16 lietas, ko miljonārs tev neatklās
Apmaksāts raksts

Vien retais par miljonāru kļūst pavisam nejauši. Nekas no gaisa nekrīt, nemaz nerunājot par naudu. Kā kļūt par miljonāru – uz šo neviens nekad nesniegs detalizētas atbildes un pamācības. Formulu, kā bagāts cilvēks ir nonācis savā vietā, katram jāmeklē pašam. Ja visi noslēpumi tiktu atklāti, vai dzīve vairs būtu tik interesanta? Ko noklusē miljonārs?
 • Formula sava budžeta izlietošanai. 50% savas naudas tērējiet neatliekamām vajadzībām – īre, maksājumi, rēķini, ēdiens un apģērbs. 30% savas naudas tērējiet sev – hobiji, izklaides. Atlikušie 20% ir nauda, kuru jūs esat ieekonomējuši. Šo naudu ielieciet krājkontā un neaiztieciet vispār. Šādu naudas izlietošanas formulu izmanto tie, kas paši nopelnījuši savu miljonu.
 • Jums šķiet, ka miljonāri šķērdējas ar naudu? Nē, tas tā nebūt nav. Tie, kas savu naudu paši saviem spēkiem nopelnījuši, tie ciena katru centu. Tieši tāpēc arī miljonāri iepērkas izpārdošanu laikā un pērk preces vairumā. Jo katrs cents, kas šādi tiek ieekonomēts, ir ieguvums, nevis zaudējums budžetam.
 • Tērē tikai to naudu, kas tev ir! Tas ir viens no padomiem, kuru parasti noklusē. Miljonāri neizmanto kredītkartes, jo kredītkarte ir tādas naudas tērēšana, kura vēl nemaz nav nopelnīta. Šeit jāatgriežas pie 1.punkta – tērējiet savus līdzekļus. Bez tam, kredītkarte nozīmē procentus, kas pēc tam jāapmaksā – tas ir lieks naudas tēriņš. Šāda pati pieeja tiek ņemta vērā, ja nepieciešams ātrais kredīts. Ja arī tas tiek ņemts, tas ir bijis atbildīgs lēmums, un aizdevums pie pirmās iespējas arī tiek apmaksāts.
 • Miljonāri māk iepirkties “gudri”. Kāpēc pirkt preces veikalos, ja tās var iegādāties lētāk tieši no ražotāja? Dibiniet kontaktus, sazinieties ar ražotājiem, kas zina, varbūt pat sadarbojieties, ja jums ir ko piedāvāt.
 •  Runājot par sadarbību – lielisks veids kā ietaupīt naudu ir barteris. Ja jums ir ko piedāvāt un vēlaties kaut ko pretī, uzsāciet sarunas ar potenciālajiem partneriem. Tas būs pirmais solis uz ilgtermiņa sadarbību.
 • Ja vēlaties gūt labumu no kāda, dodiet kaut ko pretī. Arī miljonāri ir cilvēki un nav vis tādi kā mēdz rādīt filmās. Labs vairo labu – palīdziet, aizdodiet. Nauda vairo naudu, tā ir jāapgroza, tam tic visi, arī miljonāri.
 • Veiciet ieguldījumus. Ja jums ir kāds mīļš uzņēmums, kuram jūs saskatāt labu potenciālu, ieguldiet naudu. Ieguldījums ir labāks naudas realizēšanas veids kā, piemēram, bingo spēlēšana un loterijas biļetes.  
 • Pirms pirkt, izvērtējiet, vai tas tiešām ir nepieciešams? Ja ieraugāt skaistu kleitu vai uzvalku, padomājiet, vai tiešām jums tas vajadzīgs? Naudu, ko ietaupījāt, kaut ko nenopērkot, esat veiksmīgi ietaupījuši.
 • Tērēt mazāk, nekā spēj nopelnīt. Būt miljonāram ne vienmēr nozīmē, ka dzīve būs dārga. Ja miljonāri tērētu miljonus, vai viņi vairs būtu miljonāri? Ja jūs šobrīd nespējat atļauties dārgāku auto, kā varat uzturēt, nepērciet to. Dariet pretējo – iegādājieties mazāku un ekonomiskāku auto, lai naudu ietaupītu, nevis tērētu.
 • Naudai pašai ir jāpelna. Miljonāri nestrādā no astoņiem līdz pieciem. Ieguldiet naudu kādā uzņēmumā vai projektā, krājiet, noguldiet naudu uz procentiem – lai tā pamazāk sāk “nākt atpakaļ”.
 •  Lai cik vienkārši tas neizklausītos – esiet starp veiksmīgajiem! Cilvēks pats spēj piesaistīt savu laimi un finansiālo neatkarību. Ja ikdienā uzturēsieties starp veiksmīgiem cilvēkiem, arī pašiem sāks veikties. Neveiksme nes neveiksmi.
 • Gūt panākumus var tikai tad, ja tu spried un uzvedies kā miljonārs. Vienmēr domājiet par savu nākotnes finanšu stāvokli pozitīvi un pārlieku nesaskumstiet par krīzēm (pagājušā gadsimta 90. gados Donalds Tramps bija parādos līdz ausīm).
 • Ņemiet piemēru no Bernarda Meidofa, uzņēmēja, kurš radījis pasaulē lielāko finanšu piramīdu. Šis cilvēks ir ārkārtīgi gudrs finanšu jautājumos. Jā, viņam ir piespriests cietumsods, kas pārsniedz cilvēka mūža garumu, bet viņš IR miljonārs. Iemācieties darboties ar indeksu fondiem, kā to dara viņš. Šī joma prasa zināšanas, bet tās taču ir nepieciešamas it visur, vai ne?
 • Laulības līgums. Miljonāri slēdz laulību līgumus. Ja viņiem kas pieder, tas pieder tikai viņiem. Jā, šķiršanās gadījumā viņu sievām nav paredzēts palikt nabadzībā, tomēr arī mantu uz pusēm nav jādala, kas būtu liels finansiāls trieciens.
 •  Bizness mēdz būt ļoti dinamisks, taču tas nenozīmē, ka jums, apstākļu spiestiem, jāpieņem pārsteidzīgi lēmumi vai jāielaižas kompromisos. Termiņi ir svarīgi, bet vēl svarīgāka ir peļņa. Pirms noslēdz darījumu vai ieguldi naudu, “septiņas reizes nomēri”.
 • Bez centa pie eiro netiksi – tas jāiegaumē tiem, kuri daudz un pašaizliedzīgi strādā. Neslinkojot un tērējot mazāk par nopelnīto, finansiāli panākumi nebūs ilgi jāgaida.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Es
  Es
  pirms 1 nedēļas

  Par Bernhardu Meidorfu ir laba filma Melu meitars (The Wizard of Lies)

  Atbildēt
 2. Huligāns
  Huligāns
  pirms 1 nedēļas

  "Ņemiet piemēru no Bernarda Meidofa, uzņēmēja, kurš radījis pasaulē lielāko finanšu piramīdu." Nu tas ir lielisks ieteikums, ņemt piemēru no zagļa un krāpnieka. Lai gan ko tur brīnīties, īstenībā šis ir kredītu izsniedzēju slēpts reklāmraksts un tie jau daudz neatpaliek no sava elka.

  Atbildēt
 3. Finanšu eksperts
  Finanšu eksperts
  pirms 1 nedēļas

  Gribētu redzēt to miljonāru, kas izmanto ātros kredītus.

  Atbildēt

Pievienot komentāru