17. augustā sola atjaunot satiksmi Viesītes un Viestura ielas krustojumā Jēkabpilī
INESE ZONE

6. augustā Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps un pašvaldības būvniecības nodaļas vadītāja vietniece Līga Koržeņevska iepazinās ar Viestura ielas pārbūves darbu gaitu. Par paveikto un turpmākajiem darba plāniem stāstīja objekta būvnieku SIA «RE RE vide» būvdarbu vadītājs Edgars Štāls un būvuzraugs Ingus Asarītis.
   Darbi objektā pilnībā, ieskaitot posmu no Jaunās ielas līdz Draudzības alejai, jāpabeidz līdz nākamā gada oktobrim.  
    E. Štāls informē, ka šobrīd ir paveikti ap 30% no visa līgumā paredzētā darba apjoma. Ūdensvada tīkli ir izbūvēti no Nameja ielas līdz Jaunās un Viestura ielas krustojumam– kopā 870 metri un 17 mezglu akas. Ūdensvada tīkli šajā posmā   izbūvēti  70% apmērā no līgumā paredzētā darba apjoma. Savukārt lietusūdens kanalizācijas tīkli 693 metru garumā izbūvēti ap 60% apmērā no plānotā apjoma, kā arī ierīkotas 18 skatakas un 19 gūlijas. Posmā no Nameja ielas līdz Jaunās un Viestura ielas krustojumam izbūvēti pieci pieslēgumi esošajam sadzīves kanalizācijas tīklam un izbūvēti pievadi uz īpašumiem. Kopumā šie darbi veikti 17% apmērā no plānotā. No Nameja ielas līdz Viesītes ielai 460 metru garumā izbūvēti apgaismojuma tīkli, kas ir 11% no darbu kopapjoma, bet vājstrāvas tīkli izbūvēti 110 metru garumā. Ceļa seguma izbūves darbi pabeigti 16% apmērā no plānotā. 
    Jēkabpiliešus un jo īpaši mikrorajona iedzīvotājus interesē, kad beidzot satiksmei varēs izmantot Viestura un Viesītes ielas krustojumu, un  šo jautājumu aktualizēja arī domes pārstāvji. E. Štāls stāsta, ka satiksmi Viestura un Viesītes ielas krustojumā pa šķembu segumu plānots atsākt no 17. augusta. Līdz 24. augustam arī šķembu segumā satiksmei atvērs Viestura ielas posmu no Viesītes ielas līdz Jaunajai ielai, bet ielā tiks slēgta satiksme nelielajā posmā no Jaunās līdz Jaunajai ielai Draudzības alejas virzienā. Savukārt Viestura ielas posms no Viesītes ielas līdz Nameja ielai satiksmei būs slēgts, līdz izbūvēs seguma šķembu apakškārtu un uzstādīs ceļa apmales.  Būvnieki brīdina, ka Viestura un Nameja ielas krustojumā periodiski slēgs vienu braukšanas joslu, organizējot satiksmi ar priekšrocības zīmēm.  Savukārt Viestura ielas posms no Nameja līdz Neretas ielai satiksmei būs slēgts, jo būvnieki to izmanto materiālu piegādei, lai tā atvieglotu satiksmi blakus ielās, nenoslogojot tās ar smago transportu. E. Štāls arī informēja, ka jārēķinās ar to, ka satiksmei atvērtajos Viestura ielas posmos turpināsies betona apmaļu uzstādīšana gar ielas malām un citi būvdarbi. Tāpēc gan darbu, gan smagās tehnikas kustības dēļ satiksme var tikt ierobežota vienā joslā, un autovadītājiem un gājējiem jābūt  uzmanīgiem, ievērojot norobežojošās zīmes, ceļazīmes un satiksmes regulētāju norādījumus. 
    Atbildot uz jautājumu, kad  Viestura ielā atjaunotajos posmos būs ieklāts asfalts pirmajā kārtā, būvnieki skaidro, ka asfaltēšana notiks  visiem posmiem kopā, kad būs pabeigta ceļa seguma pamata kārtu un apmaļu izbūve, un šie darbi varētu tikt uzsākti oktobrī.  
     Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps informēja, ka šajās dienās tiks noslēgts līgums ar Draudzības alejas pārbūves darbu izpildītajiem SIA «Via», un savā ziņa pat esot labi, ka šo darbu iepirkums ieildzis, jo būtu daudz sarežģītāk organizēt satiksmi, ja darbi vienlaikus notiktu Viestura ielā un Draudzības alejā. Draudzības alejā darbus uzsāks arī Viestura ielas posmā līdz A. Pormaļa ielai, kur svarīgi to darīt saistībā ar iepriekš minēto Viestura ielas posmu rekonstrukciju, jo tur atrodas kopīgs kolektors ūdenssaimniecības tīklu pieslēgumam.
 
J. Šteinberga foto   
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru