Novada dome vēlas lauzt telpu nomas līgumu ar “Domus”
INESE ZONE

    
     Jēkabpils novada sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejas sēdē tika izskatīts jautājums par patapinājuma līguma izbeigšanu par telpu nomu ar biedrībām - ģimenes un audžuģimenes atbalsta biedrību “Domus” un sociālās rehabilitācijas centru “Domus atbalsts”. 
Jēkabpils pilsētas dome iepriekšējā deputātu sasaukuma laikā bija pieņēmusi lēmumu nodot bezatlīdzības lietošanā abām biedrībām  kā sabiedriskā labuma organizācijām remontētas telpas ēkā Rīgas ielā 150 pirmajā stāvā, kur savulaik atradās Zemes dienests.  Biedrība sedza ar Jēkabpils pilsētas pašvaldības starpniecību nodrošinātos komunālo pakalpojumu, kas saistīti ar telpu siltumapgādi, ūdensapgādi, kanalizāciju un atkritumu izvešanu, un citus maksājumus, kā arī maksāja par elektroenerģijas apgādi. Telpas tika nodotas, lai tās izmantotu labdarībai, cilvēktiesību un indivīda tiesību aizsardzībai, trūcīgo un sociāli mazaizsargāto personu grupu sociālās labklājības celšanai. Līgums bija spēkā no 2020. gada 1. marta līdz 2030. gada 28. februārim, bet ne ilgāk kā uz laiku, kamēr ģimenes un audžuģimenes atbalsta biedrībai “Domus” ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Lēmums arī paredzēja, ka līgums par bezatlīdzības lietošanu tiek izbeigts un nedzīvojamās telpas nododamas atpakaļ pašvaldībai, ja tās pašvaldībai ir nepieciešamas savu funkciju nodrošināšanai. Uz šī līguma punkta tad arī tika balstīts patapinājuma līguma uzteikums. Līgums tiks izbeigts ar 2021. gada 30. septembri. 
     Deputāte Elīna Serkova interesējās, kādam nolūkam novada dome plāno izmantot šīs telpas? Komitejas vadītāja Līga Kļaviņa  sacīja, ka nevarēs to pateikt, un vērsās pie izpilddirektora amata pienākumu izpildītājas Natālijas Dardetes, kas arī neko nevarēja paskaidrot. Tad iesaistījās novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks, kas  paskaidroja, ka tiek izstrādāta novada pārvaldes struktūra un darbam būs vajadzīgas jaunas telpas. Vēl nevarot pateikt, kas tieši izmantos biedrībai iznomātās telpas, bet tās būšot vajadzīgas. 
     Deputāts Aivars Kraps izteicās, ka tādā gadījumā līdz janvārim, kad darbu pilnībā sāks jauna pārvalde, telpas būs tukšas un neizmantotas. Deputāts Leonīds Salcevičs minēja, ka esot dzirdējis, ka uz telpām pretendējot attīstības un plānošanas nodaļa, bet kas tādā gadījumā būšot Jaunajā ielā 31? Telpu taču tagad esot ļoti daudz, un vai tad nesamazināšot štatus? L. Kļaviņa sacīja, ka vēl notiek diskusija, kā izmantos  līdzšinējo domju telpas Brīvības ielā 120 un Rīgas ielā 150, bet pašvaldībai esot nepieciešams izmantot visu kompleksu Rīgas 150, un šis esot vienīgais gadījums, kad telpas ir iznomātas pašvaldības pārvaldes kompleksā. Abām biedrībām tikšot piedāvātas telpas  Brīvības ielā 45, kur sekmīgi darbojas nevalstiskais sektors. 
     L. Salcevičs iebilda, ka tas nepārliecinot. Vispirms vajadzējis izlemt par struktūru un tad domāt, kādas telpas ir nepieciešamas.  
     Balsojumā vairākums komitejas locekļu, kas pārstāv pozīciju, bija par patapinājuma līguma uzteikšanu, bet opozīcija to neatbalstīja.
     Sēdē piedalījās un vārdu lūdza arī “Domus” valdes priekšsēdētāja Kristīne Ozola. Viņa informēja par biedrības darbību, plašo sociālo pakalpojumu klāstu un rīkotajām nometnēm un piebilda, ka biedrībai ir arī struktūrvienība Rēzeknē. 
     -Abas biedrības ir sabiedriska labuma organizācijas, un telpas nav vajadzīgas biedrības darbiniekiem vai Kristīnei Ozolai, bet gan mūsu klientiem. Bez vecāku gādības palikušiem bērniem un bērniem ar īpašām vajadzībām, arī ar funkcionāliem un garīgas attīstības traucējumiem nebūs pozitīvi mainīt jau ierastās telpas. Vai jums telpas ierēdņiem ir svarīgākas nekā šie bērni?  Ja mums ir plašas telpas, varam arī pandēmijas apstākļos sniegt atbalstu un rīkot nometnes. Zaudētāji tagad būs mūsu klienti. Vai  Jēkabpilij nav vajadzīgi mūsu pieci pastāvīgie darbinieki un tie, kurus piesaistām projektiem? Nav svarīgi tie 50 000 eiro gadā, ko iegūstam kā projektu atbalstu, un 4 000 eiro, ko maksājam par komunālajiem pakalpojumiem? Deputāti nāk un iet, bet biedrība darbojas un paliek, - sacīja Kristīne Ozola. Viņa minēja, ka patapinājuma līgums ar biedrību ir noslēgts līdz 2030. gadam, un, ja telpas tiks liegtas, biedrība savas intereses aizstāvēs tiesas ceļā. 
     Par telpu atstāšanu biedrību rīcībā iestājās L. Salcevičs, pat uzrunājot deputātus, vai viņi, arī tie, kas pārstāv sociālo darbu, grib šādi rīkoties? 
     -Biedrība netiek izmesta uz ielas. Tai tiek piedāvātas telpas, kur darbojas arī citas biedrības. Nevajag jaukt morālas dabas jautājumus ar praktiska un efektīva darba jautājumiem. Biedrība labi darbojas, un tāpēc tā arī ir dibināta, - oponēja Līga Kļaviņa. Debates izvērtās nu jau tradicionālā opozīcijas un pozīcijas pretstāvē. Savu viedokli vēl gribēja paust arī Aivars Kraps, bet L. Kļaviņa kā sēdes vadītāja pārtrauca debates un aicināja A. Krapu izteikties sēdes noslēgumā. A. Kraps uzstāja, lai ieprotokolē, ka viņam tiek liegts vārds. Kad viņam pēc jautājumu izskatīšanas noslēgumā piedāvāja paust savu viedokli, viņš atteica, ka to tagad nevēlas darīt. 
 
     J. Šteinberga foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru