5 lietderīgi palīgrīki zemledus makšķerniekiem
Apmaksāts raksts

Lai gan laika apstākļi aiz loga vēl arvien ir visai ziemai neraksturīgi, šur tur Latvijā jau parādījies pirmais ledus, kas makšķernieku entuziastu pasaulē nozīmē tikai vienu – jāsāk gatavošanās jaunajai zemledus makšķerēšanas sezonai. Neatkarīgi no tā, vai esat pievērsies šim makšķerēšanas veidam hobija vai profesionālā līmenī, ikvienam zemledus makšķerniekam rūpīgi jāizvēlas savs palīgrīku arsenāls, lai tiktu pie kārotā ziemas loma un gardām vakariņām makšķernieku gaumē. 
Šoreiz ieskatīsimies zemledus makšķernieku palīgrīku piedāvājumā un noskaidrosim, kuri ir tie rīki, kas noteikti būtu jāņem līdzi uz aizsalušo ūdentilpni.
 
Ledus urbis makšķerēšanas vietas izveidei
Pirmā lieta, bez kuras noteikti neiztikt nevienam ziemīgā loma kārotājam, ir kvalitatīvs un pietiekoši spēcīgs zemledus makšķerēšanas urbis jeb ledus urbis. Āliņģa izurbšanai jāpieiet gana nopietni, proti, jāizvēlas ledus biezumam atbilstošs darba instruments. 
Ievērojiet - jo biezāka ir apstrādājamā virsma, jo smagāks darba rīks Jums būs nepieciešams. Ledus urbju svars visbiežāk svārstās apmērā no 1 līdz pat 3 kilogramiem. Arī konkrētā instrumenta maksimālais urbšanas biezums ir viens no faktoriem, kuru noteikti būtu jāņem vērā. 
 
Makšķernieka kaste ērtai rīku uzglabāšanai
Lai ziemīgā loma kārotājs neizskatītos tik neveikli kā pīle uz ledus, noteikti jāapbruņojas arī ar ietilpīgu un ūdensnecaurlaidīgu makšķerēšanai nepieciešamo rīku uzglabāšanas kasti. Ja makšķerējot esat iecerējis arī pārvietoties no viena āliņģa uz otru, būtu ieteicams iegādāties tā saucamās ziemas ragavas jeb uzglabāšanas kasti, kas būs īpaši viegli pārvietojama pa aizsalušās ūdenstilpnes virsmu, pateicoties tās formai. 
Šis rīks lieti noderēs arī gadījumos, kad būsiet piemirsis par atsevišķas sēžamvietas iekļaušanu savā līdzi ņemamo palīgrīku sarakstā.
 
Eholote ar ziemas makšķerēšanas režīmu
Vai zinājāt, ka eholotes noder ne tikai vasaras, bet arī ziemas copes vajadzībām? Eholotes ar tā saukto ziemas makšķerēšanas režīmu būs lieliski palīgi tiem zemledus makšķerniekiem, kas vēlas paaugstināt savas iespējas tikt pie tik ļoti kārotās zivs. 
Ieslēdziet atbilstošo režīmu, savienojiet eholoti ar zemledus zvejas režīmu atbalstošu sonāru un metieties piedzīvojumos! Eholotes un sonāra iegāde ziemas mēnešos noteikti atmaksāsies arī vasaras periodā, jo lielākā daļa eholotu ir piemēroti visiem zvejas veidiem.
 
Ziemas telts siltuma saglabāšanai
Protams, ziemai raksturīgie laika apstākļi pieprasa arī atbilstošu aizsardzību no sala un aukstuma. Lai gan esošās ziemas laika prognozes neliecina par to, ka tuvākajā laikā zemledus makšķerniekiem būtu jārēķinās ar īpaši zemām gaisa temperatūrām, ziemas telts iegāde ir apsveicams lēmums jebkurā gadījumā. Ziemas nojume spēs Jūs pasargāt gan no sala, gan no vēja, kā arī sniegota puteņa. 
Lielākā daļa no šīm teltīm ir aprīkotas arī ar īpaši zemledus makšķerniekiem izveidotu caurumu telts grīdā, lai makšķernieka komforts vienmēr būtu pirmajā vietā.
 
 
 
 
Īsa un ērta makšķere lomu izvilkšanai
 
Visbeidzot pieķersimies arī pie paša svarīgākā rīka, bez kura zemledus makšķerēšana nav iedomājama vispār, proti, zemledus makšķeres. Zemledus makšķerēšanai piemērotais ekipējums atšķiras no vasarā izmantojamā ar tā garumu, kā arī lietošanas ērtības faktora. Ziemas sezonai īpaši piemērotās makšķeres ir salīdzinoši īsas, jo tās ir paredzēts turēt virs ledus virsmā izurbtā cauruma, kā arī gana ērtas, lai tās jebkurā brīdī varētu nolikt turpat pie āliņģa, lai ievilktu elpu un atpūstos.
 
Viss nepieciešamais zemledus entuziastiem
 
Kur meklēt visu zemledus makšķerēšanai nepieciešamo? Iegriezieties vienā no Latvijā lielākajiem tiešsaistes tirdzniecības centriem – 220.lv, kur Jūs jau gaida tādi zemledus makšķernieku piederumi kā eholotes, ledus urbji un makšķerēšanas kastes. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. arī
    arī
    pirms 2 nedēļām

    Vismaz desmitzaru žebērklis noderīgs (pavasarī).

    Atbildēt

Pievienot komentāru