5 padomi, kā iekrāt naudu noteiktam mērķim
Apmaksāts raksts

Noteikti, daudziem cilvēkiem ir bijusi situācija, kad gribas kaut ko ļoti iegādāties, bet tajā brīdī nav nepieciešamie naudas līdzekļi, lai varētu veikt vēlamo pirkumu. Esam izveidojuši sarakstu ar pāris noderīgiem padomiem, kas, iespējams, tev ļaus iekrāt naudu, lai tu varētu īstenot savus finansiālos plānus. 
 
1. Solis - izveido plānu
 
Vienmēr ir vieglāk iekrāt naudu tad, kad ir izstrādāts konkrēts rīcības plāns. Noteikti nevajadzētu jau uzreiz sākumā sākt ar lielu mērķi, jo tādus sasniegt ir daudz grūtāk. Vislābāk būtu sākt ar mazāku mērķi, jo tā izpilde nebūs tik sarežģīta. Piemēram, iedomājies, ja vēlies iekrāt 2500 EUR gada laikā. Tas nozīmē, ka būs nepieciešams ietaupīt mēnesī vismaz 200 EUR, kas noteikti daudziem varētu šķist neiespējamā misija. Būtiski ir sākotnēji izvirzīt mazāku mērķi un pakāpeniski  to paaugstināt. 
 
2. Solis - maini ikdienas pieradumus
 
Bieži vien cilvēki vēlas ietaupīt naudu, tomēr ne vienmēr tiek izveidots konkrēts plāns, lai varētu sasniegt šo mērķi. Esam izveidojuši sarakstu pēc kura vadoties, ir iespējams nedēļā ietaupīt vismaz 50 EUR. 
 
1. Dodoties pie dabas, ņem līdzi savu ūdens pudeli nevis iegādājies to veikalā
2. Dažas reizes nedēļā ņem pusdienas līdzi nevis dodies uz ēstuvēm
3. Ietaupi naudu, izvairoties no kafijas automātiem
4. Mēneša laikā samazini kafejnīcu un restorānu apmeklējumu skaitu
5. Ietaupi naudu, dodoties uz veikalu ar konkrētu iepirkumu sarakstu
6. Pārskati, vai šī brīža telefona operators un televīzijas sniedzējs ir izdevīgākais 
7. Mazāk naudu velti, lai pārvietotos ar taksi vai sabiedrisko transportu, vairāk pārvietojies ar kājām
 
Bieži vien cilvēkiem ir tendence mēneša laikā iztērēt naudu daudzās lietās, kuras patiesībā nav nepieciešams, un mēneša beigās tiek ņemti ātrie kredīti, lai varētu tikt galā ar īslaicīgām finansiālajām problēmām, bet, iespējams, ir nepieciešams vienkārši mainīt savus ikdienas paradumus?
 
3. Solis - nopelni vairāk
 
Ja esi izlēmis, ka vēlies iekrāt naudu, lai varētu īstenot kādu ieceri, tad noteikti ir vērts padomāt arī par dažādiem alternatīviem finanšu ieguves avotiem. Esam apkopojuši pāris nodarbes, kuras noteikti ir pa spēkam ikvienam.
 
1. Pārdod apģērbu vai mēbeles, ko šobrīd vairs neizmanto
2. Iznomā istabu savā dzīvoklī, ja šobrīd to neizmanto
3. Izmanto prasmes, ko vari nodot kādam citam, piemēram, angļu valodas apguvi
4. Iznēsā reklāmas lapiņas
 
Šie ir daži no veidiem, kā katru mēnesi iespējams iegūt papildus finanšus līdzekļus. Ir nepieciešams palūkoties uz lietām plašāk, jo tādā veidā tu ieraudzīsi vairāk iespēju. 
 
4. Solis - iekrātos līdzekļus saglabā krājkontā
 
Lai varētu sekot līdzi tam, cik gada laikā būsi iekrājis, noteikti ir nepieciešams izveidot atsevišķu krājkontu, kurā varēsi sekot līdzi naudas apritei. Ja iekrāto naudu ievietosi turpat, kur Tev tiek ieskaitīta alga, tas nebūs gana efektīvi, jo nevarēsi sekot līdzi iekrātajai naudai. 
 
5. Solis - maini finansiālo skatījumu
 
Lai varētu iekrāt naudu, noteikti ir nepieciešams ar plašāku skatu palūkoties uz lietām. Kā jau minējām, viens no variantiem ir pārdot lietas, kuras ikdienā neizmanto. Bieži vien cilvēkiem patīk lietas krāt, tomēr, iespējams, ja tās vairs neizmanto, ir laiks no tām šķirties un pārdot kādam, kurš tās izmantos biežāk. 
 
Šie ir tikai daži no padomiem, kas var ļaut gada laikā iekrāt pietiekami daudz naudas, lai pēc tam varētu doties ceļojumā vai piepildītu kādu citu sen kārotu vēlmi. Finanses ir lietas kurām iespējams variēt, un katru mēnesi rūpīgāk piedomājot pie ienākumiem un izdevumiem, iespējams ilgākā laika posmā iekrāt diezgan lielu naudas summu. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. he he
  he he
  pirms 11 mēnešiem

  Ko taupa taupītājs, to laupa laupītājs.

  Atbildēt
 2. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 11 mēnešiem

  Naudu inflācijas dēļ nav jēgas krāt. Visizdevīgāk it to pārvērst zeltā. Zelta vērtība tikai augs, jo to arvien vairāk izmanto IT sistēmās un mobilajos telefonos. Veikalā zeltu arī pirkt nav ieteicams, jo tur ir nenormāls uzcenojums. Vislētāk to var iegādāties no caurbraucošajiem romu tautības cilvēkiem, kas Latvijā kā tūristi ierodas no Bulgārijas, Rumānijas un citām Maķedonijām vai kādām Balkānu valstīm. Viņiem vienmēr zelts ir līdz, vajag tikai palūgt, ja nav jau visu izpārdevuši..

  Atbildēt
 3. zinātājs
  zinātājs
  pirms 11 mēnešiem

  Gribētos zināt, cik politiskās partijas maksā par reklāmas lapiņu iznēsāšanu un vai vispār svešiem no malas to uztic, jo katrā partijā atrodas ne viens vien bezdarbnieks, kurš ar prieku izpildīs jebkuru darbiņu, kas dod iespēju nopelnīt un ietaupīt.

  Atbildēt

Pievienot komentāru