4. maijā – Brīvības svētkos –  Bruņoto spēku diena noritēs Jēkabpilī
Sagatavoja J. Apīnis

4. maija Nacionālo bruņoto spēku dienas pasākumi Jēkabpilī sāksies plkst. 9.00 ar dievkalpojumu Krustpils evaņģēliski luteriskajā baznīcā. 
      Savukārt plkst. 11.00 Rīgas ielā sāksies Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku parāde. Parādi, kurā piedalīsies vairāk nekā 700 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju glābēju un jaunsargu, komandēs Zemessardzes 3. Lat­gales brigādes komandieris pulkvedis Māris Simsons, bet to pieņems valsts bruņoto spēku augstākais vadonis, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. Klāt­esošos uzrunās Valsts prezidents, aizsardzības ministrs un Jēkabpils domes priekšsēdētājs. Parādi ap­meklēs daudzi goda viesi.
    Parādes priekšgalā tiks nests Latvijas armijas ka­rogs, kuru nesīs Zemes­sardzes 3. Latgales brigādes karavīri un zemessargi. Tālāk ierindā soļos NATO spēku integrācijas vienības, Dā-nijas bruņoto spēku, Ze-messardzes 3. Latgales brigādes, Gaisa spēku, Jūras spēku, Mācību vadības pa-vēlniecības un Latvijas Na­cionālās aizsardzības akadēmijas, Štāba bataljona, Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Sauszemes spēku Mehani­zētās kājnieku brigādes, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas un Jaunsardzes vienības. 
Parādē piedalīsies vairāk nekā 70 Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts policijas tehnikas vienību. 
     Parādē būs vērojamas Latvijas bruņoto spēku pašgājējhaubiču sistēmas, kuras iegādātas no Aus­trijas, lai pilnveidotu Latvijas bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spēju, kā arī uzlabotu Latvijas spēju pilnvērtīgi integrēties NATO operācijās un mācībās. Tāpat parādē varēs redzēt kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas «CVR(T)», ko Nacionālie bruņotie spēki iegādājušies no Lielbritā­nijas Sauszemes spēku me­hanizācijas projekta ietvaros un nesen iegādātos taktiskos transportlīdzekļus «Polaris MRZR».
    Parādes apmeklētāji varēs vērot arī sabiedroto valstu bruņutehniku, piemēram, Kanādas bruņoto spēku bruņutransportieri «LAV6», kā arī Itālijas, Spānijas un Albānijas bruņoto spēku militāro tehniku. Militārajā parādē piedalīsies arī Valsts robežsardzes tehnika, tostarp taktiskie transportlīdzekļi «Polaris», sniega motocikli «Polaris Wide Track LX», «Toyota Hilux» un motorlaivas «Sugar Sand», Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta autocisterna «MAN» un glābšanas automobilis «Scania P320» un Valsts policijas automašīnas un motocikli. 
      Lidojumam labvēlīgos laika apstākļos, tādējādi neradot apdraudējumu parādes vērotājiem, būs redzami Gaisa spēku helikopteri «Mi–17», lidmašīna «An–2», Valsts robežsardzes helikopteri «Agusta Bell 206B» un «Agusta 109E Power», kā arī ASV vadītās operācijas «Atlantic Re­solve» ietvaros Latvijā izvietotie helikopteri UH–60 «Black Hawk». Tehnikas parādi noslēgs lidmašīnu «F–16», kas veic NATO gaisa telpas patrulēšanu virs Baltijas valstīm, pārlidojums. Godinot Latvijas armijas simtgadi, Gaisa spēku helikopteri pārlidos ar Latvijas valsts un Latvijas armijas simtgades karogiem. 
Par parādes muzikālo noformējumu rūpēsies Na­cionālo bruņoto spēku orķestris.
     Savukārt no plkst. 12.00 līdz 15.00 jēkabpiliešiem un pilsētas viesiem stāvlaukumā pie Krustpils saliņas būs iespēja aplūkot militāro tehniku un no plkst.12.00 līdz 16.00 Jēkabpils pamatskolas stadionā būs pieejama militārā ekipējuma, ieroču un tehnikas izstāde un notiks paraugdemonstrējumi. No plkst. 12.00 līdz 15.00 Krust­­pils saliņā varēs apskatīt aviācijas tehniku. 
      Paraugdemonstrējumus plkst. 12.30 ievadīs Na­cionālo bruņoto spēku orķestra un Goda sardzes rotas defilē programmas. Klātesošajiem laikā no plkst. 13.30 līdz 13.50 būs iespēja vērot Valsts robežsardzes vienības kinologu paraugdemonstrējumus ar dienesta suņiem un no plkst. 14.00 līdz 14.30 Valsts policijas hipologu paraugdemonstrējumus ar zirgiem. No plkst. 15.00 līdz 15.50 lidojumam labvēlīgos laika apstākļos virs Daugavas būs vērojami aviācijas paraugdemonstrējumi. Savukārt no plkst. 16.00 līdz 18.00 Jēkabpils Valsts ģimnāzijas stadionā notiks futbola spēle starp Jēkabpils un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas komandām. 
     Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvji iepazīstinās klātesošos ar dienesta iespējām bruņotajos spēkos un studiju iespējām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Savukārt Jaun­sardzes un informācijas centrs pastāstīs jauniešiem, kā kļūt par jaunsargiem.
Militāro parādi tiešraidē plkst. 11.00 varēs vērot Latvijas Televīzijas kanālā LTV1.
     Saistībā ar militārajā parādē un paraugdemonstrējumos plānotajiem lidojumiem Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.
      Parādes ģenerālmēģinājums notiks 3. maijā plkst. 19.00.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru