Bijušais izpilddirektors Guntars Gogulis iesūdzējis tiesā novada domi
INESE ZONE

     Jēkabpils novada domes 22. septembra sēdē opozīcija vadībai  vaicāja, vai  ir taisnība, ka bijušais Jēkabpils novada domes izpilddirektors Guntars Gogulis iesūdzējis pašvaldību tiesā?
     Sūdzības pamats var būt darba uzteikums G. Gogulim, jo savulaik arī pašvaldības juristi norādīja, ka veids un situācija ar bijušo novada izpilddirektoru kandidatūru izvērtēšanu, kuras rezultātā G. Gogulim tika uzteikts darbs, īsti neatbilst normatīvajiem aktiem. Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis sacīja, ka dome saņēmusi dokumentus, kas apliecina to, ka G. Gogulis ir iesūdzējis pašvaldību tiesā.
     No opozīcijas puses izskanēja jautājums, vai tad, ja tiesas spriedums būs labvēlīgs G. Gogulim, kāds no domes vadības  uzņemsies politisko atbildību? Raivis Ragainis atbildēja ar pretjautājumu, vaicājot, kas tad īsti ir politiskā atbildība? Viņš sacīja, ka spriedums būs tiesas ziņā, kā arī piebilda, ka ar G. Goguli bijusi mutiska vienošanās par izeju no situācijas, kas pieļāva darba turpināšanu pašvaldībā citā amatā. G. Gogulis atstājis amatu un tagad neesot turējis savu vārdu.
     Opozīcija R. Ragainim atgādināja, ka viņam bija uzlikts sods no Darba inspekcijas saistībā ar izpilddirektoru kandidatūru izvērtēšanu, par ko R. Ragainis samaksājis sodu, tad jau viņš ar to esot atzinis nelikumīgu rīcību? R. Ragainis skaidroja, ka, konsultējoties ar juristiem, secināts, ka pašvaldībai ir lētāk samaksāt sodu, nekā uzsāks tiesvedību ar Darba inspekciju, kas varētu ieilgt un  izmaksāt daudz vairāk.
     Guntars Gogulis BD apstiprināja, ka ir iesniedzis pret Jēkabpils novada domi prasību Zemgales rajona tiesā atzīt par spēkā neesošu darba uzteikumu viņam, kā arī atjaunot darbā un piedzīt darba algu par piespiedu darba kavējuma periodu. Vērtējot savas izredzes tiesvedībā, viņš norādīja uz savulaik pausto pašvaldības juristu viedokli par uzteikuma nelikumību un Darba inspekcijas atzinumu, ka pieļauts pārkāpums.   
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru