Jēkabpils Valsts ģimnāzijas remontdarbi no grafika atpaliek par aptuveni diviem mēnešiem
INESE ZONE

     BD jau informēja, ka Jēkabpils Valsts ģimnāzijas (JVĢ) pārbūves darbi atpaliek no grafika, kaut gan celtniekiem ir labi darba apstākļi, jo mācības notiek attālināti. Dome bija gatava sākt sarunas ar būvniekiem, lai steidzinātu darbu gaitu.
     Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs  stāsta, ka šobrīd būvnieki no darbu grafika atpaliek par kādiem diviem mēnešiem. 
     -Lielākoties tā ir uzņēmēju vaina, bet tajā pašā laikā jāteic, ka ir radušās problēmas. Nojaucot konstrukcijas un noņemot apmetumu, ir atklājušās dažādas plaisas, un tas prasa risinājumu. Pašvaldība ir pasūtījusi tehnisko apsekošanu plaisu vietām. Tai vajadzētu notikt jau nākamnedēļ. Kad būs konstatēts, vai ir nepieciešama konstrukciju pastiprināšana, varēs secināt, vai ir vajadzīgi papildu projektēšanas darbi vai to tāpat var novērst. Tāda ir situācija ar plaisām, bet katrā ziņā plaisas nav galvenais iemesls, kāpēc darbi kavējas. 
     Plaisas ir konstatētas JVĢ ēkas jaunajā korpusā (gar Blaumaņa ielu). Pastāv bažas, ka iekavēto darbu dēļ šī korpusu pārbūvi nevarēs pabeigt līdz 1. septembrim, un tas sarežģīs mācību darba organizāciju ģimnāzijā, jo tad nepietiks ar esošajām telpām un nāksies meklēt citas, ārpus ģimnāzijas. R. Sirmovičs stāsta, ka par to ir runāts ar JVĢ direktoru un 2. vidusskolas direktori, un, iespējams, ka daļēji mācību darbu nāksies organizēt uz 2. vidusskolas bāzes.  Pašvaldība no savas puses darot visu, lai darbu tempi paātrinātos un līdz septembrim tos korpusā tomēr varētu pabeigt.     
     Vaicāts, kādas sankcijas pret uzņēmumu paredzamas darbu laikus  neizpildes gadījumā, R. Sirmovišs stāsta, ka tās ir finansiālas sankcijas. Darbus būvnieki sāka pērn novembrī, un tie jāpabeidz nākamā gada pavasarī. Ja tas netiks izdarīts, soda sankcijas esot līdz 10% no darbu izmaksu vērtības par katru nokavēto dienu, kas nav maz. Tie būtu ap 600 000 eiro. Tas neesot būvnieku interesēs, un  tagad viņi gan parādot ieinteresētību, taču līdz šim neesot spējuši visu izdarīt tā, lai darbi virzītos uz priekšu atbilstoši grafikam. 
      Iepirkumā par Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pārbūvi uzvarēja SIA “IMG Constructor”, bet tagad tas ir mainījis nosaukumu uz SIA “ZENG”. Kopējais darbu apjoms plānoto izmaksu ziņā ir 6 284 000 eiro bez PVN.
   
 D. Gagunova foto
     
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru