Meistarlīgā – zaudējums, kausā – uzvara

Nedēļas nogalē “Jēkabpils lūšu”  volejbolisti aizvadīja divus mačus divos dažādos turnīros, savukārt "Jēkabpils juniori" cīnījās savā turnīrā - Nacionālās līgas 2. divīzijā.
   Sestdien “Credit24” Meistarlīgā, kā tagad pēc sponsora piesaistes saucas Baltijas Volejbola līga, “lūši” mājās uzņēma “Parnu VK”.  Laukumā devās šogad vairākus mačus izlaidušais Pāvels Jemeļjanovs, un tas rosināja cerības, ka varbūt turnīra vicelīderi tomēr ir pieveicami. Pirmais sets it kā šīs cerības attaisnoja. Cīņa gan ritēja punkts punktā, bet galotnē “lūši” bija labāki, uzvarot ar 25:23. Otrajā setā pēc līdzīga sākuma izpaudās igauņu pārsvars, un viņi noveda to līdz sev labvēlīgam rezultātam 20:25. Trešais sets mājiniekiem iesākās katastrofāli un seta vidū pie 6 punktu atpalicības Mārcis Obrumans laukumā laida rezervistus. Ar lielu piepūli seta galotnē jēkabpilieši tomēr tika pāri 10 punktiem, zaudējot pārliecinoši ar 12:25. Līdzīgs scenārijs ar pilnīgu mājinieku  nevarību turpinājās arī ceturtajā setā, un  arī rezultāts līdzīgs -  13:25, bet visā mačā zaudējums ar 1:3. Ar 8 punktiem rezultatīvākie jēkabpiliešiem bija Armands Āboliņš un Zigurds Adamovičs. Nākamās spēles Meistarlīgā “Jēkabpils lūši” aizvadīs 18. un 19. novembrī Igaunijā pret “Selver Tallinn” un “Jarvamma”.
   Svētdien – cits turnīrs, cits pretinieks  un cits mačs. Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla atbildes spēlē “Jēkabpils lūši” tikās ar “OC Limbažiem/MSĢ”. Jau pirmā spēle Limbažos, ko jēkabpilieši uzvarēja tikai ar 3:2, parādīja, ka cīņa nebūs viegla. Pirmais sets ritēja līdzīgi līdz rezultātam 11:11. Tad mājinieki aizgāja atrāvienā un uzvarēja pārliecinoši ar 25:14. Taču limbažnieki nebūt nebija salauzti. Visu otro setu komandas cīnījās punkts punktā, bet galotnē ar 25:22 uzvarēja viesi. Trešā seta vidū “lūši” panāca 4 punktu pārsvaru, taču to izlaida un galotne izvērtās dramatiska. Limbažu komanda, sevi pamatīgi emocionāli uzlādējusi,  divas reizes servēja par uzvaru setā, bet “lūši”  izglābās, uzvarot ar 28:26. Ceturtais sets tomēr bija pēdējais šajā mačā, un, iztiekot bez  lieliem kritumiem, to paņēma mājinieki ar 25:17, izcīnot uzvaru spēlē ar 3:1 un apliecinot savu pārākumu arī divu maču summā ar 6:3.
   “Jēkabpils lūšu”  pretinieki Latvijas kausa izcīņas pusfinālā noskaidrosies trešdien, kad otro maču aizvadīs  “Biolars/Jelgava”  un “Dundaga”. Pirmajā spēlē ar 3:0 pārāki bija jelgavnieki. Pusfināla spēles notiks 22. un 29. novembrī.
Savukārt "Jēkabpils juniori"  svētdien aizvadīja kārtējo maču Nacionālās līgas 2. divīzijā. Jaunie volejbolisti neatstāja nekādas cerības "Madonai",   uzvarot ar 3:0 (21,22,17). Ar trim panākumiem četrās spēlēs juniori ieņem 3. vietu, bet, rēķinot zaudētos punktus, atrodas turnīra vadībā.  Nākamais mačs - 16. novembrī Adamovā pret "Rēzeknes novadu".