14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti
Jānis Apīnis

14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu sa­raksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā preten­dē kopumā 1 832 deputātu kandidāti, – informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK)  Informācijas nodaļas vadītāja Laura Krastiņa. Salīdzinājumam – 13. Sa­eimas vēlēšanās 2018. gadā bija reģistrēti 16 partiju un partiju apvienību iesniegtie saraksti, kuros bija iekļauts 1 461 deputātu kandidāts. Savukārt pēdējo reizi 19 deputātu kandidātu saraksti tika reģistrēti 2006. gadā 9. Saeimas vēlēšanās.
    Atbilstoši Saeimas vēlēšanu likuma nosacījumiem, Sa­eimas vēlēšanām reģistrētie kandidātu saraksti ir numurējami, numuru piešķirot izlozes kārtībā.  Kan­di­dēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā ir vecāki par 21 ga­du, ja uz viņiem neattiecas kāds no  likuma ierobežojumiem. Vēlēšanu apgabalos ievēlējamo deputātu skaitu noteica CVK proporcionāli apgabala vēlētāju skaitam. Rīgas vēlēšanu apgabalā 14. Saeimas vēlēšanās ir 36 de­putātu vietas, Vidzemes vē­lēšanu apgabalā – 26 deputā­tu vietas, Latgales un Zem­gales vēlēšanu apgabalos katrā pa 13 deputātu vietām, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā – 12 deputātu vietas.
     Izpētot visus iesniegtos sarakstus, redzams, ka ar no­rādīto dzīvesvietu vai darba­vietu Jēkabpilī vai Jēkab­pils novadā  Zemgales vēlēšanu apgabalā kopā ir 25 de­putātu kandidāti 13  partiju sarakstos (nav neviena – 6 sarakstos). CVK apkopotā statistika rāda, ka visos vēlēšanu apgabalu sarakstos kopā ir 34 kandidāti, kas kā dzīvesvietu norādījuši Jēkab­pils novadu. Tas nozīmē,  ka 9  kandidē kādā citu vēlēšanu apgabalu  sarakstā. 
    BD lasītājiem piedāvājam iepazīties ar partiju deputātu kandidātiem, kuriem dzīvesvieta vai darbavieta ir Jēkabpils novadā un kuri startē Zemgales vēlēšanu ap­gabalā. Šeit nav minēti bijušie jēkabpilieši, kas dzīvo Rīgā, kādā citā pilsētā vai novadā, kā arī tie novada iedzīvotāji, kuri ir citu vēlēšanu apgabalu sarakstos. Partijas ir nosauktas secībā, kādā tās publicējusi Cen­trā­lā vēlēšanu komisija (atbilsto­ši izlozei).  Deputātu kandidātiem norādīts sarakstā esošais kārtas numurs un nodarbošanās (amats).
     «Attīstībai/Par» – 13. Jānis Veide, SIA «Smar­te­con»,  attīstības vadītājs.
    Politiskā partija «Stabi­li­tāte» – 7. Boriss Šindel­ma­nis, SIA «Šindelmanis» valdes priekšsēdētājs.
    «Saskaņa», sociāldemokrā­tiskā partija – 4. Jaroslavs Ga­veiko – «Grind Fibers OU» Latvijas filiāle, iepirkumu speciālists, Saeimas de­putāta palīgs; 10. Jeļena Hni­kina,  Latvijas sabiedrisko pakalpojumu un transpor­ta darbinieku arodbiedrība LAKRS valdes locekle.
     «Progresīvie» – 4. Alla Be­ļinska, Latvijas cistiskās fib­rozes biedrības valdes priekšsēdētāja; 11. Niks Avi­šāns, Jēkabpils reģionālās slimnīcas ergoterapeits.
     «Jaunā Vienotība» –  3. Le­onīds Salcevičs, Jēkab­pils novada domes deputāts; 9. Mārtiņš Felss, LPKS «Lat­raps» Aizkraukles–Jē­kab­pils reģiona vadītājs.
     «Latvija pirmajā vietā» – 4. Aivars Kraps, Jēkabpils novada domes deputāts.
     Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija – 7. Renārs Put­niņš, Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis; 16. Mārtiņš Svilis, Jēkabpils novada domes deputāts.
    Nacionālā apvienība «Vi­su Latvijai!»–«Tēvzemei un Brī­vībai/LNNK» – 6. Kārlis Stars, Jēkabpils novada do­mes priekšsēdētāja vietnieks; 13. Normunds Pas­tars, Jaunsardzes centra 2. novada pārvaldes vadītāja viet­nieks.
    Zaļo un Zemnieku savienība – 2. Līga Kļaviņa, Jē­kabpils novada domes de­putāte, Sociālo, izglītības, kultūras, veselības aizsardzības jautājumu komitejas priekš­sēdētāja; 7. Ingus Zālītis, Zasas vidusskolas direktora vietnieks izglītības jau­­tājumos; 15. Vija Stieb­riņa, Krustpils pamatskolas direktore.
     Latvijas krievu savienība – Sergejs Padalko, Jē­kabpils krievu biedrības «Rod­ņik» valdes loceklis.
    Politiskā partija «Repub­lika» – 2. Elza Ģirģena, SIA «Krustpils ceļavējš» valdes locekle; 3. Jānis Bēr­ziņš, z/s «Bērzmales» īpašnieks; 5. Miervaldis Zie­diņš, SIA  «Auto centrs Kreic­­burga» valdes priekšsēdētājs; 9. Andrejs Pavārs, pašnodarbinātais.
    «Konservatīvie» – 4. Ai­vars Vanags, Jēkabpils no­vada domes priekšsēdētāja viet­nieks; 13. Ivars Joelis, SIA «LV Roads» valdes loceklis; 14. Ainis Čāmāns, SIA «Slaides» valdes loceklis.
    «Tautas kalpi Latvijai» – 11. Astrīda Austriņa, pirms­skolas izglītības iestādes «Zvaniņš» noliktavas pārzine.
Ar visiem ie­snieg­tajiem kan­didātu sa­rakstiem, priekš­vēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem var iepazīties tīmekļ­vietnē www.cvk.lv. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. re kā
  re kā
  pirms 1 nedēļas

  Krapu un Leonīdu pazīstu - derēs Saeimai. Neredzu nevienu kandidātu no LSDSP !!!!

  Atbildēt
 2. Ačulis
  Ačulis
  pirms 1 nedēļas

  LSDSP šogad startē zem ZZS karoga - Zālīša kungs, oriģināli, ir no LSDSP.

 3. re kā
  re kā
  pirms 1 nedēļas

  Bija runas, ka Kristīne arī kandidē un Saeimu, laikam jau baumots tika.

  Atbildēt
 4. Vietējais observators
  Vietējais observators
  pirms 1 nedēļas

  Kas tas par Padalko no krievu savienības. Pēc ukraiņu uzvārda izklausās. Bet daudzi ukraiņi ir pārtaisījušies par krieviem un nodevuši savu tautu, valsti un valodu. Netrūkst tādu arī latviešu vidū.

  Atbildēt
 5. jā
  pirms 1 nedēļas

  pilni pakši ar tādiem padvaļiem, kas lien uz Saeimu un lamā valsti.

 6. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 nedēļas

  Es jau gribet balsot par Krap, bet kas būs, ja viņš no Jēkabpil prom aizies? Nekas vairs nebūs!

  Atbildēt

Pievienot komentāru