Jēkabpils novada domes komitejas vadīs algoti priekšsēdētāji
INESE ZONE

     15. jūlijā notika pirmās Jēkabpils novada komiteju sēdes, kuru darba kārtībā bija arī jautājums par priekšsēdētāju un vietnieku apstiprināšanu.
     Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejas priekšsēdētāja amatam izvirzīja deputāti Līgu Kļaviņu (Latvijas Zemnieku savienība) un aicināja viņu vadīt sēdi. No mazākumā esošās opozīcijas puses  kā otru kandidatūru komitejas vadītāja amatam deputāte Elīna Serkova izvirzīja domes priekšsēdētāja vietnieku izglītības un kultūras jautājumos Alfonu Žuku (“Apvienība iedzīvotāji”) kā atbildīgo par komitejas darba sfēru. Opozīcija jau iepriekš bija uzsvērusi, ka komitejas ir jāvada attiecīgo nozaru priekšsēdētāja vietniekiem. Alfons Žuks savu kandidatūru atsauca par labu Līgai Kļaviņai.
     Ar pozīcijas balsu vairākumu par komitejas priekšsēdētāju apstiprināja Līgu Kļaviņu. Viņa sava vietnieka amatam izvirzīja deputāti Dainu Kalvi (Nacionālā apvienība), kas tika apstiprināta vienbalsīgi. Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejā darbojas Aivars Vanags, Alfons Žuks, Daina Kalve, Aija Bojāre, Līga Kļaviņa, Daina Vītola, Leonīds Salcevičs, Elīna Serkova un Māris Trušelis. 
     Arī Attīstības un tautsaimniecības komitejas sēdē tika apstiprināta komitejas vadība, un R. Ragainis šo amatu aicināja uzticēt deputātam Ainaram Vasilim (Latvijas Zaļā partija). Deputāts Aivars Kraps, paliekot pie opozīcijas  uzstādījuma, ka komitejas jāvada vietniekiem, savukārt virzīja amatam domes priekšsēdētāja vietnieku attīstības jautājumos Kārli Staru (Nacionālā apvienība). Neizpalika arī jaunajā domes sastāvā jau ierastā apmainīšanās ar “laipnībām”. A. Kraps piebilda, ka A. Vasilis kā komitejas vadītājs, protams, esot galvas tiesu pārāks par K. Staru, bet viņš paliekot pie tā, ka komitejas jāvada vietniekiem. K. Stars savu kandidatūru atsauca un aicināja A. Krapu iztikt bez personiska rakstura piezīmēm. Ar opozīcijas balsu vairākumu par komitejas priekšsēdētāju ievēlēja Ainaru Vasili. Uz komitejas priekšsēdētāja vietnieka amatu viņš izvirzīja deputātu Mārtiņu Svili, kas arī tika apstiprināts.
     Attīstības jautājumu komitejas locekļi ir Kārlis Stars, Andrejs Gavrilovs, Māris Dimants,  Aivars Kraps, Aigars Nitišs, Mārtiņš Svilis, Jānis Raščevskis, Kaspars Štolnieks un Ainars Vasilis.
     Līdz šim jau bija zināma neoficiāla informācija, ka komiteju vadītāji būs kā atbrīvotie un par darbu saņems algu. Uz jautājumu, vai šie amati būs atalgoti, novada domes priekšsēdētājs R. Ragainis atbildēja, ka,  visticamāk, komiteju vadītāji strādās par algu. Par algas apmēru lemšot dome, kad apstiprinās nolikumu par deputātu atalgojumu. Vaicāts, cik liels tas varētu būt, R. Ragainis sacīja, ka aprēķinus deputātu atalgojuma veic, ņemot vērā koeficientu. Atbilstoši komiteju priekšsēdētājiem piemērojamām koeficientu vienībām,  maksimālais algas apmērs varot būt 2 500 eiro, bet konkrētu summu  šobrīd nevarot  nosaukt. R. Ragainis informēja, ka abiem komiteju priekšsēdētājiem  domē būs viens darba kabinets.
     Cik zināms, līdz šim nevienā Latvijas pašvaldībā, izņemot Rīgas domi, algotu komiteju vadītāju nebija. R. Ragainis sacīja, ka novados risināmo jautājumu būs ļoti daudz, un arī citu novadu pašvaldības izvēloties šādu ceļu. Tā algoti komiteju priekšsēdētāji acīmredzot būšot arī Dienvidkurzemes novadā. 
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (17)

 1. Laimdotas tante
  Laimdotas tante
  pirms 2 mēnešiem

  Jauki,ka nav jauki. Viegli tā ar tautas naudu mētāties. Nez darba laiks arī būs jāievēro ? Algu tak saņems. Kā ar vakcīnām un masku valkāšanu kabinetā? Tas vel sākums,drīz vel būs vietnieku/priekšnieku jauni amati. Spēsim tik maksāt

  Atbildēt
 2. Essss
  Essss
  pirms 2 mēnešiem

  Cik dzirdēts komiteju sēdes būs reizi mēnesī, laba alga par vienu darba dienu, jo jautājumus komitejām gatavo domes darbinieki, ne komiteju vadītāji. Zaļie paniskās bailēs, ka tik kaut kas nenotiek un RR krēsls nesabrūk ar nodokļu maksātāju naudu cenšas nopirkt sev tāteikt sadarbības partneru stabilu atbalstu. Žēl tikai godavīru - Alfona Žuka, Aivara Vanaga un Kārļa Stara, kuriem ir laba godavīru reputācija, tie kļuvuši par zaļo marionetēm - algu amatu iedeva un tālāk stāviet pie ratiem mēs visu lemsim un rullēsim...Jācer, ka viņi kādā brīdī attapsies, jo tādiem vīriem ir kauna lieta algas dēļ tupēt aizkrāsnē un būt citu rotaļlietām...

  Atbildēt
 3. Jēkabpiliete
  Jēkabpiliete
  pirms 2 mēnešiem

  Žurnālistiem būtu jāpajautā -vai vietnieku algas arī būs apmaksātas? Būs 2500 vai tikai 2000 euro? Pārsvarā jau komitejas sēdes notiek 2 reizes mēnesī, aptuveni 1 h. Tātad alga grandioza -par 2 -max 4 h darba atalgojums 2500. Un vēl jau katram jānopērk pa autiņam.

  Atbildēt
 4. Khe khe
  Khe khe
  pirms 2 mēnešiem

  Ko tie žurnālisti var padarīt? Šis sasaukums ir variantā - pūt un palaid. Ko tu gribi no Ragaina? Kaut ko prātīgu?DDD

 5. Vīlies vēlētājs
  Vīlies vēlētājs
  pirms 2 mēnešiem

  Tas murgainais svešas naudas tērešanas balagāns laikam nekad nebeigsies. Bojāre rokas berzē,tagad ne tik pilsēta,bet viss novads par nodokļu maksātāju naudu stādīs puķes,kapeiciņa ripos kabatā. Deputāti lasa vispār tos dokumentus par ko balso un komentē?? Neticu,ka lasa. Jo ja pajautātu elementārus jautājumus,tad būtu klusums. Solīt tik māk... Dzīvot ar māk virs oficialajiem ienākumiem daži labi. Kāds man kā iedzīvotājam ir labums no tā,ka vietnieku vietniekiem lielas algas,tāpat melno darbu dara administrācijas vergi par kapeikam. Bet vietnieki prieksnieki tusējas par tautas naudu pasakumos,atklāšanās un neievēro ne darba laiku ne ētiku. Ja deputats,kam jabut legitimam var publiski feisbuka aicinat nevakcineties.... Tad nav isti skaidrs,ko vinjs tai krēslā ir pazaudejis

  Atbildēt
 6. B
  B
  pirms 2 mēnešiem

  Ak mī un žē ,pasargă dievs no šitiem rīkļu rāvējiem. Novadu negaida labas dienas.Jāņem kājas pār pleciem,neiešu jau šitiem purniem savu nodokļu naudu atdot.

  Atbildēt
 7. Vēlētājs
  Vēlētājs
  pirms 2 mēnešiem

  Nožēloju, ka balsoju par zaļajiem. Tagad parāda savu īsto seju. Galvenais piebāzt savas kabatas. Vai mūsu nodokļu pietiks, lai apmierinātu šo apetīti?

  Atbildēt
 8. Nepietiks
  Nepietiks
  pirms 2 mēnešiem

  Tenko ka Raivītis neadekvāti uzvedoties. Vienu dienu patversmē kaķīšiem galvas glaudot,citu amatus dalot. Gvidiņu sēdināšot Goguļa vietā,Vasili slimnīcas valdē ,jo tad tas varēs dibengalu uz diviem krēsliem grozīt,jo amats atļaus savienot divus krēslus-deputāta un locekļa.

 9. Nepietiks
  Nepietiks
  pirms 2 mēnešiem

  Tenko ka Raivītis neadekvāti uzvedoties. Vienu dienu patversmē kaķīšiem galvas glaudot,citu amatus dalot. Gvidiņu sēdināšot Goguļa vietā,Vasili slimnīcas valdē ,jo tad tas varēs dibengalu uz diviem krēsliem grozīt,jo amats atļaus savienot divus krēslus-deputāta un locekļa.

 10. Stulbs tu esi!
  Stulbs tu esi!
  pirms 2 mēnešiem

  Tu nezināji zaļo patieso seju? Liekulis!

 11. Ne zaļa vairāk
  Ne zaļa vairāk
  pirms 2 mēnešiem

  Žēl,ja pazaudēs tādu profesionāli kā Goguli. Nebūtu viņa,tad nekā smuka,jauna,laba nebūtu bijis. Kamēr politiķi danco pasākumos un gudri māžojas,tikmēr Gogulis ir visu melno darbu darījis. Viņš risina praktiskās lietas,kas iedzīvotājam ir aktuālas un vajadzīgas,ne jau vietnieku vietnieki. I ko Gvido Liepiņu tagad liks? Tas ir ņirgāšanās pret vēlētājiem

  Atbildēt
 12. No malas
  No malas
  pirms 2 mēnešiem

  Vēlētāji te interesē vismazāk. Pagastos palikšot tie paši deguni tādā pašā skaitā. Kāda jēga bija reformai? Kāds to varētu paskaidrot? Žuks sēdēşot Viesītē,Vanags Zasā un kūrēšot savu pagastu ğēlas. Bardaks augstākajā līmenī. Tikmēr pāvs/Ragainis/dižojas ar savām spalvām un izbauda uzvaras saldo sajūtu.Vienīgais aktuālais darbs sabāzt pēc iespējas uzticamākus un domāt nespējīgākus purnus pa tuvākajiem krēsliem.Tpu,tpu,tpu

 13. Gogulmoguls
  Gogulmoguls
  pirms 2 mēnešiem

  Gogulis ir vislielākais mutes bajārs.

 14. Neaizmirstule
  Neaizmirstule
  pirms 2 mēnešiem

  Visi norūpējušies par lielajām algām. Kau kā aizmirsuši, ka Salcevičs savā laikā iekasēja pa 4 un vairāk taukšķi mēnesī. Iekasēja kādus 4-5 simtus latu mēnesī no katras pašvaldības kapitālsabiesrības.

  Atbildēt
 15. praktiķis
  praktiķis
  pirms 2 mēnešiem

  Pareizs lēmums, ja par darbu saņem algu, tad ir iespējams prasīt arī kvalitatīvu darbu, pretēji sabiedriskā kārtā veiktajam. Bet lai šausminātos, temats pateicīgs. :DDD

  Atbildēt
 16. Zin
  Zin
  pirms 2 mēnešiem

  Visās pašvaldībās, izņenot Rīgu, komitejas vada priekšsēdētāja vietnieki par savu nebūt ne mazo algu. Mūsējie vai tad tik nespējīgi? Bijuši taču pagastveči.

  Atbildēt

Pievienot komentāru