Aicina uz kārtējām mācībām lauku jauniešiem
ILZE BIČEVSKA

18. septembrī būs pirmā nodarbība mācību ciklā “Laukiem būt!”, ko jauniešiem organizē Latvijas Lauku konsultāciju centra (LLKC) Jēkabpils nodaļa. Uz šīm bezmaksas mācībām var pieteikties (tas ir iespējams vēl joprojām līdz pat 17. septembrim un arī kursu dienā) ikviens 18 līdz 40 gadus vecs cilvēks. 
     Pieminētā pirmā mācību diena 18. septembrī būs kā informatīvā diena, kas sāksies pulksten 10.00. Tajā ar LLKC un Valsts Lauku tīkla aktivitātēm iepazīstinās lauku attīstības konsultante Anita Putka, par aktivitātes “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības uzsākšanai” mērķiem un līdzšinējo pieredzi stāstīs SIA “LLKC” Lauku attīstības nodaļas vadītāja Elīna Ozola. 
     Par jauniešu iniciatīvas iespējām laukos, līdzdalību projektu realizēšanā un darbību Sēlijas jauniešu apvienībā stāstīs Krustpils novada jaunatnes lietu speciāliste Angelina Tukiša, par uzņēmējdarbības uzsākšanu, attīstīšanu un savu pieredzi projektu realizēšanā stāstīs uzņēmēja, putnkopības saimniecības “Vilciņi” pārstāve Sabīne Zupa (arī pasākuma “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības uzsākšanai” agrākā dalībniece). 
Bet kopumā visā ciklā būs piecas nodarbības, kas notiks reizi nedēļā. 
      Tajās būs lekcijas par tādām tēmām kā “Idejas ģenerēšana, definēšana un attīstība. Idejas virzīšana darbībā”, “Uzņēmējdarbības pamati (uzņēmējdarbības formas, t.sk. sociālā uzņēmējdarbība u.c.)”, “Tirgus analīze – mērķauditorijas noteikšana, konkurenti, sadarbības partneri, riski un pretriska pasākumi”, “Mārketings un reklāma”, “Biznesa plāns kā idejas attīstības pamats (plāna būtība, sastāvdaļas, veidošana)”, “Resursi un grāmatvedība – analīze, izmaksas, grāmatvedības pamati”, “Finanšu plānošana – ieņēmumu/izdevumu analīze, naudas plūsmas sastādīšana, saimniecisko rezultātu aprēķināšana”, “Aktuālie finansējuma piesaistīšanas instrumenti laukos” (t.sk. Lauku attīstības programma, LEADER, NVO sektoram paredzētās programmas, Lauku attīstības fonds, „Latvijas Attīstības finanšu institūcijas Altum” attīstības programmas, lauku krājaizdevu sabiedrības, komercbankas), “Uzņēmēju labā prakse” un “Prezentēšanas prasmes”. 
    -Pēc iepazīšanās nodarbības 18. septembrī, precizēsim nākamās nodarbības datumu, bet jau tagad varu informēt, ka pirmajā nodarbībā mums būs lektore no Līvāniem Marika Rudzīte – Griķe, kura stāstīs pat uzņēmējdarbības idejas ģenerēšanu. Viņa ir cilvēks, kurš par pašas gan ārzemēs, gan Latvijā gūto pieredzi prot ļoti saistoši pastāstīt, - teic A. Putka.
    Un jau 21. septembrī kursu dalībniekiem būs pieredzes apmaiņas brauciens ar nosaukumu “Uzņēmējdarbības dažādošanas un investīciju piesaistes pieredze”, kura laikā klausītāji dosies pie trim lauku uzņēmējiem Krustpils, Pļaviņu un Ērgļu novadā. 
   Par pieredzi fazānu audzēšanā stāstīs Krustpils novada uzņēmējs Mārtiņš Dreiblathens, par uzņēmējdarbības uzsākšanu, piesaistot ES finasējumu, stāstīs Odzienas alus un kvasa ražotnes vadītāja Anete Ābelniece, bet podnieku nama “Ķenguri” īpašnieks podnieks Andris Džiguns no Ērgļu novada stāstīs par viņa uzņēmuma darbības veidiem un aktivitātēm.
    - Mācības būs vērtīgas jauniešiem, kuriem jau ir  uzņēmējdarbības ideja, gan tiem, kuri vēl tās tikai meklē un tāpēcvēlas iegūt praktiskas iemaņas biznesa plāna izstrādē, un arī tiem, kuriem vēl nav savas idejas, bet ir interese par kādu tēmu, - aicina Anita Putka. 
    Pieteikšanās un sīkāka informācija pa tālruni 26511269 vai rakstot uz e-pastu: anita.putka@llkc.lv.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru