5 vienkārši veidi, kā samazināt savus izdevumus
Apmaksāts raksts

Dzīve ir pārsteigumu pilna un rodas arvien jauni tēriņi. Tādēļ daudziem izdevumu samazināšana šķiet kā neiespējamā misija – īpaši, ja pieejamais budžets ir ierobežots un taupības režīms jau ir ierasta lieta. 
      Taču ir dažādas situācijas, kas var likt tēriņus ierobežot vēl vairāk – piemēram, darbā netiec pienācīgi atalgots vai radušies kādi papildu izdevumi, kas liek pārskatīt savu personīgo budžetu. Neparedzētu situāciju risināšanai noderīgs var būt patēriņa kredīts, taču tas nav piemērots visiem un visās situācijās. Pirmkārt, aizdevums ir kā īstermiņa risinājums, otrkārt – to var noformēt vien tad, ja ir pārliecība, ka spēsi to atmaksāt līgumā noteiktajā laikā. Tātad – ja esi nonācis pie secinājuma, ka jāsamazina izdevumi, lasi tālāk un uzzini, kā to izdarīt vienkāršāk. 
 
Dodies uz veikalu ar iepirkumu sarakstu
   Viens no veidiem, kā izvairīties no kārdinošajiem veikalu piedāvājumiem, ir iepriekš sastādīt iepirkumu sarakstu. Iekļauj sarakstā tikai tās lietas, kas nepieciešamas un pēc tam iepirkumu grozā liec tikai to, kas atzīmēts sarakstā. 
 
Gatavo maltītes mājās
    Pārtika ir viena no lielākajām izdevumu kategorijām, taču tajā korekcijas ieviest ir visvienkāršāk – atliek tikai izvērtēt savus ēšanas paradumus un veikt dažas korekcijas. Kā zināms, ēšana ārpus mājas ir dārgs prieks. 
    Ja ir vēlme samazināt izdevumus, šo ieradumu vajadzētu mainīt. Tas, protams, nenozīmē, ka no kafejnīcu apmeklējuma jāatsakās pavisam, taču atstājot to tikai īpašiem gadījumiem vai algas dienai, būsi panācis būtisku naudas ietaupījumu. 
    Tā vietā, lai ik dienu pusdienotu darba kafejnīcā, ņem maltīti līdzi no mājām. Sākumā tas varētu šķist apgrūtinoši, taču drīz vien tas kļūs par ieradumu un būsi priecīgs par šādu savu lēmumu. 
     Lai procesu padarītu vienkāršāku, maltītes vajadzētu plānot vairākām dienām uz priekšu – tādā veidā nebūs ik vakaru jādomā, ko pagatavot nākamās dienas pusdienām, kā arī zināsi, kādus produktus pievienot iepirkumu sarakstam. 
 
Mazāk izmanto sabiedrisko transportu vai auto
   Vēl kāds veids, kā ietaupīt – savās ikdienas gaitās doties ar kājām, nevis sabiedrisko transportu vai personīgo auto. Gada siltajā sezonā lieti noderēs arī velosipēds. Turklāt iešana ar kājām vai riteņbraukšana ne vien palīdzēs samazināt tēriņus, bet arī ļaus uzlabot fizisko formu.
 
Maini izklaidēšanās ieradumus
   Izklaides ir būtiska dzīves sastāvdaļa, taču tās neizbēgami saistās ar mazākiem vai lielākiem tēriņiem. Tas, protams, nenozīmē, ka jāaizmirst sava sociālā dzīve pavisam. 
    Taču meklēt veidus, kā samazināt izdevumus, nezaudējot atpūtas kvalitāti, gan varētu būt gudrs lēmums. Piemēram, ja mēdz apmeklēt bārus, lai nobaudītu kādu kokteili, labāk to darīt laimīgajās stundās, kad dzērieni pieejami  par izdevīgākām cenām. 
     Tāpat ikvienā pilsētā tiek organizēti arī dažādi bezmaksas pasākumi, kas var būt kā lieliska alternatīva dārgajām izklaidēm. 
 
Seko līdzi izdevumiem
    Lai izdevumu samazināšana nebūtu tikai īslaicīga akcija, svarīgi regulāri sekot līdzi saviem tēriņiem. To visvienkāršāk izdarīt, sastādot reālu budžeta plānu un sekojot līdzi naudas plūsmai dažādās izdevumu kategorijās. Tēriņu uzskaiti var veikt, piemēram, kladītē, excel tabulā vai kādā no šim nolūkam paredzētajām mobilajām aplikācijām. Izvēlies sev ērtāko risinājumu, kā sekot līdzi budžeta plāna izpildei. 
   Lai jaunais budžeta plāns būtu efektīvs un nestu gaidītos rezultātus, vispirms jāizvērtē savi līdzšinējie naudas tērēšanas paradumi, lai saprastu, kurās kategorijās izdevumus samazināt ir visvienkāršāk. Iespējams, atklāsi, ka vari mainīt ne vien savus ēšanas un izklaidēšanās paradumus, bet arī ieviest vēl arī citas pārmaiņas. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru