7 iemesli, kādēļ ierīkot siltās grīdas
Apmaksāts raksts

Rūpējoties par savu labsajūtu, spēju iekļauties budžetā un mājokļa kvalitāti, arvien vairāk māju un dzīvokļu īpašnieku apsver alternatīvas klasiskajām apsildīšanas sistēmām. Un nav pārsteigums, ka siltās grīdas šobrīd tiek uzskatītas par vienu no efektīvākajiem apkures veidiem. 
   Pateicoties šīs sistēmas augstajai energoefektivitātei, ieguldījums silto grīdu iegādē un ieklāšanā ļoti ātri atmaksājas un piešķir īpašumam papildus vērtību. Ja arī Tu vēlies uzzināt ko vairāk par šo apkures veidu, ielūkojies 7 iemesliem, kādēļ šī ir īstā izvēle. 
 
1. Zemas uzturēšanas izmaksas. 
 
Šis, iespējams, ir viens no populārākajiem iemesliem, kādēļ cilvēki izvēlas ierīkot siltās grīdas. Pēc tam, kad tas izdarīts, reti būs nepieciešama tehniskā uzturēšana. Turklāt tas attiecas gan uz ūdens, gan elektriskajām silto grīdu sistēmām. 
 
2. Augsta energoefektivitāte.
 
Visbiežāk, siltās grīdas ir ievērojami energoefektīvākas nekā tradicionālās apkures sistēmas un sildītāji. Tas nozīmē, ka, izmantojot šo risinājumu, samazinās arī saimniecības izmaksas. Tajā pašā laikā ir vērts arī ieklāt zem grīdas siltumizolējošo materiālu. 
Kad grīda darbojas, siltums tajā saglabājas ilgāk nekā parastajos radiatoros, kas mēdz atdzist uzreiz pēc izslēgšanas, radot telpā nepatīkamu vēsumu. Savukārt, izmantojot siltās grīdas savās mājās vai birojā, siltumu tiks nodrošināts pastāvīgi un tiks ietaupīta enerģija. 
Īsumā, salīdzinot ar citām elektriskajām vai ūdens apkures sistēmām, siltajām grīdām ir daudz priekšrocību. Patiesībā, elektrisko silto grīdu uzstādīšana ir lētāka, taču to lietošana maksā vairāk. 
 
3. Izteikts komforts. 
 
Mājoklī, kurā siltums nāk no grīdas, Tu jutīsies ļoti komfortabli un patīkami. Turklāt arī temperatūra būs stabila visās telpās. Piemēram, ja mājās ir radiatori, mēdz būt, ka viens telpas stūris ir siltāks un citi vēsāki. Ar apsildāmajām grīdām šādu problēmu nav. 
 
4. Siltās grīdas ir higiēnisks risinājums.
 
Kad mēs sava mājokļa apsildē izmantojam radiatorus un dažāda veida konvektorus, grīdas paliek aukstas, tādēļ telpās var veidoties mitrums. Un tas savukārt rada ideālus apstākļus putekļu ērcītēm. Kā zināms, tās ir vienas no galvenajiem iemesliem, kādēļ cilvēki sāk slimot ar astmu. Ja grīda tiek apsildīta un ir sausa, putekļu ērcītes tajā nedzīvos un nevairosies. Pētījumi rāda, ka elektriskās apsildāmās grīdas samazina putekļu ērcīšu esamību par 80%. 
 
5. To var ierīkot gandrīz zem jebkura veida grīdas seguma.
 
Sabiedrībā ir dažādi viedokļi par to, kādu segumu var likt uz elektriskās grīdas. Patiesībā, var izmantot teju jebkuru materiālu, taču vispirms ir ieteicams konsultēties ar speciālistu par labāko risinājumu. Daudzi cilvēki izmanto siltās grīdas, virsū liekot flīzes, marmoru, granītu u.c. materiālus, jo šīs virsmas labi izstaro un saglabā siltumu. 
 
6. Ērta istabas temperatūras regulācija.
 
Ir labi, ja katrā istabā ierīkots termostats, ar kuru iespējams regulēt temperatūru telpā, vadoties pēc savām vēlmēm. Lai arī daudziem radiatoriem mūsdienās ir termostati, tie mēdz būt diezgan neefektīvi un uz tiem nevar paļauties. Šis ir risinājums īpaši tiem, kuri novērtē siltu, patīkamu un komfortablu atmosfēru telpā, neatkarīgi no tā, kādi laikapstākļi ir aiz loga. 
 
7. Optimāls risinājums telpu paplašināšanai. 
 
Siltās grīdas ļauj mums atbrīvoties no radiatoriem, automātiski padarot telpas lielākas un plašākas. Brīvo vietu varam izmantot mēbeļu novietošanai vai arī vienkārši atstāt to neaizpildītu, lai radītu plašuma sajūtu istabā. Šis ir ļoti svarīgs faktors nelielos mājokļos, kur jācenšas ietaupīt ikviens kvadrātmetrs. 
Vēlies uzzināt, kādi materiāli nepieciešami silto grīdu ierīkošanai? Ienāc Prof.lv!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. vecais šekums
  vecais šekums
  pirms 1 gada

  Siltā grīda ir laba, ja iznāk aizsnausties uz tās ziemā, tad iesnas nesaķers.

  Atbildēt
 2. Pacients no psihenes
  Pacients no psihenes
  pirms 1 gada

  Ērta jau ir tā grīda, bet nu skaitītājs arī griežas kā pratā sajucis, baidos daudz darbināt. Krāsni lētāk ir kurināt. Ja atcels OIK, tad varbūt...

  Atbildēt
 3. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  Kāc radiators jau ar jāatstāj, uz ko zeķs izžāvet.

  Atbildēt
 4. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Manuprāt, tieši šā iemesla dēļ Namu pārvalde mudina dzīvokļu īrniekus privatizēt dzīvokļus. Kad nākošā valdība izdos Likumu, ka Eiropas prasības ir ierīkot visur siltās grīdas, šie varēs atviegloti uzelpot un nevajadzēs tiesāties..

  Atbildēt
 5. zinātājs
  zinātājs
  pirms 1 gada

  Zināms, ka tieši silto grīdu māju īpašnieku bērni visbiežāk saslimst ar dažādām apaukstēšanās slimībām. Pajautājiet saviem ģimenes ārstiem, cik čigānēnu apsaldējas un vai viņu mājās ir apsildāmās grīdas!

  Atbildēt

Pievienot komentāru