5 finanšu kļūdas, no kurām jāizvairās, ja Jums ir virs 30
Apmaksāts raksts

Daudzi jauni cilvēki virs 30 pieļauj dažādas ar naudu saistītas kļūdas, kas viņiem var radīt papildu izdevumus nākotnē. Tieši šajā vecumā mēdzam uzskatīt, ka vēl ir laiks atrisināt finanšu problēmas un stabilizēt ienākumus vai izdevumus, taču patiesībā prātīgākais, ko varam darīt, ir sākt par nākotni domāt jau tagad. Piedāvājam piecas izplatītas finanšu kļūdas, no kurām vajadzētu izvairīties, ja esat sasnieguši 30 gadu vecumu. 
 
1. Izvairīšanās sekot līdzi ikdienas izmaksām. 
   Pastāv mīts, ka budžeta veidošana un detalizēta ienākumu/izdevumu piefiksēšana svarīga tikai tiem, kam ir finansiālas problēmas, taču patiesībā, neatkarīgi no tā, cik pozitīva vai negatīva ir Jūsu finanšu situācija, budžets nepieciešams ikvienam. Tas ne tikai palīdz apgūt pašdisciplīnu, bet arī ļauj izvairīties no nonākšanas apjomīgos parādos. Tāpat budžeta veidošana palīdz saprast, kāds ir Jūsu šībrīža materiālais stāvoklis - ko varat un ko nevarat atļauties. 
 
2. Nerunāšana ar savu partneri par naudas jautājumiem.
    Šajā vecumā liela daļa cilvēku jau ir atraduši otrās pusītes un izveidojuši ģimeni. Sperot šos nozīmīgos soļus, sarunām par finanšu plānošanu vajadzētu būt neatņemamai daļai no Jūsu ikdienas.
     Nauda ir viena no biežākajām tēmām, par kuru pāri strīdas, nespējot rast kopsaucēju par tērēšanas paradumiem, iekrājumiem, aizdevumu noformēšanu vai citiem jautājumiem. Taču, kā zināms, dzīvojot vienā mājoklī, neiztikt bez kopīgiem izdevumiem, tādēļ pēc iespējas ātrāk ir jāizrunā, kā plānojat sadalīt dažādu rēķinu apmaksu, pārtikas iegādi un citus izdevumus, lai šie jautājumi neradītu vēl lielākas problēmas nākotnē.
 
3. Dzīvošana pāri saviem līdzekļiem. 
     Mums apkārt ir tik daudz kārdinājumu, kas aicina tērēt vairāk naudas – dažādas reklāmas, atlaides, akcijas, sociālos medijos redzamie foto un attēli, kā arī vēlme sacensties ar draugiem, kolēģiem un radiniekiem. 
    Nelūkojoties reāli uz savu finansiālo situāciju, ātri vien varam nonākt parādos, jo izdevumi būs lielāki nekā ienākumi. Lai no tā izvairītos, jāatgriežas pie pirmā punkta, kur stāstījām par budžeta veidošanu. Tāpat, protams, palīdzēt var arī paradumu maiņa un pašdisciplīnas ievērošana. 
 
 
4. Pieņēmums, ka Jums nākotnē būs vairāk naudas.
    30 gadu vecumā liela daļa cilvēku jau ir atraduši stabilu darbu, kā arī, iespējams, sasnieguši vienu no savas karjeras augstākajiem punktiem. Tam līdzi nāk arī drošības un pašpārliecinātības sajūta par saviem spēkiem un ienākumu līmeni. Diemžēl šajā periodā cilvēki arī nereti kļūdās, domājot, ka viņu ienākumi  nākotnē arvien augs, tādēļ arī ļaujas bezrūpīgiem tēriņiem un lieliem pirkumiem bez pamatīgas visu aspektu pārdomāšanas. 
    Ja ienākumu apjoms patiešām aug, Jums ir paveicies, taču, ja notiek pretējais – sekas var būt diezgan smagas, kā rezultātā nākas meklēt papildu ienākumu avotus un citus risinājumus. 
 
5. Izvairīšanās sagatavoties “ja nu…” scenārijam. 
     Neatkarīgi no tā, cik pārliecināts par sevi cilvēks justos 30 gadu vecumā, nekad nav iespējams paredzēt, kas ar mums var atgadīties. Medijos dzirdam daudz stāstu par to, kā cilvēki saslimst, iekļūst avārijās vai gūst traumas. Protams, vairums no mums domā “tas taču nenotiks ar mani”, taču, apzinoties to, ar kādiem riskiem ikdienā sastopamies, vajadzētu sagatavoties arī neplānotām situācijām. Un tas nozīmē arī finanšu plānošanu šādiem gadījumiem. 
    Apzinoties, ka iekrājumu veidošana nav vienkārša, kā iespējama alternatīva ārkārtas situācijās, kad nepieciešama nauda, var noderēt Creamcredit.lv patēriņa kredīts internetā. Vienmēr izturieties atbildīgi pret aizņemšanos un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (15)

 1. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  Mūsdienu jaunatnei vajag visu uzreiz. Kādreiz jaunatne sāka dzīvi, kā saka, no karotes un pamazām ar gadiem sapelnīja dzīvei nepieciešamo. Kādreiz bija vieglāk ar dzīvojamo platību, jo deva valsts. Tagad valsts nedod neko. Jaunajām ģimenēm uzsākt dzīvi finansiāli ir ļoti grūti. Lielākā daļa jaunatnes izbrauc no valsts, jo šeit visiem nepietiek labi apmaksāta darba. Labi ir tiem, kuriem vecāki var palīdzēt. Tie , kuri grābj kredītus nedomājot, kā atdos, tas ir trakums.

  Atbildēt
 2. Hi
  Hi
  pirms 1 gada

  Jā jaunajām ğimenem nekavejoties padomju vara izsniedza 3istabu dzivokļa atslegas un vietu bernudarxā, um vel ziguļa atslegas par simbolisku cenu - kādām 50 měnešalgām

 3. to/hi
  to/hi
  pirms 1 gada

  Tagad valdība domā, kā savas kabatas piepildīt, cilvēki lai kuļas kā kurš prot. Dzīvojam pēc džungļu likumiem- uzvar stiprākais jeb dumjākais. Ar pastalām, bet brīvā Latvijā! Kas negrib staigāt pastalās, tie aizbrauc prom. Žiguļu atslēgas jau nu gan neviens nedeva, vajadzēja kārtīgi papūlēties, lai piekrātu.

 4. paklau>>>to/hi
  paklau>>>to/hi
  pirms 1 gada

  ja nav pastalu, bet paši jaunas nemaz neprot uztaisīt, tad ir jālaiž prom, bet tepat aiz Zilupes vēl ir iemīļotie kerzas zābaki un lietās gumijas stulmeņi pieejami un darba rokas arī vajag, bet nesaprotu ko visi triecas uz sapuvušo Eiropu(?) Ko?. Uz priekšu, tur vēl no tās nolādētās padvaras smaka ir lielāka.

 5. to/paklau
  to/paklau
  pirms 1 gada

  Tu vispār pats saprati ko uzrakstīji? :DDDD Staigā pats savās pastalās, kerzačos, un laizi ....pakaļu tālāk! :D Šitā smaka tev patīk labāk kā padvaras. :DD

 6. xx-----to/paklau
  xx-----to/paklau
  pirms 1 gada

  pastalniek, šļūc smakodams pa Zilupes ledu tālāk un nebojā te gaisu, laizīt arī vari ko gribi un kam gribi, bet par cik Tu pieminēji pakaļu, tad jau esi īpaši ieinteresētais tajā.:DDDD

 7. fantomass
  fantomass
  pirms 1 gada

  Arī mūsu cīnītājs par taisnību Kaspariņš Ģirģens arī ātri pārmeties pie valsts izlaupītājiem. Kopā ar Kaimiņu un Lindu jau pasējis ieraut nāsīs 2 brīvbiļetes (320EU) par velti uz Operu. Tāds cīnītājs Jokupilī, bet kā tika pie siles, dzīro uz velna paraušanu. Kur palika morāle un ētika? Kauns KPV

 8. To xx
  To xx
  pirms 1 gada

  Ahahahah, nav ko teikt? Nu tad sēdi savās ūzās un paklusē. Neko asprātīgu tāpat nevari izdomāt savā infantīlajā smadzeņu podā! Vot pastalnieki dajot, karu nevajag, viens otru apsitīs!

  Atbildēt
 9. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  Tu, paklau, vai tad Krievija vēl ir sociālisms? Tur tak ir tas pac kapitālisms kā šite.

  Atbildēt
 10. bļin!
  bļin!
  pirms 1 gada

  Te viens duraks nesaprot to, pastalas uz acīm. :DDD Kirzenieki sapņos rādās.

 11. to bļin!
  to bļin!
  pirms 1 gada

  bļinu pastalniek, atver acis.

 12. zin ko
  zin ko
  pirms 1 gada

  To bļin staigā ar atvērtām acīm, a tu pār aizgalda malu ņi..uja neredzi. :DDD Izej pie tautas, ielās!

 13. to>>> zin ko
  to>>> zin ko
  pirms 1 gada

  Uz ielas esmu katru dienu - tāds darbs, bet Tu vari staigāt ar vaļējām vai aizvērtām acīm esi un paliksi pastalnieks dvēselē.:DDDD

 14. vo dajoš
  vo dajoš
  pirms 1 gada

  nu jau nu jau, kāds sakars dvēselei ar pastalām? ko tu tādu dari uz ielas? vai tad jokupilī ielas vēl ir? Tās ar nosaukt par ielām? :DDD Tad tu toč esi pastalnieks caur un caur. :D

 15. Faktiski
  Faktiski
  pirms 1 gada

  Īsti gudri jau nu mēs pastalnieki neesam, tas ir točna. Sūdains miets būtu jāņem rokās un jāiziet ielās. Bet nē, visi tikai gudrojis.

  Atbildēt

Pievienot komentāru