21. septembrī Salā notiks IX Sēlijas kongress
Jolanta Grandāne, Salas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste

Piektdien, 21. septembrī, Salas novada Salas kultūras namā notiks devītais Sēlijas kongress. Tā galvenā tēma ir «Nacionālā attīstības plāna devums Sēlijas novada attīstībai».
    Kongresa rīkotāji ir septiņi Sēlijas novadu apvienības biedri: Aknīstes, Ilūk­stes, Jaunjelgavas, Jēkab­pils, Neretas, Salas un Viesītes novada pašvaldības. To atklās kongresa izpildrīkotāja – Sēlijas novadu apvienības vadītāja, Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe.
     Sēlijas kongresā referēs Pārresoru koordinācijas centra vadītāja vietnieks Vla­dislavs Vesperis. Viņš runās par Nacionālā attīstības plāna (NAP) nozīmi līdzsvarotai reģionālajai attīstībai. Biju­šais Latvijas Pašvaldību sa­vienības priekšsēdis An­dris Jaunsleinis referēs par LPS vērtējumu par NAP izstrādi un rezultātiem. Ekonomikas doktores Raitas Karnītes referāta temats būs «NAP atspulgs Sēlijas novados». Savukārt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks Dainis Rijkuris uzstāsies par reģionālās politikas nākotni. Pēc katra referāta plānotas debates.
     Ar starpziņojumiem uz­stāsies Sēlijas novadu apvienības biedri – novadu do-mes priekšsēdētāji un darbinieki. Viesītes novada At­tīstības nodaļas vadītāja Gunta Dimitrijeva sniegs ieskatu par ES, valsts un pašvaldību lomu uzņēmējdarbības attīstībā Sēlijā; par izglītības reformu pašvaldībās ziņos Jaunjel­gavas no­vada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks; Jē­kabpils novada teritoriālās plānošanas speciāliste Dzid­ra Nar­tiša sniegs starpziņojumu «Sēlijas baltie ceļi», bet par demogrāfisko portretu Sē­lijā šodien un rīt informāciju sniegs Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna. Sēlijas kongresa gala rezultātā taps rezolūcija, kas apkopotā veidā paudīs kongresā izskatītos problēmjautājumus un ievirzes, kā tos risināt.
    Kongresa laikā būs apskatāma arī jēkabpilietes Kristīnes Bergmanes portretu izstāde «Es, Tu». «Cilvēks – radības vainags, ar visām pilnībām un nepilnībām, esības meklējumiem, bezgalīgu mīlu, rūpēm, sāpēm, prieku, «kas es esmu?» mek­lējumiem», tā saka izstādes autore.
 
Darba kārtība:
9.00–10.00 reģistrācija, iepazīšanās ar izstādi, rīta kafija;
10.00–10.20 Sēlijas kongresa atklāšana, uzrunas, apsveikumi, Salas kultūras nama sveiciens;
10.20–11.40 referāti, debates, starpziņojumi;
11.40–12.40 pusdienu pārtraukums;
12.40–14.15 referāti, debates, starpziņojumi;
14.15 kongresa rezolūcijas apstiprināšana, noslēgums.
    Pieteikties dalībai kongresā vēlams pa tālruni 29156210 vai rakstot uz e-pastu: referente@salas.lv. Papildu informāciju par Sēlijas kongresa norisi var saņemt, sazinoties ar Salas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciālisti Jolantu Grandāni, tālr.: 29156210, e-pasts: referente@salas.lv.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. ?
  ?
  pirms 2 gadiem

  Jolantai Grandānei Vai 2 dienas pirms kongresa nav par vēlu ziņot? Vai sabiedrība nebija jāinformē, ka Sēlpils pagastā nozagts Strūves akmens? Vai ir ierosināta krimināllieta? Šobrīd izskatās, ka paši darbinieki nozaguši un tādēļ necēla trauksmi. Vai sabiedrībai nav jāzina, ka uz Sēlpils pagastu brauks Raimonds Bergmanis, aizsardzības ministrs? Ja Salas novada domes priekšniece viņu uzņem privāti savās mājās, tad mums tas neinteresē, bet ja ministrs atklāj Strūves meridiāna loka punktu Arbīdānos un to vietu ar pagasta busu kopt brauc darbinieki, tad rodas jautājumi. Salas novads izveidojis savu muižu vai zoodārzu un iedzīvotājus nevērtē augstāk par kalpiem vai mērkaķiem. Pretīgi

  Atbildēt
 2. B
  B
  pirms 2 gadiem

  Ja kaut cik prastu lasīt un draudzētos ar galvu, tad gan zinātu, ka sen jau bija informācija par abiem svarīgajiem notikumiem.Pretīgi lasīt tavus mūžīgos melus un visiem esi apnikusi.Laikam tiešām mīti zoodārzā un kad izlien no būdas ,tad neko citu kā stulbības nemāki uzrakstīt fui fui !

 3. faktiski
  faktiski
  pirms 2 gadiem

  Sanāks gudrīši, gudri parunās un vsja skazka. Lauku tantiņai būdiņā bez ceļa no tā labāk nepaliks.

  Atbildēt

Pievienot komentāru