Sarunas par Sarkanās armijas karavīru pārbedīšanu turpinās
INESE ZONE

     Jēkabpils domes vadība, jautāta, vai situācija ar naktī uz 24. februāri no Otrā pasaules karā kritušo Sarkanās armijas virsnieku kapavietas piemiņas zīmes  pazudušo lielgabalu nav kavējusi plānoto mirstīgo atlieku pārbedīšanu, atbild, ka sarunas par to turpinās. 
     Par notikušo esot informēta Ārlietu un Aizsardzības ministrija un Brāļu kapu komiteja, kas ir atbildīga par pārbedīšanas jautājumiem. Nekādas atbildes neesot saņemtas, bet notiekot saziņa pa tālruni ar šo institūciju pārstāvjiem. Situācija, protams, neesot patīkama, un dome nosoda jebkādu prettiesisku rīcību, vienalga, kādu motīvu vadīta tā arī būtu. Turpinot sarunas ar Brāļu kapu komiteju, tai esot nosūtīts iespējamo darbu izpildes laika grafiks, un tiek gaidīta Brāļu kapu komitejas atbilde. 
     -Atbilstoši starpvalstu vienošanās nosacījumiem pie šādas situācijas piemiņas vieta ir jāsakārto, un es domāju, ka šeit nevarētu būt runa par kaut kāda priekšmeta novietošanu Rīgas ielā 205, bet mēs varam runāt par zondāžu, ekshumācijas darbiem un mirstīgo atlieku pārbedīšanu Brāļu kapos Varoņu ielā, protams, ja tādi apbedījumi tur tiešām būs. Laika grafiks darbiem ir, bet tas vēl nav saskaņots ar  Brāļu kapu komiteju, kas ir tehniski atbildīga par šo darbu veikšanu, un gaidām viņu atbildi, - sacīja Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola. 
     Vaicāta, vai ir domāts par drošības pasākumiem saistībā ar citām piemiņas vietām, arī saistībā ar 16. martu – leģionāru piemiņas dienu un 25. martu – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu, K. Ozola atbild, ka par drošību pilsētā tiekot domāts visu laiku. Par to gādājot gan valsts, gan pašvaldības policija, un arī sabiedrības “modrā acs” visu uzraugot. Bet, kā zināms, no noziegumiem neviens nesot pasargāts. Piemiņas vietas šobrīd esot šobrīd drošības iestāžu redzeslokā. 
     -Noteikti mēs negribētu, lai vienas prettiesiskas darbības izsauktu citas prettiesiskas darbības. Sabiedrībai kopumā ir jādomā par to, kā sadzīvot, nevis pretstatīt vienu sabiedrības daļu pret citu, - uzsvēra K. Ozola.
     Vaicāta par to, vai piemiņas vietu aizsardzībai ir domāts aktīvāk izmantot novērošanas kameras, K. Ozola atbild, ka šis jautājums ir aktualizēts gan saistībā ar kameru izvietošanu, gan darbības kvalitāti, lai attēls, kas redzams kameras ierakstā, būtu kvalitatīvs, un varētu izdarīt secinājumus vai laikus novērst kādus likumpārkāpumus.
     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. tikai
  tikai
  pirms 1 mēneša

  Neticu, ka tur vispār kāds ir apbedīts, jo augstākos virsniekus pat kara laikā tā vienkārši neapraka kur pagadās, vēl jo vairāk brīdī, kad sarkanarmija gāja uz priekšu, nevis atkāpās.

  Atbildēt
 2. Skolnieciņš no sidrabbirzs
  Skolnieciņš no sidrabbirzs
  pirms 1 mēneša

  Lai arī 2. pasaules karš sen jau ir beidzies, tomēr, par nelaimi, padomju okupācijas rēgi joprojām mājo manā mīļajā latvju zemītē. Pavisam nesen naktī no 23. februāra uz 24. februāri Jēkabpilī, Rīgas ielā 205, pazuda padomju laika lielgabals. Nezināmas personas demontēja pieminekļa fragmentu, kas izveidots par godu Sarkanās Armijas karavīriem. Paldies Dieviem! Beidzot šis vergturu, apspiedēju un iekarotāju (okupantu) piemineklis ir nozudis prom no tautas acīm! Melnais bruņinieks ir kritis! Lai slavēts Latvju Dievu dēls Lāčplēsis! Es no visas sirds atbalstu tos cilvēkus, kas veica šī padomju laika rudimenta demontāžu un utilizāciju! Lai Latvju Dievi jūs svētī! Tā kā šis piemineklis stāv kopš 1976. gada, Krustpils parkā ir vēroja slikta, nekrotiska aura. Šī zeme ir apgānīta ar PSRS laika militārismu, despotismu un imperiālistiskajām ambīcijām. Taču šo bēdīgo situāciju var labot. Pagāni (dievturi) ar prieku attīrīs un harmonizēs Krustpils parka enerģētiku. Pirmkārt, visas betona plāksnes un uzrakstus ir jānovāc. Šo teritoriju vajag apzaļumot. Jānomaina augsne, jāiestāda kadiķi, virši un brūklenes. Otrkārt, šī pieminekļa vietā jāuzstāda Dievietes Māras elks. Slāvu tautu dzīvesziņā Dieviete Māra ir nāves un pazemes Dieviete. Viņa ir Černoboga sieva. Viņa ir visu burvju un raganu aizstāve. Dievietes Māras elks harmonizēs šīs vietas enerģētiku un atgaiņās ļaunos garus no tās. Treškārt, šī pieminekļa vietā ir jāuzstāda svētakmens ar izgrebtām senlatvju spēka zīmēm. Ceturtkārt, ir jānomaina šīs piemiņas vietas nosaukums. Šajā vietā ir jānovieto plāksnītes, uz kurām aprakstīta Latvijas Republikas okupācija un tiek nosodīts PSRS režīms. Šādi var atjaunot vēsturisko taisnīgumu. Ievērojot manus ieteikumus, ar laiku Krustpils parka enerģētika attīrīsies. Ar Dievietes Māras svētību, Skolnieciņš no sidrabbirzs ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam viedi.

  Atbildēt

Pievienot komentāru