5 kļūdas, kuras nepieļaut, pērkot portatīvo datoru
Apmaksāts raksts

Tu esi noskatījis lielisku, jaunu Ultrabook klases portatīvo datoru ar plānu un modernu dizainu, 4K displeju un īpaši izturīga materiāla korpusu? Un Tu to tik ļoti vēlies nopirkt?
    Mirkli uzgaidi! Pat tad, ja Tu vari atļauties iegādāties stilīgāko un jaunāko datora modeli, tas nenozīmē, ka Tev tas patiešām ir vajadzīgs. Ražotāji vēlas, lai Tu to pirktu, taču mēs, interneta veikals 220.lv, vēlamies, lai Tu iegādātos sev tieši tādu laptopu, kas atbilst Tavām vajadzībām un vēlmēm. Tādēļ piedāvājam piecas populārākās kļūdas, kuras nevajadzētu pieļaut, iegādājoties datoru. 
 
1. Pārāk augstas izšķirtspējas displeja izvēle. 
Mūsdienās daudz tiek runāts par to, ka datori tagad piedāvā neaizmirstamu vizuālo pieredzi, nodrošinot 4K izšķirtspēju, taču padomā, vai Tev tā patiešām ir nepieciešama? Ja vien Tu ikdienā nestrādā ar foto vai video rediģēšanu un dizaina programmām, ļoti iespējams, ka šāds ieguldījums nebūs iztērētās naudas vērts. Šādas pakāpes izšķirtspēja ne tikai ievērojami paaugstina datora cenu, bet arī ietekmē tā baterijas darbības laiku. Tādēļ, ja vien Tev nav specifisku prasību, lietošanai mājās, darbā un skolā pilnībā pietiks ar 1080p displeju. 
 
2. Pērk pirmo modeli, kas iepatīkas.
Mūsdienās ir tik daudz vietu, kur pieejami datori, turklāt par visai atšķirīgām cenām! Būtu neprātīgi ieiet tikai vienā veikalā un izvēlēties pirmo modeli, kas iepaticies. Tādā veidā mēs zaudējam iespēju atrast vēl labāku piedāvājumu. Protams, no vienas puses var saprast arī pircējus – daudziem iepirkšanās saistās ar stresu un stāvēšanu rindās, tādēļ viņi cenšas šo uzdevumu paveikt pēc iespējas ātrāk, neapzinoties, ka steiga var viņiem izmaksāt dārgi. Tā vietā Tu vari jebkurā diennakts laikā, atrodoties mājās, skolā, darbā vai pat vilcienā, ienākt 220.lv (pieejama arī mobilā aplikācija) un nesteidzīgi izskatīt visu plašo datoru piedāvājumu. Vari salīdzināt tos pēc cenas, atlasīt, vadoties pēc konkrētiem parametriem un firmām, lai beigās nonāktu pie pareizās izvēles. Turklāt arī cenas šeit ir ļoti pieņemamas.
 
3. Aizmirst par portu jeb pieslēgvietu nepieciešamību. 
Lai arī neticami plānais un elegantais datora dizains var šķist ļoti pievilcīgs, ne vienmēr tas ir arī praktisks, jo mēdz gadīties, ka dizaina labā ir upurēti dažādi porti, piemēram, kur pieslēgt telefonu, datorpeli vai SD karti. Šis ir ļoti nozīmīgs aspekts, kuram pievērst uzmanību, pērkot datoru. Nevajadzētu koncentrēties tikai uz izskatu, bet arī funkcionalitāti un praktiskumu, šajā gadījumā – pieslēgvietām jeb portiem, kādus piedāvā konkrētais modelis. Katram normālam portatīvajam datoram vajadzētu būt ērti pieejamiem, vairākiem USB portiem, ieteicams, arī HDMI un SD kartes ports, lai bez problēmām varētu pieslēgt datoram visas nepieciešamās ierīces.  
 
4. Nepadomā par nākotni.
Būtu ieteicams ņemt vērā, ka dators ir visai apjomīgs finansiāls ieguldījums, kas paredzēts vismaz pāris gadu lietošanai. Jauns laptops ir kā jauna mašīna – tiklīdz Tu to iegādājies, pirkums zaudē savu sākotnējo vērtību. Pārliecinies, ka esi izvēlējies atbilstošus pamata parametrus, kas nodrošinās kvalitatīvu datora kalpošanu arī pēc gada – pievērs uzmanību RAM un cietā diska apjomam, procesoram un videokartei, displeja izmēram un pārnēsājamībai, ja šis faktors ir aktuāls. 
 
5. Nepadomā par datora atbilstību pircēja dzīvesveidam. 
Lai pilnībā pārliecinātos par to, ka noskatītais dators Tev patiešām der, vari to ne tikai apskatīt internetā un lasīt atsauksmes, bet arī aiziet un aplūkot veikalā klātienē, ja Tev šķiet, ka tas palīdzēs izdarīt izvēli. Padomā, vai datora svars Tev netraucēs, vai uz tā būs viegli rakstīt. Vai ekrāns ir matēts vai glancēts? Vai datoru vari ielikt somā un ērti paņemt līdzi? Ir daudz jautājumu, kurus sev uzdot, lai pārliecinātos par pirkuma piemērotību Tavam dzīvesveidam un nepieļautu kļūdu. 
 
Vai Tev ir kāds padoms, kuru Tu vari sniegt tiem, kas pērk sev jaunu datoru? Ieraksti komentārā!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru