Opozīcija asi kritizē domes vadības atalgojuma politiku
INESE ZONE

     Jēkabpils novada domes 22. jūlija finanšu komitejas sēdē apstiprināšanai bija sagatavots lēmuma projekts par grozījumiem Jēkabpils pilsētas pašvaldības iestādēs strādājošo darba samaksas, sociālo garantiju un atvaļinājumu nolikumā, kas kalpotu jaunā novada darba samaksas noteikšanai, un tas paredzēja arī atalgojuma nosacījumus algotiem attīstības un tautsaimniecības jautājumu komitejas un sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejas priekšsēdētājiem, kuru amatos apstiprināti Ainars Vasilis un Līga Kļaviņa. Pret šo abu amatu ieviešanu un tiem piemēroto atalgojuma politiku iebilda opozīcijas deputāti.
     A. Kraps minēja, ka viņš esot parēķinājis, ka vienam no Latvijā labāk atalgotajiem vadītājiem - “Air Baltic” šefam  Martinam Gausam - atalgojums esot seši eiro minūtē, bet, pieņemot, ka sēdes dažreiz ilgst tikai  pusstundu, novada domes komiteju vadītājiem, atalgojums tagad būšot 83 eiro minūtē. Vai tas neesot pārspīlēti? Turklāt lēmumu projektus taču gatavojot speciālisti. 
     Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis šādus aprēķinus un pārmetumus noraidīja kā demagoģiskus. Komiteju sēžu garums esot tikai aisberga redzamā daļa, bet komiteju vadītāji pie jautājumiem strādāšot pilnu darba laiku – astoņas stundas dienā  un piecas dienas nedēļā. Tādu ceļu ar algotiem komiteju vadītājiem ejot arī Ogres un Dienvidkurzemes novads, un redzams, ka iešot arī citi, jo veicamā darba apjoms ir milzīgs, kaut vai tikai lai apkopotu un salāgotu skolu nolikums, un kur nu vēl visi citi jautājumi. 
     -Paldies visiem pašvaldību darbiniekiem, kuri šobrīd cīnās ar programmu nesaderīgumu un citām lietām. Visu laiku “dzēšam ugunsgrēkus” un darbu apjoms ir nežēlīgs, - sacīja Raivis Ragainis. 
     A. Kraps interesējās, kā tiks sadalīti pienākumi starp komiteju vadītājiem un trim priekšsēdētāja vietniekiem, kas atbild par nozarēm, kuru jautājumus lemj komitejās. Vai darbs nepārklāsies?
     Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejas priekšsēdētāja L. Kļaviņa skaidroja, ka komitejas pārzinās likumdošanas līmeņa normatīvo aktu salāgošanu un izstrādāšanu, bet vietnieki risinās aktuālos jautājumus, kas radušies, pašvaldībām apvienojoties. Tagad vietnieki ”dzēšot ugunsgrēkus”, veicot to, kas neesot padarīts pēdējos divos gados. 
     Uz A. Krapa jautājumu, vai “ugunsgrēku dzēsīs” visus četrus deputātu sasaukuma darba gadus, R. Ragainis atbildēja, ka novada teritorija ir gana liela, lai visi vietnieki strādātu slapju muguru. Vēl jau strādājot tikai pie Jēkabpils pilsētā iepriekšējos gados nepadarītā. Tikai iesāktie projekti vien visām pašvaldībām kopā esot 160, bet kur vēl citi jautājumi! Pēc kāda pusgada darba būšot mazāk, bet tas nebūšot mazāk svarīgs. 
     Attīstības un tautsaimniecības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Ainars Vasilis piebilda, jaunais Jēkabpils novads Latvijā esot  piektais lielākais pēc iedzīvotāju skaita un trešais pēc teritorijas lieluma, un ar tādu darba apjomu priekšsēdētājs un vietnieki esot tiesīgi saņemt atalgojumu vismaz tuvu kapitālsabiedrību vadītāju samaksas līmenim. 
     -Kur tagad pēkšņi tik ļoti pieaudzis darba apjoms? Es divus sasaukumus esmu bijis priekšsēdētājs un vadījis komiteju darbu un nedomāju, ka tas tā ir. Tas ir viedoklis, ko jūs izplatāt, un tagad mums tas būtu jāpieņem? Tad jau izdomājiet amatu katram no 13 deputātiem, kas atbalsta jūsu koalīciju,   – pavisam asu kritiku pauda deputāts Jānis Raščevskis. 
     R. Ragainis viņam atbildēja, ka  ir tādi, kas grib strādāt, un tādi, kas tikai imitē darbu. Viņš piebilda, ka komiteju priekšsēdētājiem atalgojums būs vienīgais ienākums, un atkal uzsvēra,  ka darba būs ļoti daudz un cilvēki ir tiesīgi par savu darbu saņemt pienācīgu atalgojumu. Arī J. Raščevskis un citi savulaik nesot strādājuši bez maksas.  
     Opozīcijas deputāti balsoja pret šādu atalgojuma politiku. Jautājums vēl būs jāskata domes sēdē, un A. Kraps solīja savu viedokli par šo jautājumu noformulēt līdz sēdei un iesniegt rakstiski. R. Ragainis A. Krapam jau citu jautājumu sakarā tika ieteicis visos šādos gadījumos ar priekšlikumiem vai jautājumiem vērsties  pie domes vadības rakstiski, jo tāda bija prasība pret opozicionāriem  Jēkabpils domē A. Krapa vadības laikā.
     Situācija liecina, ka opozīcijas un pozīcijas attiecības joprojām ir saspringtas. Katra puse asi aizstāv savu viedokli un izsaka skarbus pārmetumus.
     Pēc finanšu komitejas sēdes Raivis Ragainis BD sacīja, ka atalgojuma kopējais apmērs vadībai nebūs mazāks kā līdz šim, jo ir trīs priekšsēdētāja vietnieki un divi algoti komiteju vadītāji, bet būtībā nepārsniegšot līdzšinējos tēriņus, jo toties daudz mazāks būs deputātu skaits.
     -Ja rēķinām, ka  Krustpils novada deputāti katrs algā saņēma vidēji 200 eiro mēnesī, tad tur kopā jau sanāk alga vienam vietniekam. Atalgojums tiek rēķināts atbilstoši noteiktajam stundas koeficientam no valstī esošās vidējās algas. Par pamatu tiek ņemta 2019. gada vidējā alga, kas ir 1 025 eiro. Piemērojot koeficientu un rēķinot to, ka komiteju vadītāji strādās pilnu astoņu stundu darba dienu, viņu atalgojums varētu būt 2 357,5 eiro uz papīra. Sākotnēji bija doma par šo pašu darba laiku  - piecas darba dienas, astoņas stundas - maksāt pēc stundu likmes, bet tad viņiem šis darba laisks netiek skaitīts pensijas stāžā un faktiski nav nekādu sociālo garantiju. Tajā pašā laikā viņi tiešām būs nodarbināti pilnu darba laiku, neskaitot vēl papildu pienākumus brīvdienās, ja jāapmeklē kādi pasākumi. Jāņem vērā, ka viņiem tas ir vienīgais atalgojums, jo nekāda amatu savienošana nav iespējama, savukārt darba apjoms tiešam ir milzīgs. Citur pašvaldībās arī ir apmaksāti komiteju vadītāji - Ogrē, Dienvidkurzemes reģionā. Viņi gan iet citu ceļu, jo nav trīs vietnieku, bet ir vairāk komiteju. Tas ir arī politisks risinājums, kad  visi ir iesaistīti kopīgā darbā, ir kopīga atbildība, veidojas laba komanda. Pamatots bija jautājums par pienākumu sadalījumu starp vietniekiem un komiteju vadītājiem, un tas tiks skaidrots. Uz domes sēdi būs darba pienākumu apraksti, - sacīja Raivis Ragainis. Viņš arī minēja, ka tiks rīkota preses konference plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kur varēs saņemt sīkāku skaidrojumu par šo un citiem jautājumiem.
     
