5 visbiežāk pieļautās kļūdas, aizpildot saskaņoto paziņojumu pēc negadījuma
Reklāmraksts

Saskaņotais paziņojums (SP) ir ērts un ātrs veids, kā pēc nelaimes gadījuma nokārtot nepieciešamās formalitātes, neiesaistot šajā procesā ceļu policiju. Pēc portāla Gudriem.lv datiem, 42% aptaujāto autovadītāju ir apmierināti ar SP aizpildīšanas ērtumu un saņemto atlīdzību no apdrošināšanas uzņēmuma. Tomēr 10% autovadītāju saskārušies ar problēmām šajā sakarā. Izlasi šo rakstu un esi informēts par kļūdām, aizpildot SP! 
 
1. Vadītāji nav vienojušies par ceļu satiksmes negadījuma (CSNg) apstākļiem.
Policijas iesaistīšana, negadījuma apstākļu noskaidrošanai, protams, ir ilgāks process, tomēr reizēm tas ir nepieciešams. Ja vadītāji nevar vienoties par to, kurš negadījumā ir vainīgs un kuram bijusi taisnība, šādā gadījumā jāizsauc ceļu policija. SP nevar aizpildīt, ja negadījumā iesaistītās puses nespēj vienoties par negadījuma apstākļiem. Neaizmirsti ievilkt krustiņu pie grafika „Nelaimes gadījuma apstākļi”.
 
2. Nepareiza CSNg shēmas attēlošana.
Nekad neaizmirsti uzzīmēt negadījuma shēmu! Pievērs uzmanību tam, kā attēlo automašīnu pozīcijas – tās jāattēlo  avārijas brīdī, nevis pēc avārijas. Pretējā gadījumā apdrošinātājiem būs grūti izvērtēt negadījuma apstākļus un noteikt vainīgo pusi. Problēmas rada arī iesaistīto personu centieni pēc negadījuma mainīt savas liecības. Bieži pieļauta kļūda – shēmā transportlīdzekļi ir samainīti vietām vai shēmā nav norādīts kustības virziens. 
 
3. Pievērs uzmanību sīkumiem!
Ja negadījuma shēmā ir attēloti tikai transportlīdzekļi, bet ne vieta, kurā noticis negadījums – nav norādīta iela, ceļa zīmes, gājēju pāreja u.t.t., apdrošinātajiem var rasties grūtības noteikt negadījuma apstākļus. Noteikti norādi arī precīzu negadījuma laiku. Vēl viena tipiska kļūda: Vadītājs nepareizi norāda sava auto numura zīmi, vai norāda tikai vilktā auto numura zīmi un nenorāda vilcēja numura zīmi. 
 
4. Ievēro termiņu!
SP  jāiesniedz 10 dienu laikā pēc negadījuma. Turklāt, SP jāiesniedz arī gadījumā, ja tavam auto nav nodarīti bojājumi. Daudzi autovadītāji uzskata, ka vainīgajai pusei SP vispār nav jāiesniedz. Šādā gadījumā tiek aizkavēta SP apstrāde un cietusī puse saņems atlīdzību ar novēlošanos. Negadījumā vainīgā persona var saņemt regresa paziņojumu un tai nāksies segt visus CSNg izdevumus, ieskaitot morālo kaitējumu. 
 
5. Seko turpmākajai procedūrai!
Nevajadzētu uzskatīt, ka ar SP aizpildīšanu viss ir nokārtots. Abām pusēm vēl būs arī jāatrāda savs transportlīdzeklis apdrošinātājiem, lai tie, pamatojoties uz savāktajiem faktiem, varētu novērtēt katras puses atbildības pakāpi un lemt par apdrošināšanas atlīdzību. Tāpēc nevajadzētu aizkavēt dokumentu iesniegšanu, kā arī attiecībā uz jebkuru neskaidrību, jāsazinās ar savu apdrošinātāju, pie kura iegādāta OCTA polise. 
 
Laicīgi atjauno savu OCTA vai KASKO polisi! Aizmāršība var novest pie liekiem izdevumiem. Lai atrastu labākos piedāvājumus, Ienāc Gudriem.lv OCTA vai KASKO sadaļā. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru

UZMANĪBU!
Jūsu IP adrese ir bloķēta, neskaidrību gadijumā sazinieties ar administrāciju!