6 mīti par naudu un finanšu plānošanu
Apmaksāts raksts

Personīgo finanšu plānošana var šķist mulsinoša un pat sarežģīta, it īpaši tiem, kuri par to nav daudz interesējušies vai lasījuši, jo svešas lietas mūs pat nedaudz biedē. Par spīti tam, ka ar naudu ikviens no mums saskaras ikdienā, joprojām ir daudz mītu par tās pelnīšanu, tērēšanu un taupīšanu. Turpinājumā piedāvājam sešus interesantus mītus par naudu un budžeta plānošanu.
 
1. Budžeta veidošana nozīmē atteikšanos no visām izklaidēm un patīkamām lietām.
     Tā nebūt nav patiesība. Pārvaldot personīgās finanses, Tu sadalīsi izmaksas lielākās kategorijās, piemēram, pārtika, auto, mājoklis, kredīti un tamlīdzīgi, savukārt katru no kategorijām iedalīsi vēl smalkākās apakšsadaļās, piemēram, pie auto būs: degviela, mašīnas remonts, nodokļi, apdrošināšana un tamlīdzīgi. Savukārt pie kredītiem būs patēriņa kredīts no https://www.crediton.lv/aizdevumi/paterina-kredits, studiju kredīts un citi aizdevumi, ja Tev tādi ir. Pēc tam visas šīs kategorijas un to apakšsadaļas izvērtēsi, nošķirot vēlmes no vajadzībām, kā arī sakārtosi to visu prioritārā secībā. Iespējams, nāksies samazināt izdevumus par pārtiku vai retāk iet izklaidēties, taču tas nenozīmē pilnīgu atteikšanos no visa patīkamā.
 
2. Man nav matemātiskās domāšanas, es nevarēšu plānot budžetu.
     Šo ieganstu cilvēki izmanto bieži vien, kad nevēlas censties atgūt kontroli pār savu budžetu. Taču patiesībā mūsdienās plānot budžetu ir daudz vienkāršāk, nekā mēs spējam iedomāties. Mums nav jāzina sarežģītas formulas, jāprot tikai atņemt izdevumus no ienākumiem, kā arī sadalīt tos pa nedēļām vai dienām. Turklāt ir pieejamas arī dažādas budžeta plānošanas aplikācijas un programmas, kas to izdara Tavā vietā.
 
3. Budžeta plānošana raisa strīdus pāru vidū.
     No vienas puses, tā var notikt, taču tajā pašā laikā strīdi var rasties arī par tēmām, kas nemaz nav saistītas ar naudu. Budžeta plānošana ir svarīga ikvienam indivīdam, un tā nozīme vēl vairāk pastiprinās, ja jāpārvalda ģimenes finanses. Neatliec sarunu par šo tēmu pat tad, ja pastāv risks, ka sastrīdēsities, jo jums abiem ir jānonāk pie kopsaucēja.
 
4. Es zinu, kā rīkoties ar savu naudu arī bez budžeta plānošanas.
     Ja Tev tas patiešām izdodas, apsveicam! Taču bieži vien patiesība ir tāda, ka cilvēki domā – jā, es zinu, ko daru, taču patiesībā viņu finansiālais stāvoklis rāda pretējo. Viena no izplatītām problēmām ir tā, ka cilvēki nepamana tās jomas, kurās viņi varētu samazināt izmaksas, novirzot citur. Izmēģini budžeta plānošanu, un, ļoti iespējams, arī Tu to pamanīsi.
 
5. Budžeta plānošana nepieciešama tikai tiem, kam ir naudas problēmas.
    Tā nav patiesība. Neatkarīgi no tā, cik Tu pelni, Tev ir nepieciešams budžets. Tas ne tikai palīdz noturēties uz pareizā ceļa un nepārtērēties, bet arī ļauj gūt priekšstatu par saviem tēriņu paradumiem un mainīt tos, ja nepieciešams.
 
6. Es zinu, ka tērēju par daudz naudas nevajadzīgām lietām, taču neesmu gatavs no tām atteikties.
     Ir daudz cilvēku, kas uzmundrina sevi, iegādājoties ko jaunu, piemēram, kurpes, kleitu vai pat telefonu. Ja tas Tevi patiesi iepriecina, mēs saprotam, ka nevēlēsies no tā atteikties. Taču, ja pieķer sevi tērējam ievērojamas naudas summas katru reizi, kad jūties bēdīgs, padomā par psiholoģiskajiem iemesliem, kas ir šīs rīcības pamatā. Iespējams, ir citi veidi, kā vari sevi uzmundrināt, netērējot pārāk daudz naudas, tāpēc meklē un izmanto tos.
 
Kādiem mītiem par naudu un budžeta plānošanu tici Tu?

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Ivan Anton
    Ivan Anton
    pirms 2 gadiem

    Esmu šodien laimīgs, paldies Lapo Micro Finance par man piešķirto aizdevumu. Mēģinot saņemt aizdevumu, es tiku vairākas reizes maldināts, līdz sastapos ar Lapo Micro Finance, kas man izsniedza aizdevumu 23 000 USD vērtībā, lai rūpētos par slimo bērnu. Ja jums šodien nepieciešams īsts aizdevējs, sazinieties ar Lapo .Sazinieties ar e-pastu: lapofunding960@gmail.com Whatsapp +447883183014

    Atbildēt

Pievienot komentāru