5 paradumi, no kuriem atbrīvoties 2020.gadā
Apmaksāts raksts

Jauns gads nāk ar jaunām iespējām. Nav pat svarīgi, vai tā ir kāda jaunā gada apņemšanās vai varbūt ieplānoti jauni darbi un senu sapņu piepildīšana. Galvenais, lai iecerētais sagādātu prieka pilnus brīžus. Ar skatu uz gaišāku nākotni, jāparūpējas par to, lai visas sliktās lietas un paradumi paliktu vecajā gadā un nesekotu līdzi, kā smags koferis, kas apgrūtina dzīvi. Tāpēc esam sagatavojuši sarakstu ar 5 paradumiem, no kuriem atbrīvoties 2020.gadā.
 
1. No negatīvas domāšanas
Nav noslēpums, ka pozitīva domāšana nodrošina gan labu garastāvokli, gan neļauj ieslīgt depresijā pat tad, ja kādreiz viss neizdodas kā iecerēts, savukārt negatīva domāšana tieši otrādi - sabiezina krāsās un katru lietu padara vēl briesmīgāku nekā tā ir patiesībā. Negatīva domāšana arī kavē sevi pilnveidot un attīstīt vai izmēģināt ko jaunu, jo šķiet, ka nekas jau tāpat neizdosies. 
 
2. No prokrastinācijas
Prokrastinācija jeb darbu atlikšana uz vēlāku laiku var negatīvi ietekmēt ne tikai paveicamos darbus, bet arī karjeras izaugsmi, privāto dzīvi un pat mentālo veselību. Darbu atlikšanu uz vēlāku laiku var ietekmēt ne tikai slinkums, bet arī motivācijas trūkums. Kā to pārvarēt? Veicamajā darbā jāatrod kaut viena pozitīva lieta, kaut vai doma, ka jo ātrāk pienākums tiks izpildīts, jo ātrāk tas tiks izņemts no izpildāmo pienākumu saraksta, un arī sirdsapziņa par atlikto uzdevumu nemocīs, līdz ar to nekaitēs nevienam dzīves aspektam.
 
3. No impulsīvas iepirkšanās
Impulsīva iepirkšanās ne vienmēr ir slikta. Ja tas notiek reizi pa reizei vai tikai īpašos gadījumos, nekādu ilgtermiņa kaitējumu tā nenodarīs. Tomēr, ja šāda iepirkšanās notiek regulāri, ir vērts aizdomāties, kā sevi kontrolēt. Jo impulsīvie pirkumi brīžiem rada nevis prieku, bet gan nožēlas sajūtu par nelietderīgi iztērēto naudu. Lai atbrīvotos no impulsīvās iepirkšanās paraduma un saprastu, kā ietaupīt naudu, jāveic ļoti cītīga sava personīgā budžeta plānošana un jāizvērtē, cik daudz paliek brīvo līdzekļu. Varbūt daļu var veltīt kādam pirkumam, bet varbūt labāk visu brīvo naudu novirzīt uzkrājumiem, lai vēlāk varētu atļauties nopirkt sev kaut ko vērtīgu vai aizbraukt kādā ceļojumā. 
 
4. No kaitīgiem ieradumiem
Visi zina, ka kaitīgie ieradumi ir slikti, tomēr ne visiem veiksmīgi izdodas no tiem atbrīvoties. Tomēr ir vērts pacensties atbrīvoties no sev piemītoša kaitīgā ieraduma, lai uzlabotu savu dzīvi un veselību. Turklāt daži kaitīgie ieradumi, kā, piemēram, smēķešana, arī finansiāli dārgi izmaksā, tāpēc vērts padomāt arī par to, cik daudz naudas tiek iztērēts, kaitīgo ieradumu uzturēšanai. Varbūt, ja ne veselības uzlabošana, tieši naudas ietaupīšana var palīdzēt rast vajadzīgo motivāciju, lai atbrīvotos no kaitīgajiem ieradumiem. 
Tomēr kaitīgie ieradumi nav tikai smēķēšana vai kas līdzīgs. Mūsdienās arī pie kaitīgajiem ieradumiem var pieskaitīt, piemēram, pārāk ilgu laika pavadīšanu viedierīcēs un sociālajos tīklos, kas ir pamatīgi laika zagļi. Tāpēc 2020.gadā var padomāt par to, kādi kaitīgie ieradumi piemīt Jums, lai veiksmīgi no tiem atbrīvotos.
 
5. No slinkuma
Jebkuram cilvēkam reizi pa reizei patīk paslinkot. Un tas nav nekas slikts, tomēr reizēm slinkums ir tas, kas neļauj sevi pilnveidot un virzīties uz priekšu, jo vieglāk ir nedarīt neko. Tapēc slinkums jāpārvar, atrodot jebkādu motivāciju, piemēram, izdarot kādu lietu, ko slinkums kavē padarīt, var sevi apbalvot kaut ar šokolādi. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru

UZMANĪBU!
Jūsu IP adrese ir bloķēta, neskaidrību gadijumā sazinieties ar administrāciju!