9 padomi datora izvēlē
Apmaksāts raksts

Viens no pirkumiem, kas ik pa laikam aktuāls teju ikvienam, ir dators. Ar datora starpniecību veiksmīgāk var tikt galā gan ar darba pienākumiem un mācībām, gan arī izbaudīt dažādas izklaides iespējas. 
   Datori šobrīd pieejami plašā klāstā, tādēļ izvēlēties piemērotāko var būt visnotaļ sarežģīts uzdevums. Īpaši tādēļ, ka dators parasti tiek plānots kā ilgtermiņa ieguldījums. Pirms datora iegādes vajadzētu izvērtēt visus aspektus, lai būtu pārliecība, ka izvēlēts labākais risinājums. Lai datora izvēle būtu vienkāršāka, piedāvājam dažus noderīgus padomus. 
 
Kas nepieciešams – portatīvais vai stacionārais dators?
   Vispirms jau jāizvērtē, kam dot priekšroku – portatīvajam vai stacionārajam datoram. Būtiskākā portatīvā datora priekšrocība – tas ir ērti pārnēsājams. Tātad to var paņemt līdzi un bibliotēku, vasarnīcu vai jebkuru citu vietu. Tas arī nodrošina iespēju ar to darboties, sēžot ērtā dīvānā vai guļot gultā. 
    Ja datoru nav plānots nest ārpus mājām, tad var izvēlēties stacionāro datoru. Gadījumā, ja mājās ir mazi bērni, stacionārais dators būs drošāks risinājums, jo portatīvo datoru vieglāk nomest zemē. 
 
Būtisks aspekts – procesors
   Svarīgs aspekts ir datora procesors, jo no tā atkarīga ierīces spēja veikt dažādas darbības. Procesori var būt dažādi – gan jaudīgāki, gan mazāk jaudīgi. Tiem, kuri plāno datoru izmantot spēlēm vai strādā ar sarežģītām programmatūrām, jāizvēlas ierīce ar jaudīgu procesoru.  Parastām ikdienas darbībām pietiekams būs procesors ar vidēju veiktspēju. 
 
Operatīvā atmiņa 
    Rādītājs, kas nosaka, cik ātra būs datora darbība, ir tā operatīvā atmiņa (RAM). Vienkāršākām darbībām pietiks ar 4 GB lielu operatīvo atmiņu, sarežģītākiem uzdevumiem vajadzēs ierīci ar lielāku atmiņu. 
 
Cietais disks
     Jo lielāks cietais disks, jo vairāk datu tajā var uzglabāt. Īpaši svarīgs šis aspekts ir tad, ja plānots uzglabāt lielu datu apjomu. Būtiski, ka cietā diska ietilpību var palielināt, pieslēdzot datoram ārējo cieto disku. 
 
Datora ekrāna izmērs un ierīces svars
    Ja izvēlies portatīvo datoru un plāno to pārnēsāt, pievērs uzmanību ierīces svaram. Daudz ko izsaka arī datora ekrāna izmērs – jo tas lielāks, jo ērtāk skatīties video, lasīt tekstu, aplūkot fotoattēlus. Taču dators ar lielāku ekrānu būs arī attiecīgi smagāks.  Šobrīd gan datorražotāji cenšas piedāvāt risinājumus, kas apvieno pietiekami lielu datora ekrānu un mazu ierīces svaru. 
 
Iespējas un papildu funkcijas
     Nevajadzētu aizmirst arī par papildu funkcijām un iespējām, piemēram, vebkameru, atmiņas karšu lasītāju, iespēju izmantot bezvadu internetu. 
 
Dizains
   Protams, nozīme ir arī datora izskatam. Svarīgi, lai tas būtu gaumīgs, iekļautos interjerā. Par laimi, datoru ražotāji šo aspektu ņem vērā, piedāvājot risinājumus visām gaumēm. 
 
Operētājsistēma
    Nopērkami gan datori ar operētājsistēmu, gan arī bez tās. Ierīce ar operētājsistēmu ir vienkāršāks risinājums, savukārt dators bez tās dod iespēju katram pašam izvēlēties sev piemērotāko variantu. 
 
Cena
     Būtisks aspekts, protams, ir arī datora cena. Datori nopērkami ļoti plašā cenu amplitūdā, tādēļ vispirms vajadzētu izvērtēt, kāds ir datora iegādei atvēlētais budžets. Tāpat vērts aplūkot vairākus iespējamos risinājumus un tikai tad pieņemt lēmumu. Plašu informāciju par datoru piedāvājumu un cenām atradīsi internetā – tā varēsi ietaupīt laiku, kas citkārt jāpavada, staigājot pa tirdzniecības vietām. Tiešsaistē atrodamas arī citu  lietotāju atsauksmes un speciālistu ieteikumi, kas datora izvēli padarīs vēl vienkāršāku.  Turklāt internetā var ne tikai iegūt visu aktuālo informāciju, bet arī izdevīgi iepirkties! 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru