Iedzīvotāju aptauja par bijušā Jēkabpils lidlauka teritorijā plānoto olu produktu ražotnes izveidi
Ilvars Boreiko, investīciju projekta koordinators “Gallusman” SIA

  Iedzīvotāji ir aicināti sniegt savu viedokli par Krustpils novada Krustpils pagastā, bijušā Jēkabpils lidlauka teritorijā plānoto olu produktu ražotnes izveidi. Aptauja pieejama: www.visidati.lv/aptauja/1709382176/.   Tā ir anonīma un tiek organizēta līdz 7. aprīlim.
     Jau ziņots, ka SIA “Gallusman” bijušā Jēkabpils lidlauka teritorijā, Krustpils novada Krustpils pagastā izskata iespējas olu produktu ražotnes kompleksa izveidei. Ražotnes projektā plānotas investīcijas līdz 100 milj. eiro apmērā, radot līdz 200 jaunas darbavietas vietējiem iedzīvotājiem. Projekta īstenošanas rezultātā ražotne kļūtu ne tikai par lielāko olu produkcijas ražotāju reģionā, bet arī par vienu no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Latvijā. Līdz 90% no saražotās produkcijas plānots eksportēt.
     Ražotnes kompleksā paredzēts izbūvēt 16 dējējvistu novietnes, deviņas jaunputnu izaudzēšanas novietnes, putnu barības ražošanas cehu, olu un olu produktu ražošanas cehu un saistošās inženierkomunikācijas – ūdensapgādes, kanalizācijas, notekūdeņu attīrīšanas, elektroapgādes, gāzes apgādes un sakaru tīklu infrastruktūru. Ražotnes kompleksā nav paredzēta putnu mēslu krātuvju izbūve, kas ir galvenais nelabvēlīgu smaku rašanās cēlonis citos putnkopības uzņēmumos. Tā vietā paredzēts izbūvēt modernas putnu mēslu pārstrādes iekārtas, kas aprīkotas ar augstas efektivitātes gaisa attīrīšanas sistēmām. Kompleksā paredzēta arī koksnes biomasas katlumāja, kas aprīkota ar dūmgāzu attīrīšanas tehnoloģijām. Elektroapgādes jaudu nodrošināšanai uz ražošanas ēku jumtiem paredzēts uzstādīt saules paneļus.
     Līdz 2021. gada 5. aprīlim norisinās plānotā ražotnes kompleksa ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma sabiedriskā apspriešana.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. Viktors V.
  Viktors V.
  pirms 3 nedēļām

  Lieliskas ziņas! Būs darba vietas un nodokļi pašvaldības budžetā. Zemnieki varēs graudus uz Rīgu nevest - tepat apēdīs. Modernās putnu fermās šodien arī smakas jau tāpat nekādas nav, tāpēc ar visiem locekļiem PAR! Ar satiksmi gan kaut kas būs jādomā. Ceļš līdz Sankaļiem ir pabriesmīgs.

  Atbildēt
 2. piekrītu
  piekrītu
  pirms 3 nedēļām

  Tieši tā, ražotne ir nepieciešama, bez liekām runām.

 3. šoferis
  šoferis
  pirms 3 nedēļām

  Beidz muldēt un samaksā savam šoferim par darbu! Uz apļiem Eiropā - oluhs!

  Atbildēt
 4. Raimonds
  Raimonds
  pirms 3 nedēļām

  Ražotnes iniciators un uzņēmuma līdzīpašnieks ir bijušais Balticovo šefs Arnis Veinbergs. Tāpēc nav šaubu, ka ar šo ražotni viss būs kārtībā. Vēl gan jāatceras, ka kaut kad aktivizēsies arī krievu Balticovo, lai šo projektu pačakarētu, kā to darīja citos novados. Runā, ka tur lietu sakārtošanai tiek Jaunpups apmaksāts. Ne velti Balticovo ir VEF sponsors. Jaunpupa čoms Pūce jau kaut ko šī projekta sakarā bija pabojājis ar savu lēmumu. Tā ka arī tiesībsargājosām iestādēm vajadzētu šo visu kontrolēt, lai kādam vietējam domniekam vai klerkam nekas kārdinošs netiek piedāvāts. Es jau tomēr ceru, ka vietējie sajēgs, ka bez lieliem ražošanas projektiem, kas aiz sevis pavelk citas nozares, nekas te spīdošs nākotnē mūs negaida. Varēs turpināt dēļus zāģēt un Eiropas fondu naudas čomiem sadalīt.

  Atbildēt
 5. vo, vo
  vo, vo
  pirms 3 nedēļām

  mums nekādu ražošanas objektu nevajag, dzīvosim tālāk kā ubagi, bet lepni, tu aizmirsi piebilst, ka apkārtne smirdēs. Ak, šīs mūžīgi gaudojošās skrandas.

 6. Jēkabs
  Jēkabs
  pirms 1 nedēļas

  Līdz šodienas 17:00 ikvienam vēl ir iespēja sniegt savu anonīmu viedokli par bijušā Jēkabpils lidlauka teritorijā plānoto A.Veinberga olu produktu ražotni. Aptauja šeit: www.visidati.lv/aptauja/170938 82176/

  Atbildēt

Pievienot komentāru