Aicina ziņot par nelikumīgu lielgabarīta atkritumu izmešanu
SIA «JK Namu pārvalde»

«Pa kluso», nakts aizsegā, pie kāda daudzdzīvokļu nama atkritumu konteineriem novietotas nevajadzīgas mēbeles un citi lielgabarīta atkritumi – šī Jēkabpilī ir bieža parādība. Diemžēl par šādu negodprātīgu cilvēku rīcību spiesti maksāt visas mājas iedzīvotāji.
     Pamanot pie konteineriem novietotus lielgabarīta atkritumus, aicinām iedzīvotājus jebkurā diennakts laikā sazināties ar namu pārvaldes avārijas dienestu telefoniski (tālr. 652 32402 vai 29406016) vai elektroniski (e-pasta adrese: dispecers@jknp.lv), pēc kā namu pārvalde informēs sabiedrību ar ierobežotu atbildību «Jēkabpils pakalpojumi», kas organizē sadzīves atkritumu izvešanu. Par sadzīves atkritumu (to skaitā lielgabarīta) apsaimniekošanu maksā tās mājas iedzīvotāji, kuru māja ir piesaistīta atkritumu laukumam, savukārt maksa par izvešanu ir atkarīga no atkritumu svara. 
    Jēkabpils  pašvaldības policijas priekšnieka vietniece Inga Ostrovska informē, ka par atkritumu ap­saimniekošanas noteikumu pārkāpšanu draud administratīvais sods. Latvijas Ad-ministratīvo pārkāpumu kodeksa 75. punktā ietvertie nosacījumi fiziskajām personām paredz naudas sodu no 70 līdz 1 000 eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas, bet juridiskajām personām – no 280 līdz 2 100 eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.
      Šogad Jēkabpils  pašvaldības policija uzrakstījusi 40 administratīvā pārkāpuma protokolus, kurus izskatīja Jēkabpils domes Admini­stratīvā komisija, uzliekot naudas sodus. No visiem 40 administratīvā pārkāpuma protokoliem 18 gadījumi ir bijuši par to, ka atkritumus izmet ārpus konteineriem, ka pie tiem no­vieto lielgabarīta atkritumus (dīvānus, sadzīves tehniku u.tml.) vai arī personas izmet atkritumus citu personu konteineros. Minimālais sods par šāda veida pārkāpumiem fiziskām personām ir 70 eiro, juridiskām – 280 eiro. 2018. gadā divus pārkāpumus veikuši uzņēmumi, kuriem piemērots 280 eiro liels sods, pārējiem pārkāpējiem – 70 eiro, 100 eiro, vienā gadījumā – 500 eiro. Problemātiskās viet­as: Dzir­navu iela, Viesītes 18a, 47, Nameja 26a. 
    Lielākoties vainīgās personas tiek pieķertas, pašvaldības policijai saņemot informāciju no iedzīvotājiem, kuri pieraksta automašīnu numurus (ja atkritumi tiek izmesti no mašīnas). Pieķerto iedzīvotāju attaisnojumi ir dažādi: novietojot lielgabarīta atkritumus pie atkritumu konteineriem, neesot zinājuši, ka to nevar darīt; nezinot, kur jāvēršas, lai pieteiktu tos izvest, un nezinot, ka par to izvešanu jāmaksā atsevišķi pašam, nevis visas mājas iedzīvotājiem. Vēl kā iemesli tādai rīcībai bija: neesot informācijas, kur šādus atkritumus likt; liekot tāpēc, ka citi liek, un domājot, ka tur drīkst novietot; lai pieteiktu izvešanu, esot daudz jāmaksā. 
    Daļa, iespējams, tiešām nezina, kā šādās situācijās jārīkojas, taču netrūkst cilvēku, kuri vienkārši negrib maksāt, tāpēc «pa kluso» atbrīvojas no atkritumiem, cerot, ka viņus nepieķers. Tāpēc namu pārvalde, «Jē­kabpils pakalpojumi» un  pašvaldības policija aicina iedzīvotājus sekot līdzi notiekošajam un, ja ir iespēja, fotografēt vai filmēt, bet jāatceras, ka to nevajag darīt, apdraudot sevi. Ne­vajag iesaistīties konfliktos ar pārkāpēju! Ķert pārkāpējus ir pašvaldības policijas darbs, nevis iedzīvotāju pienākums! Par redzēto pārkāpumu aicinām ziņot pašvaldības policijas dežūrdaļai, sazinoties telefoniski (tālr. 65283888). 
    Lai likumīgā ceļā atbrīvotos no savu laiku nokalpojuša dīvāna, ledusskapja, vannas u.tml., aicinām vērsties «Jēkabpils pakalpojumos». Piesakot lielgabarīta atkritumu izvešanu, jāzvana uz tālruni 65267660 darba dienās no pulksten 8.00 līdz 17.00. Atkritumu izvešana tiks organizēta nākamajā dienā no 7.00 līdz 19.00.
Sakām paldies tiem apzinīgajiem iedzīvotājiem, kuri ir vērīgi un aktīvi, jo tikai kopā mēs varam sakārtot savu vidi!
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. īpaši stulbs
    īpaši stulbs
    pirms 10 mēnešiem

    Vai sods par viltus zvaniem ir paredzēts?

    Atbildēt

Pievienot komentāru