5 ieteikumi īstās gultas izvēlei
Apmaksāts raksts

Ja cilvēks dzīvo vidēji 75 gadus un guļ aptuveni 8 stundas dienā, sava mūža laikā viņš 25 gadus pavadīs savā gultā. Iespaidīgs skaitlis, vai ne? Turklāt tajā nav iekļautas stundas, kuras tu gulšņāji, skatījies TV, lasīji grāmatu utt. Ja to saskaitītu, iegūtu vēl vismaz piecus gadus. Tātad, apvienojot visu kopā, ir skaidrs, ka gultā mēs pavadām lielu daļu sava laika, un tieši tāpēc to jāizvēlas pārdomāti. Par to domājot, esam tev sagatavojuši piecus padomus gultas iegādei. 
 
1. Izlem, kāda izmēra gulta tev nepieciešama
    Vai tu meklē vienguļamo tikai sev vai arī divguļamo gultu, kur ērti justos divi cilvēki? Ņemot vērā savas vēlmes un iespējas, rūpīgi pārdomā to, kādam vajadzētu būt gultas garumam, platumam un augstumam. Jā, arī augstums ir svarīgs, jo ir pieejamas zemas mēbeles, kā arī ļoti augsti modeļi. Katrs var izvēlēties tādu, kāds viņam šķiet piemērotāks. Runājot par platumu, jāņem vērā arī ģimenes locekļu skaits. Ja jums ir bērni, kuri nereti guļ vecāku gultā, lielākas mēbeles iegāde būs lieliska izvēle, kas ļaus visiem justies ērti.
 
2. Pievērs uzmanību telpas lielumam
   Pirms izdari izvēli, tev jāpārliecinās, ka gultas izmērs atbilst telpai. Ja guļamistaba ir neliela, nebūtu prātīgi pirkt ļoti lielu mēbeli, kas aizņem pārāk daudz vietas. Tā vietā dod priekšroku nelielam, taču pietiekami ērtam modelim, kuram ir arī veļas kaste, jo tad tev nebūs jāiegādājas papildus skapis vai kumode, kur šīs lietas salikt. 
 
3. Pārdomā, kā gultai vajadzētu izskatīties
   Lai arī kāda izmēra gultu tu izvēlētos, tā tomēr būs viena no lielākajām mēbelēm telpā, tādēļ arī atradīsies uzmanības centrā. Līdz ar to papildus praktiskajām funkcijām, noteikti ir jāpārdomā vēlamais gultas dizains. Vai vēlies ko modernu un mūsdienīgu, vai arī dod priekšroku dabīgiem materiāliem? Iespējams, tevi interesē retro stila gultas ar metāla rāmi un greznu galvgali? 
 
4. Nosaki budžetu
Gulta, kuru tu iegādāsies, būs pamatīgs ieguldījums, it īpaši, ja vēlies, lai tā kalpotu turpmākos piecus līdz desmit gadus. Šis arī ir iemesls, kādēļ tev vajadzētu ņemt vērā cenu. Parasti ieteicams pirkt ne pārāk dārgu un ne pārāk lētu modeli, jo, visticamāk, ka neviens no šiem variantiem nebūs pilnībā piemērots tev. Tā vietā labāk dod priekšroku vidējas cenas gultai, kas neiegriezīs pārāk lielu robu tavā maciņā. Piemēram, interneta veikalā 220.lv gultas bez matrača maksā no 47 līdz 612 eiro, savukārt modeļi, kuriem matracis ir iekļauts komplektā, maksā no 79 līdz 839 eiro. Tas nozīmē, ka optimāls gultas modelis maksā vidēji 350 – 500 eiro. 
 
5. Padomā par matraci
Ja tikko sāki aplūkot gultu piedāvājumu, iespējams, nezināsi, ka ne visos komplektos ir iekļauts matracis, tādēļ tas jāiegādājas atsevišķi. Arī 220.lv var nopirkt gultas ar un bez matrača, un, ja nepieciešams, matraci bez problēmām var nopirkt šajā pašā interneta veikalā. Mēdz teikt, ka atsperu matračus labāk izvēlēties gultai ar režģi, savukārt putu pildījuma matrači būs piemērotāki gultām ar līstēm. Iespējams, ir vērts apsvērt domu par ortopēdiska matrača iegādi, taču pievērs uzmanību, vai tas sader ar gultas karkasu. Šāda izvēle noder tiem, kas mokās ar muguras un spranda sāpēm.
 
Ceram, ka tev šie ieteikumi noderēs, lai izvēlētos gultu, kas kalpos daudzus gadus!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru