Atvēl naudu vētras seku likvidācijai
INESE ZONE

     Jēkabpils novada domes sēdē pieņemts lēmums par finansējuma piešķiršanu vētras seku likvidācijai Staģu kapos Zasas pagastā. 
     2021. gada 9. augustā Jēkabpils novada pašvaldībā saņemts Zasas pagasta pārvaldes vadītāja Kristapa Tēta iesniegums “Par papildus finansējumu”. Tam pievienots apsekošanas akts par nekustamā īpašuma “Staģu kapi” Zasas pagastā apsekošanu 2021. gada 28. jūlijā un esošās situācijas konstatējumu. Iesniegumam pievienota vētras seku likvidācijas tāme par kopējo summu 1 411,60 eiro un papildu tāme par arboristu pakalpojumiem ar kopējo summu 1 411,33 eiro. Kopējie izdevumi sasniedz 2 822,93 eiro, kas Zasas pagasta pārvaldes teritoriju un mājokļu apsaimniekošanas tāmē 2021. gadā nav plānoti. 
     Jēkabpils novada dome nolēma piešķirt Zasas pagasta pārvaldei papildu finansējumu 2 822,93 eiro apmērā no 2021. gada budžetā apstiprinātajiem līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. 
     Kritiski pagasta pārvaldes iesniegto tāmi vērtēja novada domes opozīcijas deputāti. Uzzinot, ka nolūzuši bija tikai daži koki un vēl zari, A. Kraps, L. Salcevičs un J. Raščevskis apšaubīja izdevumu tāmes precizitāti. Viņiem tika skaidrots, ka tuvojās kapusvētki un tāpēc tika iesaistīta visa iespējama tehnika, lai ātrāk pabeigtu darbu. Kopumā no kritušajiem kokiem, kas bijuši lieli un veci, sazāģēti un uz katlumāju aizvesti 28 m3 malkas.  Turklāt nācies algot arboristus un remontēt sabojāto kapsētas žogu, kas bijis bojāts 8,8 metru garumā,  un izmaksas bijušas 906 eiro (103 eiro par metru).
     A. Kraps tomēr apšaubīja, vai 28 m3 sazāģēšanai un aizvešanai bija nepieciešami 90 litri benzīna motorzāģim un 310 litri degvielas transportam. Un diezin vai koku zāģēšana izmaksājusi 18,04 eiro par m3. Tāme esot divreiz pārtaisīta, bet tik un tā apšaubāma. Domes priekšsēdētāja vietnieks veselības un sociālo pakalpojumu jautājumos Aivars Vanags piekrita, ka tāme varbūt nav īsti precīza, un turpmāk tās jāgatavo rūpīgāk.      
     -Ja  runa būtu par zāģēšanu cirsmās, tad tas darbs maksātu dažus eiro par m3, bet arboristu pakalpojumi ir daudz dārgāki. Turklāt tuvojās kapusvētki, un darbus vajadzēja steigā organizēt un paveikt, - iebilda deputāts Aigars Nitišs.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru