5 soļi, kas palīdzēs sagatavot automašīnu pavasarim

Ikviens transportlīdzekļa īpašnieks zina, ka ziemas sezona atstāj pēdas ne tikai uz automašīnas ārpusi, bet arī detaļām un pat salonu. Par laimi, pavasaris jau klauvē pie durvīm, tādēļ ir laiks tam pienācīgi sagatavoties, veicot atbilstošus auto apkopes darbus. Interneta veikals 220.lv ir apkopojis piecus svarīgākos soļus, kas palīdzēs arī Tev sagatavot savu transportlīdzekli siltajai sezonai.
 
1. Sāc no apakšas.
    Pirmais solis, kas jāveic, lai atsvaidzinātu savu mašīnu pēc garās un aukstās ziemas, protams, ir atbrīvošanās no sāls paliekām un tā radītajām sekām. Ikviens šoferis piekritīs, ka, it īpaši, braucot pa pilsētām, sāls ir neatņemama ceļa sastāvdaļa, kas rada pamatīgus bojājumus ne tikai auto, bet arī apaviem un pat dzīvnieku ķepām un ēkām. 
    Lai transportlīdzekli atbrīvotu no sāls pēdām, vislabāk doties uz automazgātavu vai arī izmantot spiediena mazgātāju mājas apstākļos, rūpīgi noskalojot ar ūdeni visas automašīnas detaļas, apakšu un sānus, kas bija pakļauti sāls ietekmei. Svarīgi nomazgāt tieši mašīnas apakšu, ko visvieglāk var izdarīt profesionālā automazgātavā. 
 
2. Nomazgā un ievasko mašīnu.
   Ja esi nolēmis auto mazgāt paša spēkiem, izvēlies atbilstošu līdzekli, kas atvieglos traipu noņemšanu. Ja ir grūti noņemami pleķi, izmanto spēcīgāku formulu, kas notīra virsmu un vienlaikus arī saudzē krāsu. Izvairies no abrazīviem līdzekļiem. Pēc tam, kad mašīna nomazgāta un nožuvusi, uzklāj vaska kārtu, kas liks auto spīdēt un pasargās no netīrumiem ilgāku laiku. 
 
3. Nomaini riepas.
    Kā zināms, no 1. decembra līdz 1. martam ziemas riepas ir obligātas, taču, iestājoties martam, autovadītājiem tiek ieteikts nesteigties ar riepu maiņu un sekot līdzi laika apstākļiem. Latvijā arī aprīļa mēnesī vēl mēdz uzsniegt sniegs, izveidoties ledus kārta uz ceļiem, kā arī uznākt putenis. Taču, kad pavasaris pienācis, prātīgāk, protams, būtu uzstādīt sezonai atbilstošas riepas, nevis turpināt braukt ar ziemas komplektu. Lai nebūtu lieki jātērē laiks, riepas internetā, 220.lv, ir iespējams iegādāties ātrāk, ērtāk un izdevīgāk. Šeit pieejami pasaulē labāko ražotāju modeļi. 
 
4. Nomaini vējstiklu tīrītāju slotiņas.
    Pavasara sākums ir lieliski piemērots tam, lai nomainītu vējstikla tīrītāju slotiņas, it īpaši, ja to gumijas ir ieplaisājušas. Vidēji slotiņu kalpošanas laiks ir seši mēneši, taču, ja redzams, ka stikls netiek notīrīts vienmērīgi un kvalitatīvi, ir brīdis iegādāties jaunas slotiņas. Pie reizes arī notīri stiklus, izmantojot gadalaikam atbilstošu līdzekli. Neaizmirsti arī par vējstikla iekšpusi!
 
5. Iztīri automašīnas salonu.
    Sāls un netīrumi, kas pielīp automašīnas ārējam karkasam, ziemas laikā, ātri vien nonāk arī salonā. Iedomājies, cik netīri bieži vien ir mūsu apavi, ja ārā ir slapjš sniegs vai dubļi. Turklāt laika gaitā auto salons gluži vienkārši kļūst netīrs arī citu iemeslu dēļ. Dažādas drupačas uz sēdekļiem, dzīvnieku spalvas, mati un citas daļiņas – tas viss atrodams automašīnās. Tas viss sakrājas, veidojot putekļu kārtu arī uz salona virsmām. 
     Pirmais, ar ko vajadzētu sākt, ir rūpīga auto izsūknēšana ar putekļu sūcēju. Izņem ārā paklājiņus un iztīri tos. Ja iespējams, izmazgā sēdekļu pārvalkus. Izmanto īpaši sēdekļiem piemērotu tīrāmo līdzekli, lai tos apkoptu. Tāpat arī pielieto virsmām piemērotu tīrītāju, kas tās neskrāpē un atstāj mirdzošu tīrību. 
     Ja automašīnā ir ādas vai koka sastāvdaļas, pirms tās tīri, izpēti internetā pieejamo informāciju par to, kā labāk veikt kopšanu šādiem materiāliem. 
     Izej cauri visiem šiem soļiem, un Tava mašīna būs gatava braukt pretī pavasarim!
 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru