Pakāpeniski atceļ evakuāciju
Sagatavoja J. Apīnis

     Pirmdien Jēkabpils novada pašvaldība paziņoja, ka no 16. janvāra evakuācija plūdu apdraudētajās teritorijās pakāpeniski tiek atcelta. Tā pilnībā atcelta Jēkabpils labajā krastā  (Krustpils pusē) un iedzīvotāji drīkst atgriezties mājvietās.
      “Jēkabpils ūdens” informē, ka, ņemot vērā, ka Dārzu, Rīgas un Krasta ielas rajonā ir novadīts  lielākais plūdu ūdens apjoms, iedzīvotāji Daugavas labajā krastā var atsākt lietot centralizētos kanalizācijas tīklus ierastajā režīmā.
     Savukārt Daugavas kreisā krasta iedzīvotāji, kuriem savā īpašumā ir pieejami ūdens sūkņi,  tiek aicināti paši atsūknēt savus īpašumus, tajā skaitā pagalmus un dārzus, no palu ūdens, bet ūdeni nepludināt centralizētajās kanalizācijas sistēmās. Tāpat Daugavas kreisā krasta iedzīvotāji aizvien aicināti izvērtēt un samazināt kanalizācijas lietošanas apjomus, piemēram, retāk darbināt veļas mašīnas, lai centralizētajos kanalizācijas tīklos varētu uzņemt lielāku plūdu ūdens daudzumu.
     Lai nodrošinātu iedzīvotājus, kuriem applūdušas individuālās ūdens ieguves vietas (grodu akas un spices), ar dzeramo ūdeni, SIA “Jēkabpils ūdens” atjaunoja darbību divos brīvkrānos. Viens brīvkrāns   atrodas A. Pormaļa un L. Laicēna ielas krustojumā, otrs - Kapu un Zaļās ielas krustojumā (stāvvietā aiz pieturas).
     Pašvaldība aicina  iedzīvotājus būt saprotošiem un pacietīgiem, kā arī modriem un sekot līdzi informācijai, jo situācija joprojām saglabājas ļoti mainīga.
   
 
 D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru