Jēkabpilī nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietā izņem vairākas mucas ar brāgu un 41 litru alkohola
Dace Kalniņa, VP ZRP vecākā speciāliste

         Lai identificētu personas, kuras veic nelegālu akcīzes preču tirdzniecību, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas Jēkabpilī veica kontrolpirkumu, kura laikā 1970. gadā dzimis vīrietis realizēja 40 cigaretes „Prince” bez Latvijas Republikas akcīzes markām un vienu litru gaišas krāsas šķidrumu ar alkoholam raksturīgu smaku.  
     Kriminālprocesa ietvaros policisti vīrieša dzīvesvietā veica kratīšanu, kuras laikā atrada un izņēma 41,41 litru caurspīdīga šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku, deviņas 200 litru tilpuma mucas, kurās iekšā bija aptuveni 1530 litri brāgas, kā arī cigaretes „Prince” bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Lai noteiktu precīzu alkohola daudzumu un sastāvu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, savukārt vīrietis ir aizturēts, atzīts par aizdomās turēto un nopratināts. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.
     Atbilstoši Krimināllikuma 221.1 panta pirmajai daļai par nelegāli izgatavotu (ražotu) vai viltotu alkoholisko dzērienu vai spirtu saturošu šķidrumu, kuri nav alkoholiskie dzērieni, bet kurus piedāvā kā alkoholiskos dzērienus (nelikumīgi alkoholiskie dzērieni), realizāciju persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Savukārt atbilstoši Krimināllikuma 221.6 pantam par nelegāli izgatavotu (ražotu) vai tādu tabakas izstrādājumu, kuri nav marķēti ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, izņemot normatīvajos aktos paredzētos gadījumus, vai tādu bezdūmu tabakas izstrādājumu, kuru laišana tirgū ir aizliegta, realizāciju nelielā apmērā, ja tā izdarīta mantkārīgā nolūkā, var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 nedēļas

  Kapec nav uzrakstic, cik policist samaksāj tam 1970.gada dzimušajam par vien litr kandž un divam smēķ pakam?

  Atbildēt
 2. uztrauktais
  uztrauktais
  pirms 1 nedēļas

  Bet divas smēķa paciņas jau drīkst vest no Baltkrievijas pilnīgi legāli. Noskaidro kas tā par cūcību, ja par to Jēkabpilī soda. Man arī ir divas paciņas uz skapja augšas.

 3. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 nedēļas

  Lab vel, ka nelik tos smēķs par sav naud apakaļ uz Baltkrievij vest.

  Atbildēt
 4. re kā
  re kā
  pirms 1 nedēļas

  "nelegālo akcīzes preču tirdzniecība" taupības nolūkos iesaku šo sarežģīto vārdu salikumu saīsināt - NAPT, manuprāt lieliski.

  Atbildēt

Pievienot komentāru