10 lietas, kas palīdzēs saglabāt labu garastāvokli rudenī
Apmaksāts raksts

Ja tavas pēdējās vasaras dienas pagāja, kaļot rudens plānus, audzējot ķirbjus, priecājoties par ābolu ražu un cītīgi pārcilājot siltos džemperus un zeķes, tad pastāv visnotaļ liela iespējamība, ka tu esi īsts rudens fans. Tomēr ne visiem krāšņais lapkritis, ķirbju pankūkas un aizvien tumšākie, garākie vakari sagādā prieku un sajūsmu, un ikvienam var iestāties skumjas, arī depresija. Lai saglabātu optimismu un prieka dzirksti, tavai uzmanībai apkopojām mūsuprāt interesantākās nodarbes, lietas un nelielas dāvanas, kas tavā rudenī ienesīs nedaudz siltuma un gaismas.
 
Vitamīni no mūsu pašu zemītes
Vislabākā dāvana, ko rudens mums sniedz, ir mūsu zemes raža. Zaļie un violetie dārzeņi un augļi satur spēcīgus antioksidantus, kuriem ir liela ietekme uz organisma veselības veicināšanu un cīnās pret brīvajiem radikāļiem. Savukārt dzeltenie augļi un dārzeņi satur flavonoīdus, alfa un beta karotīnus, kas organismā pārtop par zināmo A vitamīnu. Bagātiniet savu uzturu ar vismaz 3-4 porcijām dārzeņu vai augļu dienā, priekšroku dodot dārzeņiem, jo tajos ir mazāk cukura. Atraktīvs veids, kā uzņemt papildu vitamīnus - svaigi spiestas sulas un smūtiji. Izmēģiniet!
 
Adītās zeķes - ofisā!
Vilnai piemīt siltuma regulējošas īpašības, tāpēc tā var tikt izmantota ne tikai, lai sasildītos, bet arī, lai uzturētu nemainīgu ķermeņa temperatūru. Papildināti ar etnogrāfiskiem rakstiem, cimdi vai zeķes var kļūt par stilīgu tavas rudenīgas garderobes atribūtu... birojā! Ieskaties, kā vietējo Sēlijas rokdarbnieču pūra lādē vai ķeries pie adāmadatām jau tūlīt. Vai zināji, ka šogad Bebrenes "Māru" darinātās zeķes ar sēļu rakstiem ir izgājušas uz Milānas "mēles"?
 
Aromātiskās sveces
Drūmajās, tumšajās un vēsajās dienās ikvienam gribas nedaudz siltuma un gaismas. Ja mājās nav kamīna, tad droši var iedegt sveces - jo ir sācies sveču laiks. Sveces var smaržot pēc tavām rudens noskaņām, pēc vaniļas, kanēļa, apelsīniem vai arī šokolādes. Atceries, ka stipras smaržas nelielās telpās var ietekmēt pašsajūtu. Ja ir vēlme un laiks, sveces var iemācīties liet arī pašiem no dabai draudzīgākiem materiāliem, piemēram, sojas vai bišu vaska.
 
Mazas dāvaniņas īpašā iesaiņojumā
Vārda dienas, dzimšanas diena, īpašie sasniegumi vai priecīgi dzīves notikumi ir svētki, kuros gribas pasniegt kaut vai mazu, īpašu dāvaniņu. Kā iesaiņot dāvanas, lai tām piešķirtu īpašu nozīmi otram cilvēkam? Dāvana var tikt pasniegta nevis veikalā pie kases nopirktajā dāvanu maisiņā, bet pašu veidotajā iesaiņojumā. Tas var būt skaists veikalā pirktais papīrs, avīze un arī auduma gabaliņš. Sintētisko lentīšu vietā aptīšanai var izmantot biezo dziju vai džutas diegu.
 
Termoss tavā somā
Kamēr stāvi pieturā, gaidot autobusu, tu vari sasildīt savu ķermeni un arī garu ar līdzpaņemto silto dzērienu. Tas noteikti noderēs arī ofisā vai darba braucienā, kad nav iespējas pa ceļam iedzert kaut ko siltu. Vai zināji, ka termosā lieliski uzglabājas arī aukstie dzērieni ar ledu?
 
Pikniks vai pārgājiens
Lai nesēdētu mājās un negarlaikotos pie televizora, dodies kopā ar ģimeni baudīt skaistās rudens ainavas! Kurp braukt karantīnas laikā? Iedvesmai, ieskaties Sēlijas novada tūrisma kartē, kur iekļautas Jēkabpils, Aknīstes, Neretas, Viesītes Ilūkstes, Salas novadu interesantākās apskates vietas un tūrisma objekti. Lai pārgājiens dabā sagādātu tikai un vienīgi pozitīvas emocijas, parūpējies par papildu kārtu apģērba, gadījumā, ja kļūs vēsāks. Beigu beigās, iekuriet ugunskuru un pagatavojiet pusdienas uz oglēm!
 
Smiekli un kino
Patiesībā, pēc meteorologu mērījumiem, rudens nav nokrišņiem bagātākais gadalaiks, kā mēs esam pieraduši uzskatīt. Neskatoties uz to, tumšajos vakaros daudz biežāk nekā citā laikā ģimenes rosās pie TV ekrāniem. Tāpēc tā vietā, lai pārslēgtu vienu kanālu pret otru, izvēlieties konkrētu kino noteiktam vakaram, un vislabāk, lai tā būtu komēdija. Iedvesmai var ieskatīties Kino/Diena veidotajos kinolentu apskatos, kas paīdzēs saorientēties plašajā kino repertuārā.  
 
Aromātisks pīrāgs katru svētdienu
Kā būtu ar vienu jauku tradīciju cept pīrāgu katru svētdienu? Tā var būt arī jebkura cita nedēļas diena, ja vien tu un tava ģimene iesaistās šajā procesā. Pasmelieties idejas omes recepšu grāmatā vai improvizējiet ar rudens veltēm - āboliem, ķirbjiem, kāpostiem u.c. Ja vēlies, pārsteidz savus kolēģus ar mājās gatavotu gardumu pie rīta kafijas. Tu noteikti nopelnīsi ne vienu vien sirsnīgu smaidu!
 
Sildošās procedūras un pirts
Pat ja neesi pirts rituālu piekritējs, aukstajā laikā sildošās ķermeņa procedūras labvēlīgi ietekmē garīgo veselību un palīdz muskuļiem atslābt pēc fiziskas slodzes. Ieskaties, kādas top akcijas piedāvā Latvijas skaistākie spa saloni vai lauku pirtis "Lauku ceļotājs" portālā vai sarīko vannas dienu nedēļas vidū - ar aromātiskām svecēm un karstu tēju. Negaidi nedēļas nogali, lai atpūstos un uzņemtu spēkus!
 
Paklājiņš pie mājas durvīm
Kur ir tā vieta, kur sākas tava komforta jeb drošā, mājīgā zona, kur tu jūties labi? Parasti tās ir mūsu namdurvis, kuras ieraugot, mūsu ķermenis fiziski jūtas atvieglots. Novietojot paklājiņu pie mājas vai dzīvokļa durvīm un tīrot pret to apavus, tu ne tikai samazināsi dubļu ienešanu telpās, bet emocionāli atbrīvosies no dienas laikā uzkrātiem pārdzīvojumiem un sagatavosies citam dienas cēlienam. Izvēloties paklājiņu, neorientējies tikai pēc tā cenas, bet iedomājies, ka šis būs tavas mājas, harmonijas un labsajūtu simbols!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru