8 lietas, kam sievietes tērē visvairāk, un kā no tā izvairīties
Apmaksāts raksts

Naudas tērēšana vienmēr ir bijusi tēma, par kuru sabiedrībā rodas diskusijas – cilvēkiem ir atšķirīgi viedokļi gan par to, kam tērēt, gan cik un kad izdot naudu. Turklāt ir skaidrs, ka sievietes un vīrieši naudu tērē dažādos veidos. Šajā rakstā esam apkopojuši astoņas lietas, precīzāk produktu/pakalpojumu grupas, kurām sievietes savā ikdienā tērē visvairāk naudas, kā arī centāmies saprast, vai ir iespējams izdevumus šajās jomās samazināt.
 
1. Apģērbi un apavi.
    Ak, dāmas… Mēs jūs saprotam. Ir grūti atturēties no sevis palutināšanas, dodoties “šopingā”. It īpaši algas dienā. Vai arī, kad jūtamies skumjas vai priecīgas. Skaidrs ir viens, lielai daļai sieviešu patīk iepirkties, tērējot lielas naudas summas tieši apavu un apģērbu iegādei. To, vai šīs preces pēc tam tiek liktas lietā, nav iespējams prognozēt. Taču, lai arī cik ļoti mēs vēlētos sevi iepriecināt un palutināt, vispirms jāņem vērā, vai varam to atļauties. 
    Ja tomēr budžets norāda uz to, ka katru mēnesi jauniem apģērbiem un apaviem līdzekļu nepietiek, iesakām ņemt uz veikalu tikai skaidru naudu, kas paredzētu ikdienas tēriņiem, kā arī izvairīties no lielveikaliem un atlaidēm. Tas samazinās risku ļauties atlaižu kārdinājumiem. 
 
2. Kosmētika un higiēnas piederumi.
    Tas, ka ikdienā dāmas izdod daudz naudas kosmētikai, krēmiem, geliem, skrubjiem, dušas un vannas piederumiem, skūšanās aksesuāriem un tamlīdzīgām precēm, nav pārsteigums. Sievietes vēlas izskatīties skaistas un sakoptas, taču rūpes par sevi maksā naudu. 
    Lai izvairītos no ievērojamiem izdevumiem šajā kategorijā, noteikti būtu ieteicams dot priekšroku produktiem, kurus var lietot atkārtoti, uzpildīt no jauna un izmantot ilgāku laiku. Tāpat, protams, svarīgi arī pievērst uzmanību veselīgam uzturam un aktīvam dzīvesveidam, kas ietekmēs Tavu izskatu pozitīvā veidā, mazinot nepieciešamību lietot daudz kosmētikas. 
 
3. Veselība/Fitness.
    Vēlme uzturēt sevi labā formā, rūpēties par savu veselību un ārējo izskatu ir uzteicama, taču šeit vērā ir jāņem arī tas, vai Tava finansiālā situācija ļauj Tev, piemēram, apmeklēt dažādas ķermeņa procedūras, sporta zāli un izmantot dažādus citus pakalpojumus. Protams, ir gadījumi, kad medicīniskā palīdzība nepieciešama nekavējoties, piemēram, sāp zobs vai jāveic operācija. 
    Šādās ārkārtas situācijās vajadzīgo naudu ātri saņemt var palīdzēt patēriņa kredīts, ko pēc tam pakāpeniski iespējams atmaksāt. Taču pirms aizņemies, vienmēr pārliecinies par savām iespējām atmaksāt aizdevumu. 
    Lai samazinātu izdevumus šajā kategorijā, atceries, ka vienmēr var izmantot internetā pieejamos bezmaksas treniņu video, vari doties garās pastaigās, skriet pa parku un vairāk kustēties ikdienā, kas uzlabos Tavu kopējo veselību. 
 
4. Saimniecības preces/mēbeles.
    Daudzām sievietēm piemīt īpašība saskatīt mājoklī lietas, kas ir jāuzlabo, jānomaina, vai arī, kur kaut ko nepieciešams papildināt. Tiesa, ne vienmēr šī prasme ir līdzsvarā ar spēju prasmīgi tērēt naudu, tādēļ gadās, ka mājoklim tiek iegādāti dažādi skaisti dekori, jaunas mēbeles un papildinājumi, neaizdomājoties par to, vai to visu ir iespējams atļauties. Lai izvairītos no biežas šādu pirkumu veikšanas, ieplāno mājokļa atsvaidzināšanu ar jauniem, nedārgiem papildinājumiem tikai, piemēram, reizi sezonā.
 
5. Uzkodas/Pusdienošana ārpus mājas.
    Daudziem no mums patīk panašķēties, taču diemžēl šādi paradumi rada izdevumus. Un, protams, jāpiemin arī pusdienošana darba laikā kafejnīcās. Tā vietā būtu ieteicams gatavot veselīgas maltītes mājās, un ņemt tās līdzi uz darbu, kas palīdzētu ilgtermiņā ietaupīt ievērojamas summas.
 
6. Kafijas baudīšana ārpus mājas.
    Viena kafijas krūze pa ceļam uz darbu, vēl viena pusdienlaikā un viena atpakaļceļā… Tā krūzītes mēneša laikā sakrājas, veidojot iespaidīgu summu. Viena no alternatīvām ir gatavot kafiju mājās un paņemt līdzi termosā vai termokrūzē, taču, ja tas iespējams, izmanto darba vietā esošo kafijas automātu vai vienkārši uzlej to krūzītē nevis pērc kafejnīcā/kioskā.
 
7. Skaistumkopšanas pakalpojumi – nagi, mati, skropstas.
     Šī ir populāra kategorija, kurai sievietes katru mēnesi mēdz tērēt pat iespaidīgas naudas summas. Iemesli tam ir dažādi, taču lielākoties mērķis ir izskatīties skaistākām. Taču, lai ietaupītu, ir iespējams arī mājas apstākļos pašai izveidot sev skaistu manikīru. Tā vietā, lai bieži dotos pie friziera, palūdz, lai Tev izveido matu griezumu, kas ilgāk nav jāmaina. Un, kas attiecas uz skropstām, lai saglabātu dabīgās, tās, tāpat kā nagus, nav ieteicams pieaudzēt ilgstoši. 
 
8. Dažādi izklaides pakalpojumi – Netflix, Spotify un TV.
     Rūpīgi pārdomā, vai Tev šo pakalpojumu abonēšana patiešām ir nepieciešama, un tā atmaksājas. Mūsdienās internetā ir pieejams milzīgs bezmaksas satura apjoms, kas mazina nepieciešamību izmantot maksas pakalpojumus. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru