Izrādās, ka Kena parks nemaz nav Kena parks
INESE ZONE

     Jēkabpils pašvaldības attīstības un tautsaimniecības jautājumu komitejas sēdē deputāti vienojās, ka divu mēnešu laikā juridiskajam dienestam jāsagatavo priekšlikumi, kā varētu oficiāli apstiprināt pilsētas skvēru un parku nosaukums.
    Izrādās, ka, lai arī daži no tiem, kā Kena vai Strūves parks, jau gadiem tiek lietoti, oficiāli visas šis teritorijas sastāv no viena vai vairākiem zemes gabaliem bez nosaukuma. Problēma tika piefiksēta, kad pašvaldībai pēc Nacionālas apvienības kritikas par 20 000 eiro piešķiršanu Otrā pasaules kara memoriāla labiekārtošanai nācās skaidrot, ka  izvēlēts neveiksmīgs formulējums, kas neatbilst faktiski veicamajiem darbiem,  un ka teritorijai, kur atrodas memoriāls, vispār nav nekāda nosaukuma. Nu secināts, ka oficiāli tas nav reģistrēts arī citiem parkiem, izņemot Krustpils pils parku.
     Domes speciālisti kā iespējamos nosaukumu oficiālas reģistrācijas variantus minēja divus. Viens būtu ierakstīt parkus un skvērus ar to nosaukumu zemesgrāmatā, pie reizes ļaujot iedzīvotājiem lemt par to, kādiem jābūt to nosaukumiem, jo, piemēram,  tagad par Riekstu skvēru dēvēto zaļo zonu Akmeņu un Pasta ielas krustojumā daļa sabiedrības gribētu dēvēt par Atmodas skvēru, jo tur atrodas tēlnieces Vijas Dzintares  darbi «Austras koks» un «Vārti», kas Jēkabpilī ir uzstādīti deviņdesmito gadu sākumā, Atmodas laikā, un to arī simbolizē darbu ideja un nosaukumi. Otrs veids būtu apstiprināt pašvaldības saistošos noteikumus par nosaukumu piešķiršanas kārtību un tad atbilstoši tiem piešķirt nosaukumus. Otrs variants būtu vienkāršāks, jo prasītu mazāk laika un izdevumu, jo, piemēram, Kena parks sastāv no pieciem zemes gabaliem. Lai tos ar nosaukumu “Kena parks” ierakstītu zemesgrāmatā, tie būtu jāapvieno vienā. Šis variants, lai arī sarežģītāks, toties ir izdevīgāk, ja parka teritorija jāsakārto, jo no būvniecības dokumentu viedokļa vienkāršāk ir, ja tas ir viens zemes gabals.
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Zinātājs
  Zinātājs
  pirms 1 mēneša

  Būs Bārbijas un Kena parks

  Atbildēt
 2. tā gan
  tā gan
  pirms 1 mēneša

  Kena parks paaudzēm iegājis tautā un tā tam jāpaliek, nav vajadzība radīt mākslīgus palīgnosaukumus.

  Atbildēt

Pievienot komentāru