Absolūtā ļaunuma uzvaras gājiens
AIJA VALDMANE

Nesen, ejot pāri gājēju pārejai, kā­dai manai pa­ziņai pretī gā-ja  sieviete ar diviem ma­ziem bērniem. Viņai  rokās bija vairākas papīra pakas ar produktiem. No tām viena saplīsa, un produkti izbira uz pārejas. Paziņa piesteidzās sievietei palīgā un sacīja, ka līdzēšot salasīt un panest. Sieviete latviski nesaprata, tikai krieviski, un sarunā izrādījās, ka viņa pat nav krieviete, bet ukrainiete, konkrēti – bēgle no Uk­rainas.
     Viņa jau esot iekārtojusies darbā Jēkabpilī un dzīvo pie radiniekiem. Jau­tāta par to, vai tiešām Ukrainā valstī klājas tik briesmīgi, kā tiek rakstīts un rādīts televīzijā, sieviete atbildēja, ka vēl briesmīgāk. To vārdos nevarot izsacīt.
   Izvirzās jautājums, vai trešais pasaules karš būtu vēl kaut kas ļaunāks, nekā tas, kas pašlaik risinās Uk­rainā? Jā, pasaules karš jēdziena pilnā nozīmē ir tad, kad tajā iesaistās vairākas valstis, taču asiņainais slaktiņš, kas tur notiek, patiešām nav vārdos aprakstāms.
    Aizvadītajā mēnesī, re­aģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, Latvija izraidīja  trīs Krievijas vēstniecības darbiniekus, Lietuva – četrus, Igaunija izraidīja trīs vēstniecības darbiniekus. Latvijā slēgs arī abus Krievijas ģe­nerālkonsulātus – Liepājā un Daugavpilī, kopā izraidot 13 diplomātus. Viņiem tiek dots laiks pamest Latviju līdz aprīļa beigām. Līdzīgi rīkojas arī citās valstīs, protestējot pret necilvēcīgajiem Krievijas noziegumiem Ukrainā. 
    Problēma ir aktuāla – vai Vladimirs Putins kādreiz tiks saukts pie atbildības? Jau viņa sākotnējā nākšana pie varas saistījās ar vardarbību – konfliktiem  Čečenijā, zemūdenes «Kursk» aiziešanu bojā, jo prezidents nolēma, ka no rietumiem  palīdzību tās glābšanai nepieņems. 
   Pasaule nav atradusi vai nav spējusi atrast veidu, kā šo agresiju  apturēt. Tā tikai ar šausmām skatās uz to, kas notiek. NATO neiesaistās. Taču tikmēr iet bojā mierīgie iedzīvotāji, bērni... Pārņem sajūta,  ka tas, kas notiek, ir kaut  kas nereāls un neiedomājams. Un tomēr tā ir visīstākā asiņainā realitāte, visīstākais  ļaunums. 
         
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru