši Dome izdomāja, ka sanāks vairāk iekasēt, No sākuma mājās vācām iedzīvotāju parakstus pret šo iesākumu, bet tam visam nebija nekādu panākumu. Paraksti neko nedeva un Dome panāca savu. Nauda tagad nāk griezdamās. Nu tas pats par nodokli nekustamajam īpašumam. Kur vēl kungi izdomās uzlikt nodokli- laika apstākļiem, stāvlaukumiem pie mājām?. Kad sāksiet domāt par pilsētas iedzīvotājiem?

  Atbildēt
 6. Frīdis
  Frīdis
  pirms 1 gada

  Argumentēt ir iespējams pat vislielāko nejēdzību,arī šo.

  Atbildēt
 7. Jecis
  Jecis
  pirms 1 gada

  Ta ir cilveku nekrietna apzagsana

  Atbildēt

Pievienot komentāru