Aicina izmēģināt spēkus orientēšanās sportā
ILZE BIČEVSKA

Biedrība «Orientēšanās sporta klubs «Sēlijas mežs»», iekļaujoties Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansētajā projektā «Vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Salas novadā», 16. septembrī organizē sportisko aktivitāšu pasākumus. 
    Šajā dienā pulksten 9.00 Salas vidusskolas sporta zālē interesenti varēs iepazīties ar orientēšanās sportu, uzzināt, kāpēc cilvēkam būtu vērtīgi ar to nodarboties, kā arī vēl  paredzēta teorētiskā apmācība, kurā ikviens varēs izmēģināt savus spēkus orientēšanās sportā. 
Vēl šajā dienā te notiks sacensības «Aicinājums uz rogainingu», kas noritēs izvēles distancē, kurā būs iekļauti arī rogaininga elementi (kontrolpunkti ar noteiktu vērtību). 
     Arī šim pasākumam dalībnieku reģistrācija no­tiks Salas vidusskolas sporta zālē (laikā no pulksten 9.00 līdz 10.00), bet starts paredzēts pulksten 11.00. Or­ganizatori interesentiem piedāvās divas distances (katrā kontrollaiks stunda  un 30 minūtes). Pārtrau­kums starp distancēm – viena stunda. Dalīb­niekus vērtēs pēc atrasto punktu skaita kontrollaikā. Dalīb­nieki startēs ģimeņu (vismaz viens dalībnieks, dzimis 2006. gadā vai jaunāks), individuālajā: bērniem (2006. gadā dzimušie un jaunāki) un jauniešiem (2002.–2005. gadā dzimušie), kā arī atklātajā grupā. 
     Projekts «Vietējās sa-bied­rības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Salas novadā» sākās 2017. gadā, notiek patlaban, un tas turpi­nāsies arī nākamgad. Kā stāsta pašvaldības projektu speciāliste Ligita Kadžule, šis ir simtprocentīgi ESF finansēts projekts, kura mērķ­auditorija ir novada iedzīvotāji. 
     – Mūsu pašvaldība savulaik iekļāvās veselīgo pašvaldību tīklā, tāpēc likumsakarīga ir dalība šajā projektā. Mūsu sagatavoto projektu apstiprināja pagājušā gada otrajā pusgadā, un tad arī tā pasākumi sākās. Katrai aktivitātei, kas notiek projekta ietvaros, tiek sludināta cenu aptauja, un konkrētu pasākumu rīkošanai piesakās noteiktās jomas speciālisti, kā šajā gadījumā – orientēšanās sporta speciālisti. Visu projekta pasākumu kopums sastāv no teorētiskajām un praktiskajām nodarbībām. Mums ir bijušas lekcijas par sirds un asins­vadu veselības, kā arī par onkoloģiskajiem jautājumiem, plānojam pieaicināt speciālistus, kas stāstīs par mātes un bērna veselību, būs lekcija «Vai smēķēt ir stilīgi?», «No grauda līdz putrai» u.tml. Savukārt fizisko aktivitāšu jomā mums, piemēram, bija lieliskas nūjošanas nodarbības sertificētu speciālistu vadībā, kas secīgi noritēja visos novada ciematos Salā, Sēlpilī un Biržos. Šogad otro vasaru pēc kārtas notika nometne «Zaļā sala», domāta bērniem no sociāli nelabvēlīgajām ģimenēm, un tā būs arī nākamgad. Nu kārta šim sportiskajam pasākumam, – stāsta L. Kadžule.
     OSK «Sēlijas mežs» aicina piedalīties tajā, līdzi ņemot arī savus draugus, klasesbiedrus, paziņas, arī tos, kuri vēl nav izlēmuši, ar kādu sporta veidu nodarboties. Organizatori sola, ka būs balvas gan uzvarētājiem, gan arī pārsteiguma balvas. 
     Sīkāka informācija www. salasnovads.lv vai zvanot pa tālruni  25460441.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. īpaši stulbs
    īpaši stulbs
    pirms 10 mēnešiem

    Tagad jau nūjošana ir pierasta un neviens nebrīnās, kad kāds ar kokiem rokās kaut kur dodas. Krievu laikos nūjotāji visbiežāk uzradās zaļumballēs, kad pārspēkam vienkārši ar dūrēm un spārdīšanos vien nevarēja pretoties. Par orientēšanos Salas novads laicīgi rūpējas, jo sēņu un brūkleņu laikā katram pašam jārūpējas, ne jau VUGD katram būs ar mieru mežā pakaļ skriet.

    Atbildēt

Pievienot komentāru