Nepilngadīgai personai pārdod cigaretes
Sagatavoja J. Apīnis

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa policijas darbinieki rīkoja kārtējo reidu vairākos veikalos, ar mērķi, vai nepilngadīgām personām netiek pārdots alkohols, cigaretes un enerģijas dzērieni. 
     Reida laikā 14. martā Kārtības policijas nodaļas policisti pārbaudīja sešas tirdzniecības vietas. Vienā no tām kontrolpirkuma laikā pārdevēja nepilngadīgai personai pārdeva cigaretes. Par minēto pārkāpumu, policisti uzsāka administratīvo lietvedību. 
     Policija atgādina, ka par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgām personām, tiek piemērots naudas sods – pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskām personām no 700 līdz 1400 eiro.  Savukārt, par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgās personas rīcībā izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro. Par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem tiek piemērots naudas sods – pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām – no 350 līdz 700 eiro.
     Policija lūdz arī iedzīvotājus būt vērīgiem un nekavējoties ziņot par pamanītiem likumpārkāpumiem, zvanot pa tālruni 110. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru