5 padomi, kā uzkrāt naudu lieliem pirkumiem
Apmaksāts raksts

Vai kādreiz esat mēģinājis sakrāt naudu mājokļa vai automašīnas iegādei, bet galu galā atmetis tam ar roku? Tas, ka pirmās reizes nesanāk, nenozīmē, ka jāmet plinti krūmos. Uzkrājumi patiešām ir tie, kas palīdz mērķiem īstenoties. Vai vēlaties beidzot piepildīt arī savus sapņus? Turpiniet lasīt un jūs noskaidrosiet 5 veidus, kā uzkrāt naudu lieliem pirkumiem. 
 
Definējiet savu mērķi 
Cilvēku visbiežāk pieļautā kļūda ir tā, ka viņi nemaz paši nezina, ko vēlas. Tieši tādēļ izgāžas visi mēģinājumi uzkrāt. Jā, iespējams, jūs abstrakti esat iedomājies, ka, tikko kā parādīsies nauda, nopirksiet to mašīnu. Taču šāda domāšana nepalīdz sasniegt mērķi. 
Jums ir jābūt skaidrai nostājai, ko un kāpēc jūs vēlaties. Piemēram, jūs sapņojat par šo pašu automašīnu. Pierakstiet, ko jūs no tās sagaidāt jeb kādēļ to vēlaties - lai ietaupītu laiku ceļā uz darbu, lai justos ērti un vairs nekad neizmantotu sabiedrisko transportu, lai vestu bērnus uz skolu. Tad, kad ekspektācijas ir skaidras, pierakstiet aptuvenos parametrus, kuri būtu visefektīvākie, lai apmierinātu šīs vajadzības. Piemēram, ādas sēdekļi – ērtumam, plašs salons – lai pietiktu vietas gan jums, gan bērniem, liela izmēra riepas – lai vajadzības gadījumā varētu izbraukt pat pa lauku ceļiem. 
Kad esat ar to tikuši galā, meklējiet papildus informāciju internetā. Iespējams, izrādīsies, ka jūsu izvirzītajiem parametriem ir kādas alternatīvas, kas pilda to pašu funkciju, bet ir finansiāli izdevīgākas. Pastāv varbūtība atklāt arī kādus zemūdens akmeņus. Piemēram, pētot citu cilvēku atsauksmes, jūs varat noskaidrot, ka ādas sēdekļi nemaz nav tik ērti ziemā, kad ir mīnus 20. Tātad nu jau jums ir jāizvēlas vai nu parastie auduma sēdekļi, vai arī apsildāmie ādas sēdekļi.
Nākamais posms – atlasiet auto markas un modeļus, kas piedāvā tieši to, kas jums ir nepieciešams! Tad, kad sapņu transportlīdzeklis ir rokā, izpētiet tirgus piedāvājumu. Iespējams, dodieties uz auto salonu, lai pārliecinātos, vai tas tiešām ir tas, ko jūs meklējat. Tālāk vienkārši turpiniet sekot līdzi nozares jaunumiem, cenām un citām izmaiņām – atlaidēm, īpašajiem piedāvājumiem u.tml. Informācija ir jūsu labākais draugs – tā sniedz priekšrocības, kuru nav citiem, jo pārējie vienkārši neattiecas tik nopietni pret savu sapni, kā to darāt jūs. 
 
Apzinieties savu finansiālo stāvokli 
Lai arī cik ļoti mums negribētos to atzīt, tomēr matemātika dzīvē noder. Kāds gudrs cilvēks reiz ir teicis: ‘’Nav iespējams uzlabot to, ko nevar izmērīt.’’ Paskatīsimies, kā to piemērot, kad nepieciešams uzkrāt naudu lieliem pirkumiem. 
Pierakstiet savus ienākumus un izdevumus. Saskatiet, kāds ir atlikums mēneša beigās jeb brīvie līdzekļi. Neaizmirstiet ierakstīt mērķa ciparu jeb kārotā pirkuma cenu. Tālāk vienkārši izrēķiniet, cik ilgs laiks būtu nepieciešams, lai ar pašreizējo finanšu plūsmu un dzīvesstilu uzkrātu naudu lielajam pirkumam. 
Jā, iespējams šis rezultāts – viens, trīs, pieci gadi – jūs neapmierinās. Iespējams, tieši otrādāk - jāpaciešas tikai pāris mēneši, un tas nemaz nav tik traki! Katrā gadījumā šāda sistēma, kas ļauj apzināt savu finansiālo situāciju, vienmēr paver jums papildus iespējas – piemēram, apsvērt aizdevumu vai kredītu. Un tas tikai tādēļ, ka skaidri zināt, kad un kā varēsiet to atgriezt.  
Ja jums ir šis finanšu plāns, tā jau ir puse no uzvaras! 
 
