5 vasarīgi kokteiļi organisma attīrīšanai
Apmaksāts raksts

Ūdens pietiekamā daudzumā ir nepieciešams normālai organisma funkcionēšanai. Tas vajadzīgs ne tikai tam, lai attīrītu organismu no toksīniem un paātrinātu vielmaiņu, bet arī ādas un locītavu veselības uzlabošanai. Bieži vien ir dzirdēts apgalvojums, ka ir ļoti grūti dienā izdzert nepieciešamo ūdens daudzumu, proti, 8 - 9 glāzes dienā. Tāpēc esam sagatavojuši vairākas noderīgas receptes gardiem dzērieniem, kas ne tikai atveldzēs un attīrīs organismu, bet arī palīdzēs uzņemt vajadzīgo šķidruma daudzumu, piešķirot tā garšai veselīgus un atsvaidzinošus akcentus. 
    Vecāki zina, cik grūti ir panākt to, lai arī bērni dienas laikā uzņemtu vajadzīgo ūdens daudzumu. Sevišķi svarīgi tas ir vasaras periodā, kad bērni brīvo laiku pavada pie dabas un tiešos saules staros. Ne mazums pūļu jāpieliek, lai pierunātu bērnus padzerties tīru ūdeni, tāpēc atliek likt lietā izdomu un papildināt to ar ogām, augļiem un zaļumiem. Kā tad pagatavot dzērienus, kas būtu ne tikai veselīgi, bet arī apgādātu ķermeni ar nepieciešamo ūdens daudzumu, pastāstīsim raksta turpinājumā.
 
Greipfrūts, ūdens, piparmētras, medus
Šī dzēriena pagatavošanai būs nepieciešams viens vesels greipfrūts, svaigas piparmētru lapas un tējkarote medus. Iesākumā plānās šķēlītēs jāsagriež greipfrūts, tā mizu var arī nenoņemt. Ja tomēr plānots augli atdalīt no mizas, un patīk biezākas konsistences kokteiļi, tad greipfrūtu pirms tam var sablenderēt blenderī. Krūkā ar ūdeni pievieno greipfrūta šķēles vai masu, smalki sadala piparmētru lapas un visam pievieno tējkaroti medus. Tomēr saldinātāja pievienošana kokteilim ir gaumes jautājums, ja patīk stiprākas garšas dzērieni, medu var arī nepievienot.
 
Gurķis, baziliks, ūdens
Daudzviet esam redzējuši, ka lielākam svaigumam un veldzējošai garšai, ūdenim pievieno svaiga gurķa šķēlītes. Lai šim kokteilim piešķirtu asumiņu, to var papildināt arī ar bazilika vai piparmētru lapiņām. Turklāt šis padzēriens caurspīdīgā ūdens krūkā izskatīsies vasarīgi un koši un atveldzēs slāpes karstās  dienās. Gurķis piešķirs dzērienam atvēsinošu akcentu, bet baziliks bagātinās to ar vitamīniem un piešķirs interesantu garšu. Garšas buķetes papildināšanai dzērienam var pievienot arī šķēlīti citrona.
 
Ūdens, citrons, medus
Arī šī dzēriena pagatavošanai nav vajadzīgas daudzas sastāvdaļas. Citronu sagriež plānās šķēlītēs, uzber virsū nedaudz cukura vai pievieno tējkaroti medus, ko aplej ar verdošu ūdeni un ļauj garšai ievilkties. Citronu var apliet arī ar vēsu, filtrētu ūdeni. Ūdens filtri noderēs mājsaimniecībās, kurās no centrālā ūdenspievada tiek piegādāts nekvalitatīvs ūdens, ar metālisku piegaršu, kaļķu nogulsnēm vai iedzeltenu krāsu. Turkāt izmantojot ūdens filtrus, ūdens nebūs iepriekš jānovāra un gardu kokteiļu pagatavošana neprasīs ilgu laiku.
 
Persiki, piparmētras, zaļā tēja
Auksto tēju slāpju veldzēšanai plaši izmanto arī tveicīgās Dienvidu zemēs. Lai to pagatavotu, pāris zaļās vai melnās tējas maisiņi jāaplej ar verdošu ūdeni un jāļauj tai ievilkties un atdzist. Kad tā kļuvusi vēsa, tā jāielej lielā krūkā. Sīkās šķēlītēs jāsagriež persiks un jāpievieno tējai. Garšas buķetes papildināšanai, dzērienam var pievienot piparmētras vai citronmētras lapiņas. Lai dzēriens būtu ne tikai veldzējošs, bet arī vēss, krūkā der iemest pāris ledus gabaliņus.
 
Kressalāti, banāni un ūdens
Šī dzēriena pagatavošanai būs nepieciešami pāris banāni, kurus sīkās šķēlītēs jāpievieno ūdenim. Kressalātus vislabāk ir nevis sagriezt ar nazi, kas var kaitēt to garšai, padarot tos rūgtenus, bet gan saplūkāt rokām. Abas sastāvdaļas jāaplej ar vēsu ūdeni un jāļauj tam ievilkties vai nostāvēties ledusskapī. Garšas papidināšanai dzērienam var pievienot apelsīna šķēlīti un piparmētru lapas.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru