Kritiskākā situācija ar nevakcinētiem pedagogiem ir Jēkabpils Valsts ģimnāzijā
INESE ZONE

INESE ZONE
     Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks stāsta, ka  no 15. novembra visiem izglītības iestāžu darbiniekiem (Red. piez. - skolās, bērnudārzos, izglītības un interešu izglītības iestādēs) jābūt ar  sadarbspējīgu sertifikātu, kas apliecina, ka persona ir vakcinējusies vai pārslimojusi Covid-19. Darbinieki, kas nebūs vakcinējušies, tiks atstādināti no pienākumu veikšanas un atradīsies dīkstāvē. 
     Par šo laiku viņi nesaņems atalgojumu un nevarēs saņemt bezdarbnieka pabalstu. Atbrīvot darbinieku nevar, bet viņa vietā var pieņemt citu, kas pilda dīkstāvē esošā darbinieka pienākumus. Savukārt tie pedagogi, kas potēsies tagad, kamēr norit vakcinācijas process un potes iedarbība nav spēkā, varēs strādāt, regulāri veicot Covid-19 testus, kas būs bez maksas. A. Žuks sacīja, ka ir pedagogi, kas nevēlas potēties, un pašvaldībai būs jārisina jautājums, kas varēs viņus aizstāt.
     Viszemākais vakcinācijas līmenis esot pirmsskolas izglītības iestādēs “Zvaigznīte” un “Auseklītis”.  Vienā bērnudārzā nav vakcinējušies 25, otrā - 23 darbinieki. Tāpēc abu iestāžu vadītājas aicinātas uz sanāksmi, jo jādomā, kā darbu organizēs pēc 15. novembra. 
     -Visu izglītības iestāžu vadītājiem, kur ir darbinieki, kas atsakās vakcinēties, uzdots jau šobrīd meklēt jaunus darbiniekus, kas ir ar sadarbspējīgu sertifikātu. Ceru, ka šis solis daļai darbinieku liks izvērtēt savu nostāju, un viņi tomēr izlems potēties, - saka Alfons Žuks. Viņš minēja, ka  vieglāk būs atrast jaunus darbiniekus uz auklīšu vai tehnisko darbinieku vakancēm, bet problemātiski būs nodrošināt tās vakances, kur nepieciešama speciālā pedagoģiskā izglītība. 
     Jēkabpils Izglītības pārvaldes vadītājs  Juris Līcis informēja par iespējamo vakanču skaitu. Bērnudārzā “Auseklītis” varēt būt divas, bet bērnudārzā “Zvaigznīte” - četras pedagogu vakances. J. Līcis pastāstīja, ka sešās novada izglītības iestādēs ir 100% pedagogu un darbinieku vakcinācija. Un arī šajā sakarā varot minēt pirmsskolas izglītības iestādes nu jau kā pozitīvu piemēru. Jēkabpilī pilnībā vakcinēti darbinieki bērnudārzos “Zvaniņš”, “Bērziņš” un “Kāpēcītis”, bet lauku teritorijā - Viesītes bērnudārzā “Zīlīte” un Salas pagasta bērnudārzā “Ābelīte”. 100% vakcinējušies ir arī Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centra darbinieki.
     Runājot par iespējām aizvietot pedagogus, J. Līcis skaidro, ka lauku skolās, kur ir mazāks audzēkņu skaits, tas lielas problēmas nesagādās. Kritiskāka situācija ir pilsētās. 
     -Šobrīd vissmagākā situācija ir Jēkabpils Valsts ģimnāzijā, kur nav vakcinējušies 13 darbinieki, kas ir apmēram desmit pedagoģiskās slodzes, un tur būs zināmas problēmas viņus aizvietot. Pieci pedagogi nav potējušies Jēkabpils 2. vidusskolā, bet četriem no viņiem ir mazas pedagoģiskās slodzes, šajā ziņā ar aizvietošanu varbūt lielu problēmu nebūs. Jēkabpils 3. vidusskolā nav vakcinējušies septiņi pedagogi. Daļa pedagogu, kas nav potējušies, būtu gatavi maksāt par regulāru testu veikšanu, lai varētu strādāt, bet spēkā esošie normatīvie akti to nepieļauj. Ja netiks mainīta likumdošanas norma, būs problēmas ar pedagogu nodrošinājumu. Arī Jēkabpils Mākslas skolā ir trīs pedagogi, kas nav vakcinējušies un kas, visticamāk, pārtrauks darba attiecības. Tāpat Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolā trīs pedagogi nav vakcinējušies. Lielākā problēma skolās būs nodrošināt matemātikas un latviešu valodas skolotājus, ir arī viena sporta skolotāja vakance, - informē Juris Līcis. 
     A. Žuks atgādināja, ka skolotāji bieži tiek dēvēti par inteliģences pārstāvjiem, un viņiem vajadzētu rādīt piemēru. 
     - J. Līcis pieminēja, ka lielākās problēmas būs nodrošināt matemātikas skolotājus. Kaut kā interesanti, ja trīs pilsētas skolās – Jēkabpils Valsts ģimnāzijā, 2. vidusskolā un 3. vidusskolā - matemātikas skolotāji negrib potēties. Varbūt tieši skolotājiem vajadzētu rādīt piemēru un vakcinēties? Skolotāji uz ielas nemētājas. Nezinu, kā varēsim atrisināt problēmu, - sacīja Alfons Žuks. Viņš minēja, ka potēties  kategoriski atsakās arī vienas Jēkabpils izglītības iestādes vadītājs. Tad esot jautājums, kā viņš var  motivēt savus darbiniekus vakcinēties, ja pats atsakās to darīt. A. Žuks pauda cerību, ka perspektīva zaudēt darbu un pēdējie Ministru kabineta lēmumi - nevakcinētiem apmeklēt tirdzniecības centrus, kultūras pasākumus, doties ceļojumos un darīt citas lietas - motivēs pedagogus vakcinēties.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (14)

 1. Covod20
  Covod20
  pirms 11 mēnešiem

  Ka dzirdēts Žuks esot pret vakcināciju. Tad jau paša vārdiem nav inteliģents. Un Ragainis arī nē. Kaut kādi neinteliģenti deputāti.

  Atbildēt
 2. paklau
  paklau
  pirms 11 mēnešiem

  Ja cilveki nesaslima so divu gadu laikā, nesaslims ari turpmāk. Viņiem ir laba imunitāte. Beidziet te uzbāzties un biedēt! Pavisam no prāta nojukuši blet!

  Atbildēt
 3. Jā
  pirms 11 mēnešiem

  Učilkas cienīgs komentārs " blet"

 4. Kā savādāk?
  Kā savādāk?
  pirms 11 mēnešiem

  Učilkas arī ir tikai cilvēki. Dots pret dotu! Kas man tautas dziesmas dziedāt? Tur vēl ne tādi vārdi! Iztulko vārdu blet!

 5. mja
  mja
  pirms 11 mēnešiem

  Neprātīgiem cilvēkiem nav vietas izglītības sistēmā. Tas tā kā būtu skaidrs. Nevar,piemēram,sadists strādāt medicīnā. Tāpat kleptomāns nevar būt policists. Kāpēc kāds iedomājas,ka aprobežots šaurpieris var strādāt izglītības iestādē? Nu kādu laiku būs problēmas ar plānošanu. Nu un tad? kāds teica,ka viss būs viegli? Toties sistēma attīrīsies no tai nepiemērotiem kadriem. Katra krīze kaut ko arī attīra. Vienmēr. Šī nav izņēmums. Starp citu - lauksaimniecībā esot darba roku trūkums. Uz lauka sertifikātu visticamāk nevajadzēs.

  Atbildēt
 6. bezpreģels!
  bezpreģels!
  pirms 11 mēnešiem

  Un kā tu domā? Vai pašvaldībā un valdībā cilvēki strādā savās vietās? DDDD Peofesionāļi? Jebšu gumijas stiepēji un sava labuma guvēji? Vientuļās lauku sētās babuļkas saskatījušās TV, lapas grābj maskās. Domā, ka laukos ir miers un klusums? D Autoveikaliem nopakaļ brauc pielādēta vakcīnmašīna.

