Ābeļos aizvadīts Bebra kauss
SARMĪTE RUTKA

     Gada sākumā beidzas aktīvā medību sezona, un pavasaris medniekiem faktiski ir atpūtas laiks. Pēdējais no medījamajiem dzīvniekiem, kam ir terminēta sezona, ir bebrs (līdz 15. aprīlim). Kā zināms, jau vairākus gadus ir atcelti limiti šo grauzēju medībām, tomēr tie nekādi nav apdraudēti un vēl aizvien nodara ievērojamus kaitējumus zemniekiem un mežkopjiem visā Latvijā. Tieši tādēļ agrā pavasarī mednieki steidz palīgā lauksaimniekiem cīnīties ar lielajiem grauzējiem.
     Vairāki mednieku kolektīvi rīko arī dažādas sacensības, par kurām nereti stāstām arī BD slejās. Pavasaros daudzviet iecienīti tā dēvētie Bebra kausi.
     - Par līdzīgiem pasākumiem esmu lasījis dažādos medību tēmai veltītos interneta forumos, tādēļ pirms daudziem gadiem nolēmu, ka jāmēģina tāds rīkot arī pašiem, - stāsta Ābeļu pagasta mednieku biedrības “Bebris” vadītājs Aivars SKUDRA. Organizatori nolēma, ka netaupīs spēkus un rīkos visai plašas sacensības ar dažādām disciplīnām.
     - Mūsu “Bebra kauss” šogad notika jau piekto reizi. Tajā tradicionāli sacenšas mednieki individuālajā un komandu  vērtējumā, nemednieki (mednieku ģimenes locekļi, dzinēji u. c. interesenti) un bērni līdz 14 gadu vecumam, - skaidro organizators. – Lai visiem būtu interesanti, sacensības ir diezgan sarežģītas un laikietilpīgas – parasti no agra rīta līdz vēlam vakaram. Dalībnieki visās kategorijās mērojas spēkiem šaušanā mērķī un zināšanu pārbaudē. Viktorīnā, kur jāpārzina tēmas par medību organizāciju, Latvijas dzīvniekiem, medību ieročiem u.tml., individuālajā konkurencē jāatbild uz 15 jautājumiem, bet komandām ir ievērojami sarežģītāki 50 jautājumi. Vēl tiek noteikti veiksmīgākie attāluma noteikšanā “uz aci”, ātrā šāvēja un kapteiņu konkursā. Pēc visām šīm aktivitātēm tiek apkopoti nemednieku un bērnu konkursa rezultāti, bet mednieki izlozē iepriekš noskaidrotās postījumu vietas un dodas bebru medībās (arī par nomedītajiem grauzējiem tiek piešķirti punkti).  Pēc tām ir svinīgais “Bebra kausa” noslēgums ar apbalvošanu – uzvarētāji visās kategorijās saņem kausus un medaļas.
     Tā kā Bebra kausā ir daudz disciplīnu, tad sacensību raitai norisei optimālais dalībnieku skaits ir 30-40 cilvēki. Šogad individuālajā un komandu (3 cilvēki) konkurencē spēkiem mērojās 30 mednieki no dažādiem kolektīviem, 10 “nemednieki” un 5 bērni. 
     -Katru gadu sacensību rezultāti strauji aug, jo mednieki, kas iecienījuši šo pasākumu, aktīvi tam gatavojas, gan trenējoties šaušanā, gan papildinot savas teorētiskās zināšanas. Tas arī ir lielākais “Bebra kausa” ieguvums – mēs ne tikai kopā jauki pavadām laiku, bet arī kļūstam zinošāki mednieki, - secina A. Skudra. – Turklāt šogad tika nomedīts arī bebru rekordskaits – 9. Trīs (!) no tiem nomedīja individuālo sacensību uzvarētājs Kristens no Ābeļu medību kolektīva “Mednis”. Šī kolektīva mednieki plūca uzvaras laurus arī komandu vērtējumā. No “nemedniekiem” 1. vietu izcīnīja Ivars, kurš regulāri piedalās MK “Bebris” dzinējmedībās. Lai gan bērnu grupā šoreiz konkurence nebija tik liela kā citus gadus, tomēr prieks par uzvaru ne mazāks bija 8-gadīgajai Katrīnai, kura arī pārstāvēja sacensību organizatoru kolektīvu un šaušanā uzrādīja pat pieaugušajiem medniekiem apskaužamus rezultātus.
     Kārtējais “Bebra kauss” aizvadīts godam, par ko īpaši jāpateicas tā rīkotājiem Aivaram un Evitai, kā arī tiesnešiem – Initai, Sanitai, Jurim Z. un Jurim R.
   
 Foto no MK “Bebris” arhīva
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru