Jēkabpils slimnīca cīņai ar Covid saņem finansējumu vairāk nekā sešu miljonu apmērā
INESE ZONE

     Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Renārs Putniņš informē, ka, ņemot vērā Veselības ministrijas finanšu piedāvājumu Covid pacientu ārstēšanas iespēju uzlabošanai, slimnīca pieteicās finansējuma saņemšanai šim nolūkam, un, pateicoties valdes ieguldītajam darbam ir saņemts finansējums ar kopējo apmēru vairāk nekā seši miljoni eiro. R. Putniņš skaidro, ka Jēkabpils slimnīca Latvijas mērogā šobrīd ir nopietns spēlētājs cīņā ar Covid, jo uz Jēkabpili pacientus ved no Aizkraukles, Ogres un pat no Rīgas.
       Finansējums ticis piešķirts trīs posmos: pirmais bijis 8. decembrī, kad slimnīca saņēma 319 000 eiro, otrs  - 9. janvārī, kad saņēma 1,4 miljonus, un pēdējais nesen – 9. februārī, kad slimnīca ieguva ap 4,5 miljoniem eiro, kas ir domāti reanimācijas nodaļas  rekonstrukcijai. 
        -Šobrīd reanimācijas nodaļā ir tikai piecas gultasvietas plus viena, kas domāta kā atsevišķs bokss pacienta izolācijai, un šīs telpas neatbilst nekādiem Eiropas standartiem. Un neizturētu Veselības inspekcijas kritiku. Nav telpu, kur mediķi var epidemioloģiski droši pārģērbties, pirms doties pie pacientiem, medicīnas personālam nav iespēju brīvi strādāt ap gultām, tāpēc ir jāizveido jauni boksi jeb izolators. To var darīt tikai kopā ar visu reanimāciju, tāpēc domājot par to, lai ne tikai Covid laikā, bet arī pēc tam slimnīcā būtu modernas telpas, ko var izmantot reanimācijai, mēs rekonstruēsim visu reanimācijas nodaļu saistībā ar Covid izolatoru. Pēc rekonstrukcijas būs pieejamas deviņas reanimācijas gultas un vēl sešas vietas, kuras tādā situācijā kā šobrīd ar Covid varēs izmantot izolēti no citiem reanimācijas pacientiem. Tas būs droši medicīnas personālam, kas nav saistīts ar Covid, bet strādā reanimācijā, un droši personālam, kas strādā ar Covid pacientiem, jo tur būs atsevišķa telpas, kur ārsts un personāls varēs pārģērbties drošā vidē un tikai tad doties pie Covid pacientiem, - stāsta Renārs Putniņš.   Viņš informē, ka  reanimācijas pārbūvi plānots uzsākt vasaras sākumā. Darbi tiks organizēti tā, lai reanimācijas nodaļa nepārtrauktu darbu un visu laiku slimnīcā būtu pieejamas reanimācijas gultas. Plānots, ka septembra sākumā darbu varētu pabeigt, bet sliktākajā gadījumā ir iespēja to izdarīt līdz gada beigām, jo piešķirtā nauda ir pieejama tikai līdz šī gada beigām. Ja visu atvēlēto naudu šajā laikā neizmantos, slimnīca to pazaudē. Pluss ir tāds, ka šo naudu iedod un slimnīcai nav nekādu līdzmaksājumu. 
        Vaicāts, kādiem mērķiem izmantos pārējo summu no piešķirtajiem teju sešiem miljoniem eiro, R. Putniņš skaidro, ka arī atlikusī nauda jāizmanto šī gada laikā. Plānots iegādāties 80 monitorus, lai var sekot līdzi pacientu dzīvības funkcijām - skābekļa koncentrācijai asinīs, sirdsdarbībai, elpošanai. Tas noderēšot gan Covid, gan nākotnē arī citiem pacientiem. Iegādāsies arī 80 jaunas gultas, ko iepirks reanimācijai un nodaļām, kur ārstējas Covid pacienti. Tāpat iegādāšoties citu aparatūru un visu nepieciešamo, arī speciālus apavus  darbam Covid nodaļā. Šie  apavi tur arī paliek un tiek sterilizēti.  Tas viss būs ieguvums, ko tad, ja nebūs Covid, varēšot izmantot visi pacienti, kam tas būs nepieciešams. Plānotas arī vēl  citas aktivitātes saistībā ar Covid pacientu ārstēšanu.  Viena no tām būs moderns nieru dialīzes kabinets ar četrām dialīzes gultām, un viena no tām būs izolēta atsevišķā boksā. To varēs izmantot ar Covid slimu personu nieru dialīzei, kas būs droši personālam un citiem pacientiem, kam veic dialīzi. Otrs mērķis, kam nepieciešams  piešķirtais finansējums, ir saistībā ar to, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem slimnīcām saistībā ar Covid pandēmiju  medikamentu rezervei slimnīcas aptiekā jābūt nevis vienam mēnesim, kā bija pirms tam, bet gan trīs mēnešiem.  Tas nozīmē, ka vajag papildu telpas, lai varētu izvietot medikamentus, halātus, cimdus u.c. Tāpēc ir jāizbūvē aptiekas noliktava. 
        Vaicāts, uz kā rēķina tiks paplašinātas esošās reanimācijas telpas, R. Putniņš stāsta, ka to darīs, izmantojot ginekoloģijas nodaļas telpas, kur jau tagad ir Covid gultas, lai varētu tuvoties mērķim, ka  atbilstoši noteikumiem  uz vienu pacientu reanimācijā jābūt vismaz 20 m2. 
         Uz jautājumu, kur tad plāno pārvietot ginekoloģijas nodaļu,  R. Putniņš atbild, ka par to ir ieceres, un labākais variants tiek meklēts sadarbībā ar ginekoloģijas nodaļas vadītāju. Jēkabpils slimnīca esot pieteikusies uz ES finansējumu nākamajam plānošanas periodam no 2021. līdz 2027. gadam, lai veiktu turpmākos pārbūves darbus. 
        -Visticamāk, nedabūsim visu prasīto summu, bet pat tad, ja mēs dabūtu tikai trešo daļu, rezultātā nākotnē slimnīca vizuāli būs pavisam citāda – moderna. Zem vien jumta būs visas nodaļas, arī uroloģijas un terapijas nodaļa, kas tagad ir atsevišķi.  Tad, neizejot no slimnīcas, ko nākas darīt tagad, pārvietojoties tikai pa iekštelpām, varēs nokļūt uz rentgenu, operāciju bloku un citur, - skaidro Renārs Putniņš. 
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

  1. Jāņonkulis
    Jāņonkulis
    pirms 3 gadiem

    Telpas ir tikai viena no problēmām, janvārī novēroju ka personāls ir pārstrādājies, māsiņas, sanitāres skrien kā skudriņas, ārstiem arī slodze liela. Korpusu uzbūvēs bet kur ņems personālu kas tur strādās.

    Atbildēt
  2. A
    A
    pirms 3 gadiem

    Nu tu murgo! Kā var pārstrādāties ģimenes ārsti konsultējot tikai pa telefonu? Citu alimnieku nav - un pārstrādājas pie slimniekiem kur nav jāveicpraktiski nekādas manipulācijas. Nav jau avārijās cietušie, kur operācijas, pārsiešanas, strutas, brūces utt.

  3. Skolnieciņš no sidrabbirzs
    Skolnieciņš no sidrabbirzs
    pirms 3 gadiem

    Ar ašiem soļiem tuvojas siltais pavasaris. Ziema jau iet uz beigām. Tik vietām ir vēl saglabājies ziemas aukstums. Pavasarī daba mostas, dzīvība plaukst un zeļ. Pavasaris ir gada cerīgākais un optimistiskākais gadalaiks. Tik diemžēl šogad mūs apbēdina kovid-19 (covid-19) pandēmija. SARS-CoV-2 vīruss negrib piekāpties. Lai arī kovid-19 sērga kopš 2020. gada 13. marta plosās mūsu mīļajā latvju zemītē, tomēr nepadosimies panikai un saglabāsim sirdī mieru. Ievērosim visus ārkārtējā stāvokļa ierobežojumus. Ievērosim profilaktiskos drošības pasākumus. Lieki nepulcēsimies. Lietosim higiēniskās sejas maskas. Mazgāsim rokas ar ūdeni un ziepēm. Dezinficēsim rokas. Ieturēsim 2 metru distanci cits no cita. Raudzīsimies ar cerību nākotnē. Vairosim pozitīvo enerģiju sev apkārt. Atvērsim savā mājoklī logu, lai ielaistu Dabas Mātes dievišķo enerģiju tajā. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles. Iedegsim uz galda zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Lūgsim Dabas Mātes svētību ar sirdi un dvēseli. Dabas Māte ir mūsu mīļotā Dieviete. Viņa ir mūsu Radītāja. Mēs esam viņas bērni. Dabas Māte nekad nepametīs mūs nelaimē. Viņa vienmēr mūs uzklausīs un atbalstīs. Dzīvosim ar ticību sirdīs. Lai ticība Dabas Mātei kalpo mums par bruņām un vairogu! Lai Dabas Māte svēti katru no mums, kas viņai tic! Lai Dabas Māte pasargā mūs no ļauna! Ar Dabas Mātes bezgalīgo viedumu, Skolnieciņš no sidrabbirzs [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam viedi. #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #ticība #rituāli #lūgšanas #buršanās #saticība #drošība #miers #sidrabbirzs

    Atbildēt

Pievienot komentāru