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (38)

 1. aaa
  aaa
  pirms 1 mēneša

  Patīk man šie teksti - darba apjoms milzīgs utt... Ganjau Ragainis sev arī algu pacels, jo novads lielāks kā pilsēta, līdz ar to darba daudz vairāk... Sanāk, ka iepriekš nestrādāja ar pilnu atdevi, ja tagad var vairāk?

  Atbildēt
 2. Zinātājs
  Zinātājs
  pirms 1 mēneša

  Alga jau pacelta!

 3. A
  A
  pirms 1 mēneša

  Šie cilvēki ar ļoti pieticīgām izglītībām un nepievilcīgu iepriekšējo darbošanos,domā ka ieņemamais krēsls cels viņu prestīžu. Novads nonācis lētu populistu un izsaimniekotāju rokās.

  Atbildēt
 4. B
  B
  pirms 1 mēneša

  Nu, šausmas! Balsoju par Ragaini un nu esmu vīlusies! Kļaviņa knapi domē tika un nu algota komitejas vadītāja ar atalgojumu 25001Šķebina!Lauķi vietnieki, kuri nejēdz divus teikumus kopā salikt. Ar steigu vēl ,Ragaini, par nodokļu maksātāju naudu nofinansē šiem runas speciālistu konsultācijas un vēl kādus vietnieku vietniekus.Nu līmenis!!!!!Nav ko aizbildināties ar darba apjoma palielināšanos, jāatzīst, ka šādi tiek nopirkts domes priekšsēdētāja krēsla, jo citādi pie varas netiktu.

  Atbildēt
 5. NO LAUKIEM
  NO LAUKIEM
  pirms 1 mēneša

  NU KO, PAŠI VĒLĒTĀJI TĀDUS IEVĒLĒJA

  Atbildēt
 6. Skolas direktore
  Skolas direktore
  pirms 1 mēneša

  Nu nevajag MELOT. Skolas nolikumus izstrādā skolas administrācija nevis kaut kaut kādu komiteju locekļi. Un nekas jau īpašs nav jālabo.

  Atbildēt
 7. You
  You
  pirms 1 mēneša

  Vasilim Jēkabpils namu pārvaldē kādi 2000 eur alga un te vēl 2000. Kā viņš apvienos darbus ja abos pa 8 stundām jāpavada

  Atbildēt
 8. Arī skolas direktore
  Arī skolas direktore
  pirms 1 mēneša

  Beidziet izgudrot to, kā patiesībā nav, lai aizmālētu cilvēkiem acis! Bijām saicināti uz tikšanos ar ievēlētajiem Ragaiņa klana kadriem Tas nekas, ka visi skolu direktori jūlijā atrodas atvaļinājumā, tas tāds" sīkums" aicināt visus kopā, kad pašam klanam nav nekas skaidrs. Tik nezinoši un nepārliecinoši-nebija atbildes ne uz vienu jautājumu, kā tikai teikums "Līdz gada beigām nekas nemainīsies"...pat tik daudz nav sapratuši, ka skolām skaidrībai jābūt vismaz mācību gadam uz priekšu, lai saprastu ,vai tiks pašvaldības finansēti internāti, autoapmācība, utt. Par nolikumu izstrādāšanu nekad neviena komiteja nav atbildējusi, to dara skolu administrācija. Piedodiet, ko tāds agronoms Žuks ir spējīgs ieteikt nolikumu sakarā????Visiem izglītības posmiem IKVD ir izstrādājis paraugnolikumus, ko tādai komitejai te ko uzlabot???Nu, izsmiekls! Ragainis visu tikšanās laiku "sēdēja telefonā". Te skaidri redzams, kā tiek stutēts jaunās domes sastāvs- visos amatos jāiebīda savējiem algas jāceļ debesīs un tad jau redzēs, kas paliks pāri...

  Atbildēt
 9. to Arī skolas direktore
  to Arī skolas direktore
  pirms 1 mēneša

  Nav ko ņaudēt, pašiem jāiet ar konkrētiem priekšlikumiem un nav jāgaida, kad kāds kaut ko pateiks priekšā, tāpēc jau jūs visus aicināja uz sarunām, bet dialogs izpalika.

 10. Jana
  Jana
  pirms 1 mēneša

  Kauns un negods sākt savu ēru priekšsēdētāja krēslā ar savējo sastutēšanu amatos ar milzu algām! Pat Kļaviņa, kura knapi pārvarēja 5% barjeru tika iesēdināta labi atalgotā krēslā.Vīrs-svilpējs, kurš mūsu pilsētu izblamēja visas pasaules priekšā. Nu vēl jāgaida, ka savu draugu Liepiņu iesēdinās slimnīcas valdē atpakaļ vai domēŠis tiesājās, tiesājās, betneko nepanāca, nu draugi atpakaļ, būs arī amats.

 11. he
  he
  pirms 1 mēneša

  Kura no iepriekšējām domēm nenodrošināja sevi ar labām algām ? Varbūt, ka Krapa laikā ? Nesmīdiniet !

  Atbildēt
 12. mja
  mja
  pirms 1 mēneša

  Nu beidzot dzirdam par Raščevska saniegumiem. Tikai žēl,ka par teim stāsta tikai viņš pats. Ja jaunā novada vadība kādu laiku "dzēsīs ugunsgrēkus", tad daži staigās viņiem pakaļ ar sērkociņiem un benzīna kanniņu. Vismaz tā izskatās. Vai no tā ir kāds labums cilvēkiem? Nedomāju vis. Kraps ar vecajiem krabjiem varēja nodemonstrēt,ka māk ar cieņu zaudēt. Varēja, bet nemāk un negrib.

  Atbildēt
 13. O jā
  O jā
  pirms 1 mēneša

  Bet vai tad jaunie gliemji vinnēja un Kraps zaudēja? Par Krapu vismaz balsoja vēlētāji no dažādiem sociālajiem slāņiem un viņam bija visvairāk balsu.Ragaiņa sektu iebalsoja Ošu kalnam pietuvinātie. Ja par ugunsgrēu dzēšanu uzskata pašreizējo darbošanos- štatu vairošanu,savējo iebāzšanu amatos,algu pacelšanu ,kaķu glaudīšanu patversmē utt,tad jā deg pamatīgi. Ja jau kas jādzēš Krapa sastrādātais,tad lūdzu faktus galdā.

  Atbildēt
 14. to  O jā
  to O jā
  pirms 1 mēneša

  Laikam strādā Ošukalnā, ja visu tik smalki zini, tava kvēlā runa arī par to liecina.

Pievienot komentāru