Ietaupiet naudu 
Vai jums šķiet, ka šis ir pārāk banāls ieteikums? Mēs saprotam. Visticamāk, jūs vienkārši vēl neesat iepazinies ar šiem iedarbīgajiem veidiem, kas ‘’glābj naudas makus’’. Tagad, kad zināt, ko jūs vēlaties, kad jūs to vēlaties un cik naudas tam pietrūkst, ietaupīšanai būs pavisam cita garša! Iepazīstieties ar padomiem un aprēķiniet, cik tādējādi mēnesī jūs varat ietaupīt. Iespējams, ar to pietiks, lai piepildītu jūsu sapni! 
 
Gatavojiet mājās 
Šis ieteikums uzlabo ne tikai jūsu finansiālo situāciju, bet gan arī figūru! Dodoties uz darbu, ņemiet līdzi mājās iepriekš sagatavotas maltītes. Ieteicams gatavot vairākām dienām uz priekšu, jo tā jūs izvairīsieties no impulsīvām gastronomiskajām vēlmēm. Tas attiecas arī uz dzērieniem - tā vietā, lai pirktu kafiju automātā vai kafejnīcā, paņemiet līdzi uz ofisu kafijas  paciņu un termokrūzi. Tieši tik vienkārši! 
 
Dodieties uz veikalu jau paēdis 
Sens latviešu ticējums vēsta – ja dodies uz veikalu nepaēdis, drīzumā gaidi robu naudas makā! Mēs nestrīdēsimies ar klasiku, vai ne? Papildus tam, jau iepriekš sastādiet nepieciešamo produktu sarakstu. Tos, kuriem ir ilgs derīguma termiņš, ieteicams iegādāties vairumā un vairumtirdzniecības bāzēs. 
 
Iegādājaties lietotas preces 
Līdz ar zero waste un minimālisma kustībām, iepirkšanās humpalās vai citos lietoto preču veikalos ir kļuvusi teju par modes lietu. Ja vēlaties uzkrāt naudu lieliem pirkumiem, šis trends jums spēlē tikai par labu. Tomēr der atcerēties, ka kvalitāte vienmēr uzvar pār kvantitāti. Kārtīgi izvērtējiet preces kvalitāti, pirms to iegādājaties. Ja runa ir par apģērbu, tad vislabāk iegādāties klasiku, kas nekad nenoveco. 
 
Salīdziniet preces un pakalpojumus
Šķietami vienkāršs, taču patiešām strādājošs ieteikums. Tas attiecas ne tikai uz dažādiem portāliem, kas piedāvā salīdzināt preci dažādos interneta veikalos, bet gan arī, piemēram, ‘’Maxima’’ un ‘’Rimi’’ piedāvājuma salīdzinājums. Vienas dienas ietvaros šāds solis neko daudz nemaina, tomēr, ja lūkojamies ilgtermiņā, tad tas tiešām palīdz ietaupīt.
 
Izmantojiet skaidru naudu 
Pirmkārt, skaidras naudas lietojums ir daudz uzskatāmāks – fiziskai lietai mēs pieķeramies stiprāk, tādēļ skaidru naudu vienkārši būs ‘’žēl’’ tērēt nevajadzīgām lietām. Turklāt jūs varat dažādi izaicināt sevi – piemēram, ja atstājat veikalā 9,20 EUR, tad atlikušo summu līdz apaļam ciparam, respektīvi, 80 centus iemetiet savā krājkasītē. Daudzi cilvēki pat nepamana, ka šādā veidā var uzkrāt ievērojamu summu mēneša ietvaros. 
 
Ietaupiet uz rēķiniem 
Atcerieties izslēgt gaismu istabā, kad vairs tur neatrodaties. Turklāt tumšais un mierīgais novembris un decembris arī ir perfekts laiks sveču gaismai. Papildus tam, iestatiet automātisko rēķinu apmaksu – tā jūs par tiem nekad neaizmirsīsiet, līdz ar to jums nenāksies maksāt soda procentus. 
 
Atlieciet naudu 
Vai jums šķiet, ka uzkrāt naudu lieliem pirkumiem ir iespējams tikai tad, ja mēneša beigās paliek pāri kvantums ar ‘’liekajiem’’ līdzekļiem? Tas ir mīts. ‘’Centu pie centa neliksi - pie eiro netiksi’’ ir princips, pie kura jums jāpieturas, ja vēlaties īstenot savu mērķi pēc iespējas ātrāk. Lūk, daži praktiski padomi: 
 
Atveriet krājkontu 
Izmantojiet iespēju, ko piedāvā bankas. To labums slēpjas nevis izdevīgumā, bet gan tajā, ka jums vienkārši nebūs izvēles. Ar ikmēneša automātiskajiem maksājumiem un ierobežotajām naudas līdzekļu izņemšanas iespējām sakrāsiet gribot vai negribot. 
 
Izmantojiet dāvināto naudu 
Kad tuvinieki vai radi jautā, ko vēlaties saņemt svētkos, tad savas vēlmes neslēpiet. Varat pateikt, ka jūs pašlaik krājat naudu jūsu lielajam sapnim un priecāsities, ja viņi šo ieceri atbalstīs. 
 
Atmaksājiet kredītus 
Patiesībā tai jābūt jūsu galvenajai prioritātei – jo ātrāk atmaksāsiet savu kredītu vai līzingu, jo mazāk vajadzēs pārmaksāt soda procentos. Turklāt, dzēšot parādsaistības, ātrāk parādīsies brīvie līdzekļi, kurus varēs novirzīt iekrājumos. 
 
Maksājiet sev vispirms 
Izlemiet, kādu summu ik mēnesi novirzīsiet savam sapnim, un dariet to tikko kā ir ienākuši līdzekļi! Ja mēģināsiet atlikt naudu mēneša beigās, tad bieži vien izrādīsies, ka atlikt vairs nemaz nav ko. 
 
Domājiet par papildu ienākumu avotiem 
Esiet radoši! Ja vēlaties uzkrāt naudu lieliem pirkumiem, nevajadzētu ļaut esošajai situācijai jūs ierobežot. Ikviens var gūt papildus ienākumus arī bez īpašas piepūles, piemēram: 
 
Veiciet revīziju 
Izrevidējiet savu skapi un atbrīvojaties no lietām, kuras vairs nenes prieku. Nereti mēs pat nenojaušam, ka apģērbā ‘’turam’’ ievērojamu naudas summu. Protams, tas neattiecas tikai uz apģērbu. Mūsdienās var pārdot teju jebko! 
 
Meklējiet papildus darbu tiešsaistē
2020. gads pasauli ir ievirzījis fāzē, kur lielākā daļa cilvēku strādā no mājām jeb attālināti. Kāpēc gan lai tas nebūtu pa spēkam arī jums? Izpētiet sludinājumu portālus, grupas vai forumus, kur atrodamas vakances. Pašlaik ir ļoti daudz cilvēku, kuri piedāvā veikt gabaldarbus – piemēram, veikt slepeno pirkumu, samontēt video, novadīt pasākumu. Tā var būt laba iespēja piepelnīties! 
 
Pelniet ar savu hobiju
Jums patīk adīt, pārveidot attēlus vai jūs protat izveidot mājaslapu? Lieliski! Piedāvājiet savus pakalpojumus citiem. Kas neriskē, tas nedzer šampanieti! 
 
Uzkrāt naudu lieliem pirkumiem ir iespējams jau šomēnes! 
Māja, ceļojums vai jauns auto – vienalga, kāds ir tavs mērķis, uzkrājums vienmēr ir laba ideja, kā realizēt savu sapni! Daudziem šķiet, ka uzkrāt naudu lieliem pirkumiem ir pārāk ilgs un grūts process, tomēr galvenā panākumu atslēga ir būt stingram un vienkārši sākt. Ne velti mēdz teikt – kas meklē, tas atrod! Vadieties pēc mūsu ieteikumiem un jūsu sapņi sāks piepildīties ar gaismas ātrumā!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru