5 iemesli, kādēļ jaunieši atsakās iegūt augstāko izglītību
Apmaksāts raksts

Agrāk sabiedrībā valdīja uzskats, ka augstākā izglītība ir nākotnes garants – cilvēks spēs iegūt prestižu un labi apmaksātu darbu tikai tad, ja viņam ir augstākā izglītība. Pašreiz lielākā sabiedrības daļa saprot, ka ar vidējo izglītību nepietiek, tādēļ lemj par labu studijām kādā no universitātēm, tomēr liela daļa vēljoprojām to uzskata par nevajadzīgu. Raksta turpinājumā iepazīstinām Jūs ar dažiem iemesliem, kādēļ jaunieši atsakās iegūt augstāko izglītību.
 
1. Veiksmīga karjera bez augstskolas diploma
     Bieži vien, kad cilvēks ieguvis vidējo izglītību, tas nolemj neturpināt mācības un doties darba meklējumos. Gadās situācijas, kad cilvēkam ar vidējo izglītību tiek piedāvāts salīdzinoši augsts atalgojums, taču šādā darba apstākļi nav tie labākie un darbs, iespējams, pat netiek nodrošināts oficiāli. 
     Tā kā jauniešiem mūsdienās svarīgākais faktors ir laba samaksa, tad doma par studijām tiek pamesta novārtā, jo primārais ir darbs un peļņa. Arvien ilgāku laiku strādājot, jaunietim rodas atziņa – ja es studētu, es neko nevarētu atļauties. Muļķības! Studijas ir iespējams apvienot ar darbu, lai nodrošinātu sevi.
 
2.  Nepietiekami līdzekļi
    Bieži vien jaunieši pēc vidējās izglītības iegūšanas pārtrauc savas mācību gaitas, jo nevar atļauties studijas kādā no universitātēm. Tā kā daudzās studiju programmās netiek nodrošināts neizmērojams skaits budžeta vietu, studentiem nākas maksāt pašiem. Studiju maksa mūsdienās ir tik augsta, ka bieži vien students to nevar atļauties segt pat tad, ja paralēli studijām nolemj arī pelnīt. Tieši maksa par studijām ir tas, kas visbiežāk liek atteikties no domas par augstākās izglītības iegūšanu.
 
3. Apkārtējo spiediens
    Situācijā, kad iepriekšējā mācību iestāde pabeigta ar ne tik labām sekmēm vai esot citādākam kā pārējie, izšķirošo soli var ietekmēt arī apkārtējo spiediens. Vai Jūs kādreiz esat aizdomājies par to, kā Jūs ietekmē apkārtējā vide? Īpaši viegli ietekmēt cilvēka psihi ir jaunības gados, kad organisms vēl atrodas svārstību periodā. Atliek vien kādu reizi izteikt kādu piezīmi, lai cilvēks to atcerētos visu mūžu. Tā mēdz notikt arī studiju sakarā – kāds reiz pateicis, ka Jūs to nevarat, un Jūs atsakāties no saviem mērķiem. Atliek vien piebilst, ka nav nepieciešams pakļauties apkārtējo spiedienam – uzsākot studijas, Jūs maināt ierasto vidi un, iespējams, izdarāt soli pretī veiksmīgai karjerai.
 
4. Augstākā izglītība nav obligāta
    Protams, ka iekārtoties prestižā darbā iespējams arī bez augstākās izglītības diploma – par to liecina dažādi veiksmes stāsti. Taču tā nenotiek ar visiem. Liela daļa cilvēku uzskata, ka pietiek vien ar to, ka ir talants, kas sevī ietver augstu zināšanu līmeni. Taču universitāte nenodrošina vien zināšanas – tā sniedz iespēju iegūt dažādus kontaktus un izprast procesus. Bieži vien tieši šīs divas lietas ir daudz svarīgākas, jo tieši tās bieži vien spēlē izšķirošo lomu, kad runa ir par prestižu un labi apmaksātu darbu.
    Nevajadzētu ietekmēties no tā, ka augstākā izglītība nav obligāta. Arī vidējā izglītība nav obligāta, taču, ko Jūs varat iesākt dzīvē bez izglītības? Diemžēl gandrīz neko, un arī ne labi apmaksātu darbu, lai varētu nodrošināt sev nākotnes garantu.
 
5. Motivācijas trūkums
     Ja arī Jūs neesat ieguvis augstāko izglītību, padomājiet, kādēļ tas tā ir? Ja tas ir nepietiekamas motivācijas dēļ, nospraudiet sev mērķus, ko vēlaties sasniegt. Tas varētu palīdzēt – augstākā izglītība ir nepieciešama. Ja ne zināšanu dēļ, tad pavisam noteikti to dažādo labumu dēļ, kas tiek iegūti studiju procesā.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru