7 iemesli, kādēļ Jums jākļūst finansiāli neatkarīgam
Apmaksāts raksts

Pastāv daudz priekšstatu par to, kas ir finansiāla neatkarība un kā to iegūt. Un tik pat daudz un dažādi ir arī iemesli, kādēļ cilvēki vēlas būt finansiāli neatkarīgi. Un katrs no šiem iemesliem ir lielisks. Turpinājumā 7 nopietnākie iemesli tiekties pēc finansiālas neatkarības. 
 
1. Jūs varat izvēlēties, kur dzīvot
   Dzīvesvietas atrašanās vietu bieži vien ietekmē dažādi apstākļi, piemēram, attālums līdz darba vietai vai finansiālie aspekti. Varbūt Jūs vēlaties dzīvot tuvāk savai ģimenei, mežam vai pilsētas centram, taču kādu iemeslu dēļ tas paliek tikai sapnis. Finansiāla neatkarība sniedz lielākas izvēles iespējas. 
 
2. Jūs varat darīt darbu, kas Jums patiešām kaut ko nozīmē
   Liela nozīme dzīvē ir darbam. Ikviens vēlas paveikt ko nozīmīgu. Baudot finansiālu neatkarību, varēsiet darīt darbu, kas sniedz patiesu gandarījumu – pat, ja atalgojums ir zemāks vai nepieciešams apgūt jaunas prasmes. Tā ir iespēja strādāt tādēļ, ka Jums patīk tas, ko darāt, nevis tikai tas, ko saņemat. 
 
3. Ja vēl esat savā vecajā darbā, varat baudīt lielāku brīvību
    Ja esat finansiāli neatkarīgs, taču turpināt strādāt vecajā darbā, Jums ir lielāka brīvība. Ja Jums tiek piedāvāti kādi papildus pienākumi, neapmaksāta virsstunda vai komandējums Jums neizdevīgā laikā, Jūs varat teikt ‘’Paldies, bet nē’’. Kas ir sliktākais, kas notiktu?  Darba devējs varētu kļūt neapmierināts. Bet Jums šis darbs nav nemaz tik ļoti nepieciešams. Un, ja tas Jums rada vairāk neērtību, nekā prieka, iespējams, Jums nemaz nevajag šo darbu. 
    Vēl viena priekšrocība- viss, ko Jūs nopelnāt savā darbā, ir ‘’ekstra’’.  Ar šo papildus ienākumu palīdzību Jūs varat darīt pārsteidzošas lietas – vairāk ceļot, ziedot labdarībai, īstenot citas ieceres. Ko Jūs darītu, ja visa darbā nopelnītā nauda būtu nevis  vienīgie ienākumi, no kuriem nevajadzētu maksāt maksājumus un pirkt pārtiku, bet godīgs Jūsu patieso kaislību atspoguļojums. Skan aizraujoši, vai ne?
    Un vēl – neatkarīgi no tā, cik ļoti Jūs mīlat savu darbu, tas Jūs nevar mīlēt tāpat. Neatkarīgi no tā, cik labas ir Jūsu attiecības ar priekšnieku un kolēģiem, Jūs tur esat tikai tādēļ, ka uzņēmums ir spējīgs Jums maksāt un Jūs strādājat uzņēmuma labā. Un, ja kaut kas šajā ziņā mainās, Jums vairs nav darba. Ja esat finansiāli neatkarīgs, Jūs varat mīlēt savu darbu, bet tas Jums nav vajadzīgs. Ja kāda iemesla dēļ šīs darba attiecības nevar turpināties, Jūs tam esat jau gatavs. 
 
4. Jūs varat uzņemties lielākus riskus
 Pieņemsim, Jūsu iepriekšējais darbs nebija Jūsu aicinājums. Ja esat finansiāli neatkarīgs, Jūs varat uzņemties vairāk riska un mēģināt jaunas lietas – uzsākt biznesu, mācīties vai jebko citu.  Ja Jums nebūtu vajadzība pēc ienākumiem, kādas lietas Jūs pamēģinātu? 
 
5. Jūs varat uzlabot savu fizisko veselību
   Finansiālā neatkarība ļauj vairāk laika veltīt fiziskās veselības uzlabošanas pasākumiem – pilnvērtīgam miegam, veselīgam uzturam, sportiskām aktivitātēm.
 
6. Jūs varat uzlabot savu psihisko veselību
  Jums nav jāstrādā darbs, kas stresa dēļ kaitē Jūsu veselībai. Ja Jums ir liela atbildība un sarežģītas attiecības ar kolēģiem un klientiem, Jūs atradīsiet kaut ko labāku. Vai arī, atcerēsieties 3. punktu un ņemsiet vērā brīvību, kas Jums ir. 
 
7. Lielākas iespējas piepildīt sapņus
   Kas ir tas, ko Jūs vēlētos darīt, ja nebūtu jāpelna nauda? Ceļotu apkārt pasaulei, mācītos, iesaistītos brīvprātīgā darbā? Finansiālā neatkarība sniedz iespēju īstenot savus kvēlākos sapņus, neatkarīgi no tā, cik daudz laika un citu resursu tas prasa. Lai īstenotu lielākas ieceres vairs nav jākrāj nauda vai jānoformē aizdevums – Jūs varat to visu īstenot tagad un tūlīt.
   
Finansiāla neatkarība nenozīmē nozīmīgas, produktīvas dzīves beigšanos. Tieši otrādi – tā ir brīvība izdarīt tādas izvēles, kas šķiet pareizas. Kādi iemesli Jums šķiet īpaši motivējoši un iedvesmojuši? Kas ir Jūsu lielākais dzinējspēks ceļā uz labāku finansiālo situāciju? 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru