Aicina pašvaldības izvērtēt situāciju un skolēnu pārvadājumus iekļaut reģionālajā maršrutu tīklā
Inese Krūmiņa, VSIA «Autotransporta direkcija» sabiedrisko attiecību vadītāja

Autotransporta direkcija apliecina, ka valstī ir nepieciešams organizēt un nodrošināt gan reģionālos sabiedriskā transporta pakalpojumus, gan arī skolēnu pārvadājumus. Situācijās, kad pašvaldību organizētie skolēnu pārvadājumi dublē reģionālos sabiedriskā transporta pakalpojumus, tie ir integrējami reģionālajā maršrutu tīklā. Taču gadījumos, kad pašvaldību organizētie skolēnu pārvadājumi ir lietderīgi un pamatoti, tie ir jāsaglabā un uzmanība jāpievērš šādu pārvadājumu drošībai.
  «Jautājums par skolēnu pārvadājumu integrēšanu reģionālajā maršrutu tīklā tajos maršrutos, kur tas būtu lietderīgi, ir Auto­trans­porta direkcijas dienas kārtībā kopš 2015. gada. Auto­transporta direkcijas mērķis ir organizēt un veidot loģisku, optimālu pasažieru re­ģionālo pārvadājumu sistēmu un novērst pašvaldību sko­lēnu pārvadājumu dublēšanu ar reģionālajiem maršrutiem, tādējādi sekmējot racionālu valsts un pašvaldības budžeta līdzekļu izlietošanu. Pārvadājumu maršrutu dublēšana vienlaikus ir arī drauds reģionālo maršrutu slēgšanai, jo pasažieri no sabiedriskā transporta migrē uz skolēnu autobusiem. Attiecīgi samazinoties pasažieru skaitam reģionālajos maršrutos, samazinās ieņēmumi un palielinās pieprasījums pēc lielākas valsts dotācijas. Līdz ar to maršruti, pēc kuriem nav pieprasījuma, tiek slēgti. Vienlaikus jāatzīst, ka visos gadījumos skolēnu pārvadājumu integrēšana reģionālajā maršrutu tīklā nav iespējama vai lietderīga, un to nosaka gan apdzīvotības blīvums un ceļu infrastruktūra, gan izveidotais reģionālais maršrutu tīkls,» ieskatu skolēnu un reģionālo pārvadājumu problemātikā sniedz Auto­transporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kris­tiāns Godiņš.
  Viņš norāda: «Mēs regulāri uzrunājam pašvaldības un tajos gadījumos, kad tas ir iespējams, aicinām skolēnu pārvadājumus iekļaut reģionālajā maršrutu tīklā. Vienlaikus, no savas puses, pielāgojam reģionālo autobusu kursēšanas laikus un pieturvietas skolēnu vajadzībām. Paldies tām pašvaldībām, kuras ir atsaukušās uz mūsu aicinājumu un tos skolēnu maršrutus, kuri pārklājas ar re­gulāro pasažieru pārvadātāju maršrutiem un reisu izpildes laikiem, aizstājušas ar sabiedriskā transporta reisiem vai arī mazinājušas skolēnu pārvadājumu apjomus. Piemēram, šogad Tal­su, Kārsavas, Saldus, Gul­be­nes, Limbažu, Prieku­ļu, Rau­nas, Jēkabpils novadā pašvaldības organizētie skolēnu pārvadājumi ir aizstāti ar reģionālajiem reisiem.»
Tomēr ir pašvaldības, kas joprojām turpina dublēt sabiedrisko transportu. Kris­tiāns Godiņš  pievienojas Valsts kontroles paustajam un aicina tās pašvaldības, kur tas ir lietderīgi un iespējams, skolēnu pārvadājumus iekļaut reģionālajā maršrutu tīklā, tādējādi risinot Valsts kontroles revīzijā atklātās un izgaismotās problēmas: ilgo laiku, kas pašvaldību autobusos jāpavada skolēniem, braucot uz skolu vai pēc stundām gaidot skolēnu au-tobusu, skolēnu pārvadājumu dublēšanu ar reģionālo sabiedrisko transportu, skolēnu pārvadājumu drošību pašvaldības autobusos, re­sursu racionālu izlietošanu.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. he he
  he he
  pirms 1 gada

  Pagastos skolas autobuss bērnus salasa pa visu pagastu pa visām mājām. Maršruta autobuss iet tikai pa valsts ceļiem. Kā bērni tiks no savām mājām līdz valsts ceļa pieturai tos 5 un vairāk kilometrus? Ar kājām? Vispār kāds ar galvu mūsu valstī domā, bļin??? Tikai domā par kaut kādu izdevīgumu, dublēšanos utt. Jādara tā, kā bērniem ir labāk, lai ko tas nemaksātu. Papriekš uzpūsto ierēdņu un amatpersonu armiju samaziniet uz 70%, novadus likvidējiet, reformējiet!

  Atbildēt
 2. ?
  ?
  pirms 1 gada

  Maršruta autobusi pusē no pieturām nepietur piemēram no Zīlāniem līdz pansionātam.Tad ko lai bērni staigā gar šoseju?Kāda tur satiksme,nu gan būs drošība.

  Atbildēt
 3. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  Novadu avīzes arī vajadzētu klapēt ciet un tā fiksāk. Tā ir totāla naudas trallināšana. Visu svarīgāko var izlasīt BD.

  Atbildēt

Pievienot komentāru