 7. lasītāja
  lasītāja
  pirms 11 mēnešiem

  nu ja ģimnāzijas vadība nepotējas kāpēc lai učenes potētos. labi ka valdība beidzot ir izlēmīga, vismaz skolas attīrīs no gadījuma cilvēkiem un paliks pedagogi kuri strādā no sirds un aicinājuma dēļ. Izskatās ka ģimnāzīja ir daudz tādu, kuri nav savā vietā tikai lielās algas un garo atvaļnājumu dēļ tur veģetē.

  Atbildēt
 8. B
  B
  pirms 11 mēnešiem

  Būtu Aišpurs direktors būtu kārtība,gan skolas remonts laikā pabeigts gan skolotāji savakcinēti. Tagadējais ne pī pī ne karognesējs,tukša vieta.

 9. To B
  To B
  pirms 11 mēnešiem

  Švakcinētais, tev tās smadzenes ir sākušas strādāt ne tā kā ātrāk. Diemžēl!

 10. haha
  haha
  pirms 11 mēnešiem

  Tā ģimnāzija vienmēr ir sevi likusi augstāk par visiem pārējiem,

  Atbildēt
 11. hmmm
  hmmm
  pirms 11 mēnešiem

  Mācību līmenis šobrīd ģimnāzijā ir kā palīgskolā! Septīto klašu vidējā atzīme ir 6,56 (kopā mācās 95 skolēni!) Vai tas ir normāli? Bērniem, kuri grib mācīties un mācās jācieš, jo papildus viņiem neko nemāca!

 12. Skolnieks
  Skolnieks
  pirms 11 mēnešiem

  Ej pie Kariņa sūdzēties. Ko BD var izdarīt?

 13. Skolnieciņš no svētbirzs
  Skolnieciņš no svētbirzs
  pirms 11 mēnešiem

  Nemanot ir iestājies ilgi gaidītais rudens. Rudens ir ražas laiks, kad cilvēki novāc pavasarī sēto un vasarā kopto ražu, un gatavo krājumus ziemai. Šajā laikā mēs apjūsmojam visu to, ko Dabas Māte mums ir dāvājusi. Mēs izbaudām Dabas Mātes svētību. Diemžēl šo svētīgo ražas laiku aizēno kroņvīrusa pandēmija. Nelūgtais Covid-19 (kovid-19) vīruss ilgstoši mums neļauj pilnvērtīgi dzīvot. Lai atgrieztos pie ierastās dzīves, iesaku ikvienam Latvijas iedzīvotājam vakcinēties! Pašlaik vakcinācija pret Covid-19 (kovid-19) vīrusu ir vienīgā iespēja atgriezties pie ierastās dzīves. Nezaudēsim ticību Dabas Mātes varenībai, vakcinēsimies un dzīvosim drošībā! Iedegsim gaiši zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles un lūgsim visvareno Dabas Māti, lai Dabas Māte uzveic Covid-19 (kovid-19) vīrusu! Lūgsim Dabas Māti ar visu savu sirdi un dvēseli. Dabas Māte mūs nepametīs vienus nelaimē. Dabas Māte mums palīdzēs, jo mēs esam Dabas Mātes bērni. Svētīgi, Skolnieciņš no Latvju Dievu tempļa ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš #vakcinācija #vakcinācijaPretCovid-19 #veselība #drošība #imunitāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #rituāli #lūgšanas #buršanās #LatvjuDievi #Pērkons #Pērkoņtēvs #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Māra #DievieteMāra #DzīvībasDieviete #NāvesDieviete #Māra–VeļuMāte # Māra–ZemesMāte #Laima #DievieteLaima #LikteņaDieviete #Skolnieciņš

  Atbildēt
 14. !
  !
  pirms 11 mēnešiem

  Nāks lielāki .ūdi, par covidu , kā Bils Geits pareģo, un šis viss aizmirsīsies kā nelāgs sapnis. Ja cilvēki nav saslimuši 1,5 gadu garumā, tad lieciet viņus mierā!

  Atbildēt

Pievienot komentāru